Vodorovná plocha

Profilova fotka
Pekný deň prajem, Robím podklad pod terasu na terče pomocou DT s rozmermi 25x25x23cm. Tie betónujem, avšak nedarí sa mi zabezpečiť skutočne rovná plocha a chcem sa vyhnúť finálnemu brúseniu, aby boli terče skutočne na rovnej ploche. Máte nejaké tipy ako na to? Dočítal som sa aj niečo ohľadom samonivelačných hmôt. Mám použiť niektorú z nich? Plán bol taký, že betón viac zriedim a nalejem do formy z driev, pričom sa mi gravitáciou spraví rovná plocha. To sa mi však nepodarilo, ani keď som sa to snažil zahladiť. Mám použiť podobný postup, len namiesto betónu použit samonivelačnú hmotu? Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
Toto je pomocou spomínanej "formy z driev".
Odpovedať
Profilova fotka
@tomas_buran Však to máš dobre,čo špekuluješ. Ak nepoužiješ nastavovacie terče tak trámy čo budú robiť kostru podložíš podložkami ako pri montáži okien,pripadne výškovo upravíš dosad trámu na terč. Ak budeš dávať na výškovo nenastavitelné terče priamo 2cm dlažbu tak správnu výšku pod terčom vykoriguješ lepidlom na kachlicky C2TE .
Odpovedať
Profilova fotka
@tomas_buran obávam sa, že šetríte na nesprávnom mieste, betonový celoplošný podklad by bol menej náročný, ostatné popisujú vyššie.
Odpovedať
@tomas_buran Zbytočne to komplikuješ. Normálne urob podklad z makadamu, dobre užabuj, z dosák urob šalung a vylej to betónom. Niečím dlhým - doskou, nivelačnou latou - ten čerstvý betón zrovnáš do roviny, necháš vytvrdnúť a máš to. Takto môžeš spraviť aj mierny spád. AK to chceš lepšie, môžeš spraviť tomu základ z DTčiek. Ja som povrch len trochu prebrúsil diamantovou brúskou tam, kde trčali väčšie kamene. Fotonávod, ako sa to robí aj s dlažbou na terčoch máš tu: http://www.modrastrecha.sk/blog/chrob... Samonivelačný poter v exteriéri nie je veľmi vhodný - môže sa olúpať.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?