Aký čistiaci prostriedok používate do umývačky?

Chcem sa spýtať, čo používate do umývačky riadu na umývanie riadu? My sme doteraz dávali tbl väčšinou z DM a lidla, ale dnes nám vodár vravel, že to upcháva potrubia a máme dávať gél a gélové tbl. Doteraz som však čítala, že napr. do práčky sa práve gélové tbl neodporúčajú, ale lepší je sypký prach. Už som z toho jeleň, čo odborník, to iný názor.
Odpovedať
Profilova fotka
@elliottka och, tak takto to ja fakt ze neriesim.... ja iba riesim ci mam riady spinave velmi, ci priserne. Na menej spinave stacia tablety z dm, tie mam rada, ale vacsinou to skonci u jari platinum. Vyskusala som ich mrte, viacere znacky, aj zname, ale jar sa mi osvedcila najviac. treba to vyskusat - je to o vode, o tryskach, o soli, o lestidle..... na to aby sa mi neupchavali potrubia davam cistic umyvaciek, bud taky v tabletkovej forme co iba hodis na spodok umyvacky a pustis standardny cyklus (to asi raz tyzdenne tak davam) alebo potom klasika v takej flasticke a pustim prazdny program na 70.
Odpovedať
@elliottka do umyvacky pouzivam uz skoro 20 rokov prasok, bud z DM aleobo z Lidla. Do pracky gely odkedy sa objavili v drogeriach. Neviem co pan vodar myslel upchavanim potrubi, ale v casoch, ked som prvu umyvacku pripojila na umyvadlovy sifon sa mi konecne ten sifon prestal zanasat. Tabletky a kapsule som obcas oblbnuta reklamou aj kupila, ale ich vykon ma nikdy nepresvedcil tak, ze by som bola ochotna na nich doplacat. Neviem aky problem by mal byt s gelmi na pranie, ale za tie roky ma uz druhu pracku (ta prva umrela na vymlatene loziska) a pradlo ma ciste, pracka mi nesmrdi, voda odteka.
Odpovedať
@elliottka Pána vodára by som poslal do ...asi vieš kde ;-) Mám 15r.UMR a dávam do nej počnúč tablety,gély, prášok a doteraz sa mi nestalo že by upchávalo alebo upchalo potrubie.. ;-) Tak isto do práčky používame gélové vankúšiky a nezaznamenal som žiadny problém s odtokom.. ;-) Nech Ti vysvetlí pán vodár prečo nemôžeš dať-používať doteraz tie prípravky ktoré si používala?? Zanášajú odtok je veľmi slabý argument-vlastne žiadny.. 8-) Odtoku je ozaj jedno čo pretečie nakoniec či "gél" alebo "tabletka" ktorá je už dávno rozpustená... ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
@elliottka ... vodar vravel......, povedz mu nech ide radsej kopat kanaly ked je taky mudry.... ja davam do mycky aj obycajny jar ked mi dojde cistiaci..l... a umyje.... len jar by bol do mycky velmi lacny, preto za nepropaguje....... ale vazne.., ked nahodou jar.., tak s mierou, lebo zapeni celu mycku........ ale inak ziadny rozdiel...
Odpovedať
u nas sa kupuje co pride striedaju sa gely, s praskovymi tabletami a mozem poveat, ze sa nam za ten cas co mame umyvacku nic neupchalo. znacky sa tiez striedaju, no zvacsa nakupujeme aj v dm tie ich vlastne
Odpovedať
Práčka a umývačka napojená do sifónu ho udržiava čistý, keďže ho pri vypúšťaní vody preplachuje horúcou vodou ešte aj s čistiacim prostriedkom. Pán vodár bude asi stará škola. Používaj, čo vám vyhovuje.
Odpovedať
@elliottka u rodičov odkedy majú umývačku (cca 6-7 rokov) celý čas finish tablety, nie tá najvyššia rada ale také bežné a sú spokojní. My sme k umývačke dostali bonusové balenie finish quantum tak sme ich spotrebovali a v akcii sme si teraz kúpili Jar nejaké tablety či vankúšiky či čo to je a partnerka je s nimi spokojná ešte viac ako s tým finishom quantum. 🙂 Inak bežná Jar by sa do umývačky nemala používať kvôli domu, že je určená na ručné umývanie- umývacie prostriedky do myčiek majú zníženú penivosť. 🙂 je to obdobné ako pri tepovacích prípravkoch 🙂 inak ostatok ako odporúčajú ostatní, kúpiť nejaký čistiť umývačiek a raz za čas ju s tým čističom pustiť. 🙂
Odpovedať
@elliottka ja do umyvacky pouzivam Jar platinum plus a som s tym velmi spokojny. Lestidlo finish a sol finish. Riad je vzdy cisty, ziadne smuhy. Potrubie neviem, preco by to malo zapchavat, vsak tam je filter. A pri 10l vody to musi splachnut hocijaky saponat.
Odpovedať
Kedysi sme kupovali vankusiky Jar, tablety Somat, Finish atd... ale casom sme zistili , ze rovnaku sluzbu urobia aj lacnejsie pripravky a teraz kupujeme sol a lestidlo z DM (DenkMit) a tablety ekologicke Nature :-) a spokojnost. Hlavne je dobre nastavit si tvrdost vody v umyvacke x-)
Odpovedať
@elliottka My dávame do umývačky cca 5 rokov iba tabletky all-in-one finish/somat/jar na ktoré je akurát najvyššia zľava 🙂 Občas dáme prípravok či tabletku na dezinfekciu, nič viac. Nikdy sme nedávali soľ, leštidlo, pretože vraj v tabletkách je všetko čo treba.
Odpovedať
ja davam z DM denkmit nature, ale pouzivam aj lestidlo a sol - najlacnejsie ake najdem v obchode. Zaklad je mat dobru umyvacku, lebo napriklad do tej starej som mohla napchat aj tie najdrahsie pripravky a jej umyvanie aj tak stalo za... 😄
Odpovedať
@elliottka ja používam prášok z DM ,ten sa mi najviac osvedčil.Skusala som aj iné značky,tablety... a bola som sklamaná.Bud bol riad špinavý,flakaty alebo sa tableta nerozpustila.Od kedy používam prášok tak už tieto problémy nemám.
Odpovedať
Článok sa načítava...
davame co pride v akcii zatial ziadny problem riad bol vzdy cisty a leskly
Odpovedať
Ja používam Somat tablety, gél aj soľ. Som spokojná. Niesú až tak drahé a riad je čistý. Viem odporučiť 👍
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?