Televízor pod altánok

Profilova fotka
Dobrý deň, chceli by sme si dať televízor pod altánok no nevieme či by prezimoval. Altánok máme vedľa garáže ktorej hrúbka je 25cm, myslela som že by sme vytesali do nej otvor a tam ho vložili, zvonka by boli železne dvierka na zámku pre náš kľudný spánok. Bývame v malom 4 bytovom paneláku s dvorom ale už nám zmizli solárne lampičky atď. Mohli by sme ho niečím prikryť? Ďakujem za rady.
Odpovedať
@nanna6 jedna vec je kde bude odložený a iné je kde môže byť prevádzkovaný ,pre to by mal byť vo vhodnom prostredí nesmie doň zatekať okolitá teplota 20st +-10, vlhkosť okolo 50% veľká i malá vlhkosť škodí ,musí sa vetrať, mať potrebné napájanie
Odpovedať
@nanna6 Čo sa týka počasia, prežiť by mal :) Známy ma dom v obci na velmi frekventovanej hlavnej ceste. Keď cúva z dvora, nevidí na cestu, či niekto ide. Preto si tam prirobil 2 kamery a pod strechou (prístreškom kde parkuje auto) má zavesený väčší 24 palcový monitor. Ten mu zobrazuje čo vidia kamery, takže v prípade volnej cesty môže kľudne cúvať. Už to tak má skoro 2 roky a monitor stále šlape :) Tak hádam to vydrží aj ten Váš ...
Odpovedať
Profilova fotka
@nanna6 pocasia by som sa az tak nebal ako by som sa bal ze vam ho ukradnu aj napriek tym dvierkam. Ludia su vynaliezavy a vedia ukradnut hoc co. Ked vam uz ukadli aj solarne lampicky tak sa moze sa stat ze vam z jedneho dna na druhy zmizne aj telkac. Neriskoval by som to
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu. Ďakujem za info bola by v tej stene v revádzke aspoň to je v pláne takže zatekať by nezatekalo ale vlhko by tam bolo a to dosť. A aj by tam mrzlo. Takže na zimu odmontujeme.
Odpovedať
@lubk0 kamery či monitor môžu byť v prevádzke i vonku v daždi či za mrazov, no nie bežné pre domáce použitie, bežný TV pre domácnosť to neprežije
Odpovedať
@nanna6 my mame TV u svokrovcov tiez v altanku. Ale vyťahuje sa ked sa ide na dvor a ked sa ide vecer z dvora, schovava sa do letnej kuchyne, ktora priamo susedi s altankom. Pocitam ze 60" telku tam davat nebudete a maly 27-32" sa da pohodlne schovat do garaze....
Odpovedať
Problemom je mrznutie a rosenie v prechodnych obdobiach. Nenapisala si ci CRT, alebo LCD, alebo Plasma TV tam chcete dat, kazdopadne zrejme nejaky ting-tang-tong lacny mensi LCD. Tu je hlavny problem, lebo krystali v display LCD sa klesajucou teplotou spomaluju a pri mrazoch moze nastat i poskodenie jednotlivych vrtstiev u LCD, takze v chlade by ste pozerali rozmazany obraz tak trochu abstraktny :-D Navyse kondenzacia vlhka, ktora nastane pri zohrievani, takmer naisto sposobi skor, alebo neskor nejaky skrat a TV odkraca do elektronickeho neba... Oxydacia kontaktov by bol ten najmensi problem, kedze neodhadujem odpajanie/pripajanie SCART/HDMI/VGA/Ant. konektorov. V tomto maju navrch starsie CRT, lebo dobre znasaju aj chlad a zvycajne aj vyssiu vlhkost vedia predychat. Pri plazmach je tiez skor problem u skratu v elektronike, obrazovka je odolna.
Odpovedať
su TV urcene specialne pre vonkajsie priestory. Sice drahsie ale horeopisane problemy s kondenzaciou nehrozia. A LCD displaye maju najvecsi problem s chladom. Vsak si spomen ako zlenivie dotykac ked vonku mrzne
Odpovedať
@duzu vlastna skusenost - prezije, v zime sa nepozera, ide do pivnice
Odpovedať
My mame na terase na stene od konca jari do konca jesene, nie keď mrzne... To ho dávame dnu, mame ho tam tak 4 sezony
Odpovedať
@nanna6 moj prispevok ti v rieseni problemu nepomoze, no musel som napisat. Naco vam je v altanku potrebny televizor? To fakt chcete chodit z bytu von pozerat TV?
Odpovedať
@duzu Mal tam absolútne bežný domáci počítačový monitor, nekupoval nový, použil ten, čo mal dakedy pripojený k PC ... Takže nič špeciálne, dodnes den funguje :)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@nanna6 nejaky stary televizor tam chcete dat?
Odpovedať
Teda aj mi sme tv maniaci v dome 4 telky ale do altanku by ma to veru nenapadlo dat.este tak do kupelky wc to ma uz napadlo ale do altanku veru nie.
Odpovedať
@emilia25 do kúpelky?to si vieš naozaj predstaviť že by si tam mala televízor?? :-D
Odpovedať
@dadika216 poznam viacero rodin co maju TV v kupelni, repraky na radio na wc.
Odpovedať
@atlaska len to musia mat potom aj dostatocne velku kupelnu. Osobne si neviem predstavit ze by som mal telku, este repraky ano. Mne staci na wc aj iba mobil a je to :-D
Odpovedať
@dadika216 tam ma to naozaj napadlo ale mali sme malinku kupelku.byt vo vani leharo a kukat tv alebo na wc by som sa aj hodinu odtial neodlepila hahaha ale to ma napadalo v byte lebo len tam telky chybali.
Odpovedať
Profilova fotka
ja mam telku pod altankom vonku a zatial preziva :-D
Odpovedať
ak to nebude velka strata v pripade pokazenia, tak to risknite...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 rokoch
Neda mi sa nevyjadrit.. Tv do altanku viaceri hovoria o mensom tv avsak vzdialenost z ktorej pozerate je nasobne vacsia ako v obyvacke cize nelogika.. A zvuk tak isto hlasnejsi vykon ako vnutri.. Ked som pol dna vonku, kosim a dalsie prace kolem domu, spoceny mokry, teplo atd si pozrem spravy sport olympiadu vonku, aj pivo lepse chuti atd.. Jasne skor tam clovek da starsi tv novy pojde do obyvacky.. Avsak skusenost hovori ze ta vyzsia vlkost moze byt problem a tak by som odporucil ho zavriet do krabice, alebo urcite ho odpajat zo siete mimo casu pouzivania.. Vyzsia vlkost najma po dazdi mu moze ublizit.. Fatalne.. Zima pravdepodobne tiez sposobi vyzsiu neziaducu kondenzaciu, jemna elektronika neni v tv chranena IP ochranou..
Odpovedať
Televízor v altanku 🤦🏻‍♂️ Ja nerozumiem ani televízore v spálni a nie to ešte v altanku 😄 načo je ten altanok keď môžte sedieť v obývačke?
Odpovedať
Profilova fotka
@spikerhc človek má asi aspoň pocit, že je na vzduchu 🤔
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?