Terasa/Pergola inšpirácie

Profilova fotka
Rozmyslame nad Hlinikovou konstrukciou + lexan + terasove dosky cca 6x5- co nato hovorite ? ( Bude to určite riadne drahé ) Kamarat ma terasu z dreva + Lexan. Drevo sa mu hrozne povykrúcalo a už to nie je take pekné. A Lexan mu cez leto praská. Iné riešenia, Rady, tipy, hlavne Fotky potešia Díky
Odpovedať
1
2
Terasové dosky máme, máme nie drevené ale drevoplastové, označujú sa aj ako WPC. Máme už celkom dlho a nepovykrúcali sa, ani sa nijak inak neznehodnotili, neoškaredeli. Záleží, pre aké sa rozhodneš, nie sú totiž to všetky rovnaké ani vzhľadom ani vlastnosťami.
Odpovedať
Profilova fotka
@betka8880 odkiaľ ste kupovali a kde ste ich dávali? Tiež na terasu? U nás doma ich tiež máme, ale tak zo zvedavosti sa pýtam, aby som si to vedel tak nejak porovnať, že ako sme vybrali.
Odpovedať
@majjky áno áno, tiež na terasu, ja som dávala do nejakej diskusie už aj foto, ale to stále tu istú dávam a posielam, lebo som lenivá si to aktuálnejšie odfotiť, že aj časom, ako to vyzerá. Vieš, aby som proste mohla zdokladovať, že to je stále také isté ako aj na tej prvej foto 🙂 Máme od Timbermaxu dosky, to tú také tie lepšie WPC by som povedala.
Odpovedať
Profilova fotka
@betka8880 toto presne poznam, a pri tom to mas vybavene rychlo. Tu fotku mam na mysli teraz. Ale tak aj tu terasu vies vybavit pomerne rychlo. Aspon teda, ked sme to my riesili, tak sme sa stretli s dobrym pristupom.
Odpovedať
Profilova fotka
@betka8880 keď nemáš novú, tak kľudne môžeš aj tú staršiu vykutrať a tú pridať. Pokiaľ viem, tak na tých doskách sa zas nemá čo zmeniť, že by boli vybledli alebo čo. Aspoň teda tie, čo máš ty, tak to sú také tie lepšie ako sa dajú kúpiť len tak v marketoch.
Odpovedať
@majjky to som tomuto nechcel ani sprvoti verit, ze by to tak bolo, ze su tie dosky take odolne, ale potom sme ich boli pozriet a fakt. to ma presvedcilo o tom, ze to bude zrejme teda dobra kupa. netreba niekedy dat na prve pocity a dojmy.
Odpovedať
Profilova fotka
@betka8880 v akej farbe máš tú podlahu resp. asi skôr tie dosky? Nevybledlo to nejak ani po tom čase, čo ich máte? Normálne to máte aj tak, že to nie je pod strechou, či?
Odpovedať
@vlado90 nech sa snažím ako sa snažím, proste mi názov tej farby úplne vypadol. Ale je taká tmavšia, ja to skúsim pohľadať. Všetko ostatné si pamätám, aj to, že dosky sú cca 2 cm hrubé, aj že majú ochrannú povrchovú úpravu atď, ale tá farba… Nie nie, nemáme to prestrešené, iba taký kúsok, normálne to čelí vplyvom počasia po celý rok. @majjky poslalal som ti 😉
Odpovedať
@betka8880 no tých tmavých odtieňov je tam viacej. Som to pozrel teraz, že skúsim si tipnúť niečo, že hádam utrafím. Z tých bledých by sa to ešte dalo, ale v tomto prípade, by som ich mohol akurát tak vymenovať, lebo to nemám tušenie 😄
Odpovedať
Profilova fotka
To nič, to je pohoda, mám to pozreté tiež, takže približne si viem asi predstaviť, mne sa marí, že som niekde v diskusii aj zahliadol tú tvoju foto, čo si spomínala. Ale tiež akože by som netrafil asi, že ktorý je to odtieň. Takže ani takýto tmavší odtieň slnko nevyťahá, hej?
Odpovedať
Profilova fotka
@vlado90 ty planujes tiez nieco taketo davat robit? Lebo nepostrehla som zatial, ci si to niekde spominal. Tak zvedava som, vypytujem sa 😄 Ale v pohode je to, netreba sa bat toho, ze by slnko vytahalo farbu, ani sa nepokrutia tie dosky, ako to vedia drevene napriklad.
Odpovedať
Profilova fotka
@michal33822 to máš tak, niekedy je lepšie proste sa zobrať a ísť sa pozrieť do predajne, do showroomu. Tiež mám takú skúsenosť, že som mal sprvoti inú predstavu, než to nakoniec bolo, keď som videl naživo. Takže na škodu to isto nie je. @betka8880 vďaka, parádne to vyzerá aj takto už po nejakom čase. To aj ťažko je tipnúť si nejak, že ako dlho to vlastne takto máte už spravené.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@majjky to presne hovorim, je proste ine, ked si len tak pozries nejake vizualizacie a podobne. nazivo je proste nazivo. to aj ked vyskusas, ake to je na dotyk, lebo tak budes asi aj naboso behat po tych doskach, ked sa bavime o terase a podlahe na terasu. dalsia vec je, ze to asi nebudes prerabat o kratkom case, tak aj z tohto hladiska chces, aby to bolo odolne a aj to nieco znieslo.
Odpovedať
ak by ste mali zaujem o drevenu konstrukciu, tak mozeme ponuknut nieco z nasej ponuky excellent...
