Zastrešenie terasy - lexan či škridla?

Zobraz úvodný príspevok
Zdravym strechaci zas mam dilemu.robil som strechu nad terasu a bolo v plane tam dat lexan ale nakoniec sme sa rozhodli ze dame skridlu co nam ostala.srrecha terasy ma 6x4.na betonovych stlpoch su polozene hrady 19x15 v predu a v zadu a cez ne su ulozene hrady 5x12 a medzi nimi su rozostupy 60cm.a otazka znie udrzi to skridlu ked jeden kus ma 4,5kg a na stvorec ide 10 kusov?dakujem za odpovede
Odpovedať
ban - máš to veľmi pekné. Aký máš rozostup medzi hrady?
Odpovedať
Profilova fotka
@titi11 preto by ste radsej lexan? nerozumiem celkom tomu :-) osobne si myslim ze aj polykarbonat by splnil funkciu lexanu a pokial dobre viem tak vychadza aj lacnejsie ako lexan, co myslim ze u mnohych tiez dost zavazi
Odpovedať
Polykarbonat a lexan nie je to isté? Ale najviac by ma zaujímala hrúbka.
Odpovedať
Profilova fotka
@titi11 ja to viem na margo toho ze kamarat robil a daval 8mm.. a nemyslim si ze by mu to nestacilo. aj ked otazka je ked napadne sneh ako sa potom taky tento lexan sprava.
Odpovedať
@fugas20 Mame ho rok, je ako novy. Je pod nim presne tak teplo, ako tam, kde nie je. Akurat tieni, pretoze je dymovy. Pre nas zatial len vyhody. Uvidime, ako to bude casom.
Odpovedať
tak vážení polykarbonat je nazov materialu, lexan je obchodna znacka dutinkoveho polykarbonatu. @trundzi plny polykarbonat je hodne s cenou nad dutinkovym polykarbonatom ( trebars lexanom) @pravdovrav14 pri stavbe konstrukcie pod tieto polykarbonaty si treba pozriet odporucania vyrobcu, ked sa to poddimenzuje tak to nekonci dobre nikdy , urcite mi date za pravdu
Odpovedať
Profilova fotka
@anem poslali by ste mi prosim foto vasej terasky ako to s tou autoplachtou vyzera ? dakujeem :-)
Odpovedať
Ahojte, ďakujem za rady. Už to máme hotové. Nakoniec sme sa rozhodli dať 10 mm. Vyzerá to tak, že to stačí. Teplo pod tým nie je. Sme spokojní. Pridávam fotku.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@titi11 po zime posli foto alebo ked tam bude sneh, polykarbonat pri nizkom sklone je zla volba, vam tam chybaju priečne vyztuhy, bude to prehýbať.ak chcete svetlo pri tak nizkom sklone treba pouzit bezpečnostné sklo.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Riesil niekto, instalaciu roliet pod lexan? Hladam nejake funkcne riesenie ako zatienit terasu podla pocasia a z zime sa nepripravit o svetlo. Idealne by bolo tam dat interierove rolety, nieco ako toto. https://youtu.be/yMpUYeHf670 Aby to bolo funkcne predpokladam ze by bolo potrebne pouzivat stresne rolety ktore by neprehybalo. Vzdialenost krokiev navrhnut na beznu sirku stresnych okien. V pripade skusenosti poslite prakticke skusenosti
Odpovedať
Profilova fotka
@zipso treba ratat s tym že rolety k strešnym oknam nejdu viac ako na nejakych cca 160 az 180 cm na dlžku... a pochybujem že mate terasu dlhu len necele dva metre.... tam by bolo vhodne asi pouvažovať nad nejakou markizou popod krytinu...
