Ako vyčistiť tmavé obkladačky?

Zdravím mam na vás prosbu ako najlepšie vyčistiť obkladačky na stenách v kúpeľný tak aby na nich nezostali šmuhy a fľaky ? Skúšal som už leštiace prostriedky , vlhčene handričky dokonca mi niekto odporučil aj sódu bikarbónu 😄 ale nič nepomohlo stále zostanú šmuhy
Odpovedať
@kappkynavok ocot a potom sucha handra
Odpovedať
presne tak najlepsi je octovy roztok, tym ako to ide celkom pekne vycistit, najlepsia volba na taketo cmuhy
Odpovedať
pri lesteni je dolezita cista vyprata handra. Inac len rozmazavas spinu. Takze normalne umyt, oplachnut a potom pretriet do sucha cistou mikrovlaknovou handrou. Ked uz chces uplne do dokonalosti, nastriekat cistic na okna a ten prelestit cistou handrou. Este je moznost parny cistic, ten zbavi povrch vsetkych nanosov, potom stierka a prelestit cistou handrou.
Odpovedať
@kappkynavok aj moja manželka čistí octom, síce je potom smrad ale ona tvrdí, že tým to ide najlepšie umyť, tak vyskúšaj.
Odpovedať
Profilova fotka
@kappkynavok umyť vodou, môže byť aj octová a potom do sucha čistou handrou a maximálne ešte clean na okná použiť a vyleštiť.
Odpovedať
Profilova fotka
@kappkynavok ak mas smuhy tak lestik na okna co pouzivas, pouzi aj na obkladacky. ja zvyknem lestit tymi kuchynskymi utierkami.
Odpovedať
Ocot je dobrý, ale na niektorých sa drží prach dlho aspoň pri rekonštrukcii. Takže to pomôže len časté umývanie, octovou vodou 🙂
Odpovedať
asi iba wd 40
Odpovedať
@santos950 ty teraz ficis na WDcku? Aj kuchynu si nik kazal pucovat. Vies o tom, ze to nema bowden?
Odpovedať
Profilova fotka
Hlavne ti podla mna pusta sparovacka preto cmuhy. Si to vyskusaj jednu cisti cez spary a druhu iba samotny povrch a uvidis.
Odpovedať
Profilova fotka
V kupelni pouzivam len sodovu vou alebo octovu, celkom sa mi to osvedcilo, lebo fakt poberie vsetok prach a zmiznu po nom aj cmuhy a vodny kamen
Odpovedať
wdečko aj pod rezne
Odpovedať
Článok sa načítava...
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?