Terasa a chodníky

Dobrý deň, riešime terasu a chodníky. Chodníky by som chcela zo zámkovej dlažby a terasu sa nevieme rozhodnúť či z gresovej dlažby alebo tie akože drevené dosky z Timbermaxu. Čo by sa lepšie k tej zámkovej dlažbe hodilo a ako sa to bude na seba napájať. Terasa bude asi o schodík vyššie ako chodníky. Ako by ste to riešili vy? Máte aj reálne fotky? Ďakujem
Odpovedať
Máme terasu z tej istej zámkovej dlažby ako chodníky v jednej výškovej úrovni. Spokojný sme.
Odpovedať
@heluska008 Je to úplne jedno akú dáš terasu, vôbec nemusí byť taký vzor, ako chodník. Ja mám sivý chodník a terasu vo farbe dreva - pozri môj fotoblog o terase.
Odpovedať
@heluska008 terasa je zastresena? Lebo som este nevidel dobre nalepenu exterierovu dlazbu, pretoze podkladovy beton je krivy a lepia to na buchty a nevenuju pozornost priprave podkladu.
Odpovedať
@rkorba plánujeme pergolu, ale najprv treba terasu a chodníky. Pergolu keď budú ďalšie peniaze potom 🙂
Odpovedať
@chrobak7 pekné to máte. A tehličky vám kto robil? Lebo aj nás to vonku tiež čaká. Vnútri to moc dobre nevypalilo keď obkladali stenu, tak už máme rešpekt
Odpovedať
@heluska008 Myslíš, odkiaľ máme ten tehlový obklad, či kto to obkladal? To je originál tehlový obklad. Do interiéru by som to nedával, tam je to príliš ťažké. V interiéri sme použili plastické tehlové obklady, tie majú hrúbku len 5 mm. Pozri fotky tu: http://www.modrastrecha.sk/forum/stre...
Odpovedať
@chrobak7 Myslím kto to obkladal. Vo vnútri máme tehlový obklad, zamazali ho špárovkou a nejde to riadne vyčistiť. Tak už sa vonku bojíme koho na to zavolať aby sa to nezopakovalo. Pekné to máte aj vnútri.
Odpovedať
@heluska008 Robila mi to taká partia , ktorých mi doporučila firma, čo mi stavala dom. Bohužiaľ už nemám na nich kontakt. Nalepili to pekne, aj dobre vyšpárovali.
Odpovedať
@chrobak7 Tak aspoň dakto to má poriadne spravené 🙂.
Odpovedať
@heluska008 Ani nie, lebo zle pripravili povrch a na niektorých miestach to už popadalo, keď bol vietor. Neviem, či dali zlú penetráciu, ale lepidlo na obklade držalo dobre, len z toho podkladu to padlo aj s lepidlom. Už mi to padlo na 3 miestach, jedno som opravil minulý rok.
Odpovedať
@chrobak7 mojim rodičom to padalo preto, lebo musela sa najprv osmirglovat zadná strana tehličky až potom nalepiť. A majstri to nesmirglovali.
Odpovedať
@heluska008 Lepidlo na tehličke držalo ako ďas, len z tej steny to padlo aj s lepidlom. Keď som chcel dať dole lepidlo z tehličky, tak to ani za boha nešlo. Musel som to zbrúsiť diamantovým kotúčom. Urobil som tak pár desiatok tehličiek, ale bola to robota na hovado, tak na ďalšie popadané miesto som už kúpil nové tehličky, tie popadané som vyhodil. Keď bude teplo, čaká ma robota.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@chrobak7 No, tehličky sú krásne keď ide všetko ako po masle s nimi. A keď nie, tak začína boj 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?