Odpovedať
@marco1018: No zatial len sondujem, terasu mam 3 m, takze ani tych 180 by nebolo odveci, paci sa mi aj ta moznost ze mozem umiestnit na zaciatok medzi 4 krokvy a v pripade spokojnosti rozsirovat. Proti markize hovori cena ako aj vaha celej konstrukcie. Vacsina ostava pri rakosi ktore nabije zospodu, ja potrebujem vecsiu variabilitu a zaroven prestresit koli vode celorocne. Fakt som prvy co to chce skusit? Renomovane riesenia ma nelakaju kedze som dokoncil dom a prihliadam na cenu
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Nad bezpecnostnym sklom ste neuvazovali?
Odpovedať
@gabrielkap Aktualne este len zvazujem z coho robit, bezpecnostne sklo je tazke a v lete bude pod nim rovnako horuco, takze v tom nevidim benefit, max. jeho zivotnost.
Odpovedať
Profilova fotka
@zipso dakujemza nazor, terasu mame orientovanu na vychod, to by mi nevadilo, ale okrem zivotnosti podla mna sklo vyzera ovela lepsie ako lexan..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
@zipso ahoj môžem sa spýtať ako si nakoniec vyriešil to tienenie na terase? Tiež uvažujeme nad nejakými roletami, aby sme to na zimu z rolovacie a bolo svetlo. Dik
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@titi11 Môžem sa spýtať na akú stranu je orientovaná terasa? Nie je tam v lete veľmi teplo ? Farba bronz? Ďakujem
Odpovedať
@martin25 Na čo je dobrý prístrešok nad terasou? Ak prší, tak sa ochladí a fúka vietor, a nedá sa sedieť na terase. Prístrešok berie svetlo do okien a bronz z opaľovania, výhľad na hviezdy a pocit že sedíte von. Niektorí si okrem strechy dajú aj zasklenie a betónovú linku, a majú z toho letnú kuchňu. :-) Tieň sa dá získať orientáciou terasy alebo zástenou.
Odpovedať
Tak tmu v dome urcite nemame lebo v kuchyni je okno 180x150 a v obyvacke je francuzske okno 200x180.a zasklenie mame finske takze si viem terasu uplne otvorit a aj zavret ked zacne fukat vietor takze sa nemusis bat ze dostaneme prievan.a naco by mi bola terasa keby nanej nemozem sediet aj cez burku?to ze ty nemas zastresenu terasu je tvoja vec.
Odpovedať
My mame na terase sedacku a na tom take penove sedaky cca 12 ks no neviem si predstaviť kazdý deň to spratúvať a dávať ich do kuch_ obyv.
Odpovedať
@marta2610 a ja si newiem predstavit aby som este aj z terasy cez zimu odhrnal sneh
Odpovedať
@martin25 a naco by si zhrnal z terasy sneh? To zhrnas aj z travnika?
Odpovedať
Profilova fotka
@zipso pozri moj prispevok tu http://www.modrastrecha.sk/forum/tera...
Odpovedať
Profilova fotka
@zipso prepac nepozrel som si datum. Ako si to nakoniec poriesil?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@pitt2701 riesime podobny pristresok ale akurat sme chceli dat ako stojky drevene hranoly 13x13cm. Rozmer terasy 3x5m. Len sa akosi obavam ci to udrzi hlavne pri vetre alebo to spojit s domom? Jedna sa o drevodom kde by sa dalo spojit srobmi do povaly ale co na to fasadny polystyren.. alebo urobit betonove stlpy zo stvorcovych DT?
Odpovedať
@titi11 prosim ťa ako daleko máš od seba tie hrady?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Profilova fotka
Ludia a co na juznu terasu,mame naprojektovany pristresok zo skridle,ako pokracovanie strechy,ale ja bybsom chcela nieco aby bolo aj svetlo v obyvavkokuchyni,mame tam sice HS portal 2,8x2,4 a okno 1mx2,4,ale nemyslite,ze tam bude tmavo. A dalsia vec,kvoli zastavanosti pozemku,uzemny plan,alebo ako sa to bola,musime mat malu terasu,mame ju len 2,5m hlboku,co je podla mna nic,cize neskor planujeme rozsirit. Alebo nechat tak a v zahrade urobit altanok s grilom. Neviem,skuste svoje postrehy a skusenosti 😉
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?