Z čoho schody z terasy

Profilova fotka
Zdravím vospolok, poraďte z čoho urobiť schody z terasy na dvor... Prevyšenie cca 1m, z oboch strán gabionovy koše vid foto. Šírka schodiská 3 až 4m podľa toho z čoho budú, Betónové bloky sú brutal drahé a je ich treba veľa na také veľké schody, zámkova dlažba ideál ale z čoho urobiť čelá keďže obrubník ma povrchovú úpravu len na jednej hrane. Je možnosť t ich vybetónovať a nalepiť dlažbu ale tá životnosť nič moc🙂 Ďakujem za nejaké rady či inšpiráciu🙂
Odpovedať
@branoh Ako trvalé to chceš mať?
Odpovedať
@branoh
Odpovedať
@branoh palisady a zamkova?
Odpovedať
@profistavbari no proti vkusu nic, ale tato terasa vyzera ako vzorkovna stavebnin... Takto sa neriesilo ani ked sa za sociku kupovalo v stavebninach co mali, nie to co sme chceli. Ma jednom mieste 4 druhy materialu, ked neberiem do uvahy fasadou ohodene stlpy a obrubniky... Moj ty boze =-)
Odpovedať
@zita19 prosim reagujte k danej veci a to je moznost pouzit palisady. Vas vkus autora urcite nezaujima a uz vobec mu nepomoze.
Odpovedať
@profistavbari na Streche si tykame. Aj v pripade, ze nemame rovnaky nazor
Odpovedať
@branoh a neuvazovali ste gabiony ako podklad a na to schodiskove platne?
Odpovedať
@branoh Urob normálne betónový základ, okraj z DT a schody zaliať betónom. A na to môžeš prilepiť akúkoľvek dlažbu. Pozri tu, ako to robili mne: http://www.modrastrecha.sk/forum/tera... http://www.modrastrecha.sk/forum/stav... @profistavbari On má prevýšenie 1 meter. Aké vysoké palisády by tam potom musel dávať?
Odpovedať
@zita19 vykal som koli tomu ze si zena a preto ucta 😉 nemysli si ze ja suhlasim s materialom aky si zakaznik vyberie... je to jeho volba a nemam pravo sa do toho miesat.
Odpovedať
@chrobak7 zalezi ako vyskovo budu chodniky. 4ks budu najdlhsie.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 tak podľa možností aby som sa k nim už nemusel vracať... Urobiť raz a navzdy🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@profistavbari už som nakombimoval asi všetko...palisady,gabiony,drevo atď atď..
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@zita19 áno uvažoval som aj gabiony na kombinovať s drevom ale tie platné tiež nieje zlý nápad... Terasa je veľká dominantná ale schodisko na nej musii vyniknúť a chcem aby presiahla aj do strán existujúceho gabionu cca 1m tak neviem. Ideál by boli schodiskové bloky v antracite 1x0.15x0.40m ale tie schody by vyšli brutal vela🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 áno aj tak som premýšľal obvod z dt alebo vysalovat a zaliať betónom len moc neverím ze ak nalepí dlažbu ci ju mráz časom nepotrha... Mám veľa možností premyslený h ako to urobiť len by som rad skúsenosti iných a na základe toho sa rozhodnem keďže sa k nim už po zhotovení nechcem vracať a také schodisko v niektorých prípadoch ani nieje lacná zalezitost🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Moja vizualizácia cca ako by to malo vypadať s menšou upravod do strán schodiska
Odpovedať
Profilova fotka

Odpovedať
@branoh Ja mám dlažbu na schodoch už 4 roky a drží.
Odpovedať
Profilova fotka
@chrobak7 podľa mňa to je ešte krátka doba 🙂ale čo to urobí po 8 rokoch🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?