Vhodný strom do kvetináča veterná a slnečná strana

Dobrý deň, vedeli by ste mi prosím poradiť aký strom ideál viackmenny prípadne ker je vhodné vysadiť do kvetináča na terasu? Som na 6.tom poschodí, kde fúka hlavne na jar a na jeseň silnejší vietor z juhu a juhozapadu. Kvetináč má priemer 120 CM a výšku 60 CM.Ideálny ak by nemal v lete kvety kvôli väčšiemu počtu hmyzu. Pozerala som Vilín alebo brezu himalajsku napríklad.
Odpovedať
Skus drien, kvitne velmi skoro na jar, znasa aj spartanske podmienky, aj preschnutie. Drien obycajny, alebo aj drien velkoplody. Je to poloker, ktory mozes tvarovat
Odpovedať
a co takto napriklad cucoriedka? nasi ju maju vysadenu v crepniku na balkone, spojis prijemne s uzitocnym.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od zita19:

Skus drien, kvitne velmi skoro na jar, znasa aj s…
@zita19 ďakujem skúsim ho pozrieť
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od janeth:

a co takto napriklad cucoriedka? nasi ju maju vys…
@janeth v jednom kvetináči už mám veľký muchovnik čo je asi podobne chuťovo. Bojím sa aby som to nemala potom toho veľa a stíhala oberať 😀. Ak čučoriedky chcela som do maličkého kvetináča len nejaky menší kompaktnejši krik cucoriedok.Do toho veľkého by sa hodilo niečo čo ma viac ako meter na výšku. Mám tam už nasadenú aj stipu a na jar mi tam vyrástli biele tulipany pomedzi. Ďakujem zatiaľ za rady :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?