Strecha na altánok

Zdravim priatelia, mam otazku, robime Ackovu strechu na altanku, konkretne idem na latovanie. A teraz, najvysia lata (nie hrebenova) ma byt podla navodu Terran 4 cm od hrebena. Ostatne maju rozmedzie 30,5-34 cm. Nejako sme to spocitali a my sa budeme drzat rozmeru 30,5 cm (viacmenej musime). Avsak z nejakeho dovodu nam najvysia lata nevychadza 4 cm, ale len 2,5 cm!! Co s tym? nejake rady? Mam to po par milimetroch rozniest vo vsetkych radoch? Sklon strechy je 37 stupnov, skridla Terran Danubia. Dakujem za vsetky rady. S pozdravom Andrej
Odpovedať
Par fotiek
Odpovedať
Nie som strechar ale na vrchu je ta lata nizsie koli tomu aby zuby mali miesto. Podla mna jednoznacne zhustit latovanie. Ved je tp len 15 mm. Ked nebude 305 tak bude300 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
dajte jednu latu tak ako píšu na 4 centi od vrchu, druhú dole a vzdialenosť treba rozdeliť aby vyšlo rovnomerne. Možno sa s rozostupom zmestíte do hranice 34 aj ked date o jeden rad menej ako ste chceli.
Odpovedať
No, krycia dĺžka je 186 cm. Mame viac ako 30 stup. sklon, a tam doporučujú 4 cm od hrebeňa. Čiže to je 182 cm. To skôr vychádza na 30,33 cm. Lenže spodok píšu 33 cm, a zvyšok prispôsobiť...
Odpovedať
Profilova fotka
Co tak skusit polozit par skridiel aspon na kusku dve rady od vrchu a polozit hrebenac ja si myslim ze to komfortne prekryje akurat ten nalepovaci pas bude viac viditelny. Problem moze nastat iba pri krajnych prekryvacich skridliach tie maju vykroj pre dalsiu radu skridiel.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 10 mesiacoch
Ahoj, vedel by mi niekto poradit ako sa robí áčkovy krov na altanok, kde su pomurnice mimobezne? Ked chcem rovnaku výsku strechy tak potom každa krokva bude mat iny uhol 😞 Pohlad zhora:
Odpovedať
bud sa ti bude otvárať strecha- bude čapatá, alebo každú krokvu musíš prispôsobiť-podložiť, aby si dorovnal odchýlku od rovnobežnosti voči výške. vzhľadom k tomu, že nebudú krokvy prichytené priamo na pomúrnici, ale budú podložené, budeš musieť jednotlivé krokvy viazať klieštinami, aby sa ti strecha nerozišla.. alebo na pôvodnú pomúrnicu dáš daľšiu pomúrnicu, ktorá bude voči vodováhe šikmo stúpať podľa potreby dodržania uhla zovretia strechy. pomúrnice nebudú v rovine, takže vazníkvé rámy by tiež išli šikomo.. takže budú nutné klieštiny.. v každom prípade, krovár sa poteší..
Odpovedať
číselne, ak by si napríklad dodržal 45°sklon stechy, teda uhol 90°, tak o koľko cm bude zbiehavosť bližšie ku stredu, o toľko cm bude musieť byť pomúrnica vyššie. pri inom sklone strechy to už bude chcieť zapojiť trigonometriu a oprášiť znalosti geometrie zo školy..
Odpovedať
@matwey80 Ak poznáš Hundertwasserhaus vo Viedni, tak sa spýtaj pána Stovodu, či by ti neurobil projekt... 😮 😄 😄 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?