Odpovedať
@majjky preto sme hľadali také dosky, pri ktorých bola istota, že budú vyzerať rovnako aj po čase. Tieto Timbermax to spĺňajú podľa mňa presne. Ja ozaj nemôžem zlé povedať niečo. Keď aj psovi odolávajú, tak to je čo povedať.
Odpovedať
@vlado90 nejaký čas už tomu je, čo máme porobené a nemám pocit, že by farbu nejak vyťahalo. Nevidím dôvod, prečo by sa tak malo stať. S tým som dosky kupoval, že s nimi nebudú žiadne starosti a patálie a všetko to aj sedí, tak ja verím, že to tak bude aj do budúcna, však sú tu aj ľudia, čo ich dlhšie majú, tuším aj @betka8880.
Odpovedať
Profilova fotka
@darinna1 joj Darinka plánujem veru, ale to už je nejaký čas, čo ja mám takéto plány. To, že kedy sa do toho aj reálne pustím, to je asi ešte len vo hviezdach. Ale tak už takto dopredu si sem tam niečo pozisťujem, aby som si následný výber uľahčil. @fragmo hej hej, to som postrehol, že viacej ľudí sa tu nájde, čo majú skúsenosť. Ako môžem povedať, že dobré ohlasy som sa dočítal.
Odpovedať
Ak by zaujali realizujeme pergoly z hlinika, dreva skombinované s fotovoltickou elektrárnou (zatesnená strecha), čiže namiesto lexana sa daju plné fotovoltické články (12% priepustnosť svetla), alebo s 40% priepustnostou svetla, vyzeraju fakt esteticky a sú učelné, lebo vyrábajú elektrinu.
Odpovedať
Profilova fotka
@vlado90 takze nemas este ani nejak urcene, ze kedy by si sa chcel do toho pustit? Akoze podla mna nemas preco cakat a odkladat to. Ja byt na tvojom mieste, tak by som to riesila cim skor, nech poriadne stihnes tu terasu aj cez rok vyuzit, hlavne asi teda v lete a ked uz sa zacne teraz oteplovat, konecne to zacina vyzerat nadejne.
Odpovedať
Profilova fotka
@darinna1 tak zase dosky sú objednané rýchlo, takže to nie je na dlho. Aj spraviť sa dá tá terasa behom dvoch dní cca podľa mňa. Takže to chce už len to odhodlanie a pustiť sa do toho. Potom to ide už rýchlo.
Odpovedať
@majjky mozno za zvazenie by stalo aj to, ze by sa to dalo spravit na kluc, ci? ze normalne cele vsetko nech zabezpeci firma a uz s tym clovek nema starosti.
Odpovedať
@vlado90 tak potom si myslím, že nie je o čom. Však sám vidíš, že dosky sú to dobré, aj znesú čo sa týka nejakého zaťaženia aj sa farba z nich nevyťahá, však isto si videl aj nejaké fotky z realizácií alebo že ti niekto zaslal, či?
Odpovedať
Profilova fotka
@darinna1 No mám to tak, že tento rok by som chcel, akože ideálne čím skôr, ale tak nie všetko ide zakaždým podľa predstáv. To asi poznáme viacerí. Hej hej, veď presne preto by som to rád takto. @fragmo Ale áno, to o tom nepochybujem, s tým problém nemám, len horšie je to s časom, vieš ako. Tak nebol by som ani proti tomu, zatiaľ aspoň takto si to pozrieť. Možno by sa ľahšie vybral odtieň.
Odpovedať
@fragmo Áno áno, som tu, čo treba 😄 Nejaké info? Kľudne som k dispozícií. Ospravedlňujem sa za neskorý príchod, len bolo toho odrazu veľa a už mi neostávalo moc času na takéto zábavky. Ale ak niečo ohľadne WPC, tak tie máme už nejaký ten čas 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@vlado90 Rok sa uz prehupol do druhej polky, takze podla mna uz je najvyssi cas na to. Tepla zacinaju sice az teraz take poriadne, ale pekne pocasie uz je par mesiacov, ze sa da v pohode vonku na terase fungovat. Takze cakam od teba spravu, ze uz mas minimalne objednane, ak nie hotove 😄
Odpovedať
@darinna1 pocuvaj, ty tu ine poriadky narobis 😄 to keby aj este nerobil objednavku, tak este par takychto sprav a bude mat hotovo doma.
Odpovedať
@betka8880 Ty si bohovská, keď niečo treba ohľadne tejto témy, tak si hneď pripravená na všetko, ako sa to hovorí? Idem, riešim! To mi presne teraz pripomenula 😄 @vlado90 Keď sa chce, tak čas sa nájde. A to zase nemáš toľko, že by si zabil celý deň, keď si dohodneš aj to stretko na presný deň a čas.
Odpovedať
Profilova fotka
Je to v riešení, takže sa môžeš hodiť do pohody @darinna1, nemusíš ma za nič hrešiť. Do konca mesiaca bude hotovo, tak máme predpokladaný termín, tak spolieham na to, že sa všetko postíha ako má.
Odpovedať
@fragmo Ale veď áno, tak čo budem. Ak sa dá, tak poviem moju skúsenosť s doskami, už ich predsa máme nejaký čas, tak to viem posúdiť si myslím. Ak sa niekto rozhoduje medzi viacerými možnosťami, tak si myslím, že mu fajn padne vypočuť si takto niekoho.
Odpovedať
Profilova fotka
@vlado90 Akoze ja som uplne v pohode, len sa to tak nejak na moj vkus dlho vlieklo, kym sa nieco udialo. To preto som tak povedala, nic v zlom akoze? Takze predpokladam, ze uz mas teda dorobene, finito.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?