Ako odstrániť ploštice?

Prosim mal niekto problem s plosticami?? dcerabóa postipana niecim alebo alrrgia ale po 3 dnoch jej to uz takmer zmizlo,ale nasli sme toto
Odpovedať
nie su to azijske lienky? Fotku plostice si najdes na nete. Aj azijskej lienky. Tie fotky su mimoriadne mizerne na identifikaciu
Odpovedať
No to je nejaky trus resp. vykal
Odpovedať
tiež si myslím, že to skôr vyzerá ako bobky, nie že by to bol živý tvor.
Odpovedať
@dromitan Ano je to trus,len nevieme ci od plostice alebo od muchy
Odpovedať
Povedala by som, že to môže byť od ploštice, raz som to videla. Ako veľmi je tá fotka priblížená? A nemáš náhodou fotku ako vyzerali tie štípance?
Odpovedať
@betka8880
Odpovedať
@betka8880 mala to tri dni uz jej zopar zmizlo,na pohotovosti ze sa im zda na potravinovu alerhiu ale musim mat istotu. Ziadne pri posteli sme nenasli nic,uz som vsetko prehladala. Toto ma vsak este vyplasilo. Mame novo postaveny dom tak som z toho nestastna ak su to plostice.
Odpovedať
a dalsie stipance uz niesu odvtedy ?
Odpovedať
Profilova fotka
ak by to boli plostice, tak by jej kazdy den stipance pribudali. to co si odfotila, bol podla mna nejaky trus, malo to zlu kvalitu
Odpovedať
Profilova fotka
@pravnikka keby to bolo od ploštice, tak myslím, že by pribúdali denne. Teda ak by bolo viac ploštíc doma. A tiež čo viem, tak tie štípance by boli bližšie pri sebe. Viac tak akoby na kope.
Odpovedať
@pravnikka neviem, trochu to vyzerá ako ploštica, čo som na nete pozeral fotky. Ale keď jej to zmizlo, tak to bude asi niečo iné, lebo ploštice by sa rozmnožovali a bola by stále poštípaná. No vyskúšaj to fénom trochu zlikvidovať, ževraj na ploštice to stačí.
Odpovedať
Profilova fotka
Mne sa zda, ze ked postipe plostica, tak ti uhryznutia su tak viacej pri sebe... Neviem, treba si s tym zabehnut k doktorovi, opni podla mna budu vediet, z coho to je. Inak ti veru neporadim
Odpovedať
Článok sa načítava...
@pravnikka Tak tie štípance, to sa mi na plošticu zase nezdá, lebo by ich bolo viacej na jednom mieste, ze len tak pár milimetrov od seba ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
A ten trus ste kde našli? Pozrite malej matrac zo spodu, či sú tam neni nakladené nejaké vajíčka.
Odpovedať
Ten trus sme nasli len v kuchyni,pri zimnej zahrade na listach, a na jednej liste v kuchyni,mala som pocit ako by to bol trus od much ale ked vsetko tak rovnako vypada. na pohotovosti nevedeli povedat ani kozna. Moze byt cokolvek. Ine stipnave nemala. Matrac som prevratila,spi s nami v posteli. A nikde nic.
Odpovedať
Stipance od plostic sa hoja velmi dlho, aj mesiac a velmi svrbia, fakt az tak, ze to boli a neda sa tomu odolat a neposkriabat to. Plus tento trus je na plostice prlis velky
Odpovedať
@erik4827 presne toto iste som chcela aj ja napisat. Tiez sme raz plostice mali a stipance sa dlho hojili. My sme zavolali deratizera a odvtedy mame nastastie pokoj.
Odpovedať
Profilova fotka
tam ako nie je ina moznost ako sa ich nejak plosne zbavit ako zavolat si na to odbornika teda deratizatora. stipance sa hoja tak mesiac , niekedy viac niekedy menej, len fakt treba cim skor zasiahnut aby sa nerozsirili
Odpovedať
@pravnikka ved ten trus je tak polovica ploštice, je skôr od od malej myšky lebo sa podobá na tvar od myši
Odpovedať
co myslite co je toto
Odpovedať
@pravnikka pozri, plostica vyzera takto. tak ju skus dat pod lupu a sleduj, ci vyzera nejako takto, lebo z tej fotky tazko rozoznat.
Odpovedať
@kendova_anna Hej tam nic ine nepomoze, dokonca niekto by to riesil tak drasticky, ze sa prestahuje alebo odide na nejaky cas z bytu alebo domu ale plostica vie prezit bez potravy rok takze to nie je uplne dobre riesenie. A hlavne su take male, ze sa dostanu vsade, oni sa cez den schovavaju na takych miestach, ze to sa ich proste neda najst hlavne ak ich este nie je tak vela. To len deraziter @pravnikka Toto podla mna nie je plostica, oni mavaju ovela gulatejsie telo aj ked ta fotka je dost rozmazana
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
viete mi niekto prosim vas poradit, od coho mozu byt taketo stipance?
Odpovedať
@kirik83 To je cucflek od milenky... 😄 Ak je len jeden štípanec, tak to môže byť čokoľvek - aj ploštica. Len podľa jedného štípanca sa nedá určiť, čo to bolo. Reakcie môžu byť rôzne. Skôr by som tipoval na komára. Pozri napr. tu rôzne fľaky od ploštíc a bĺch: https://www.dobrenoviny.sk/c/103394/j... alebo tu: https://ziadneplostice.sk/ustipnutia/ https://zdravovek.eu/stipance-od-plos... https://zdravovek.eu/stipance-od-plos...
Odpovedať
@chrobak 😄 mam ich viac, odfotil som najcerstvejsi. plostice v byte vidno, nie? uz som sa s nimi stretol, stipali blizko pri sebe. toto mam tak, ze napr jedno na lavej ruke, druhe na prave, krk...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Profilova fotka
odporúčam pozrieť si tento článok, ak máte problémy s plošticami https://zdravoteka.sk/magazin/trapia-...
Odpovedať
@stanko_malicky raz som mal tu cest s plosticami, na jednom hoteli a teda to strach a hroza, stipancov kopa a bol som rad, ked sme z tade odisli 😄 A to pritom nebol ziadny lacny hostel. Ale tak to sa stat moze no.
Odpovedať
Profilova fotka
@pastierik no aale tak to sa tomu cudujem. aj ste to s hotelom nasledne nejak riesili? ja by som teda isto ziadala nejaku tu kompenzaciu, za tie stipance a tak isto aj zly pocit z celeho hotelu
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?