Poraďte, akú wpc podlahu vybrať na terasu ?

Zobraz úvodný príspevok
Chystám sa robiť terasu a sme sa rozhodli pre wpc dosky. Viete mi zo skúseností poradiť značku, firmu atd, keďže tie dosky sa dajú kúpiť za 15e m2 ale aj za 100e m2. Chcem sa držať cenovo čo najnižšie čo sa dá a zároveň nekúpiť šrot 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@jblaze lenze my to sede nechceme, preto natieram olejom na jar a na jesen 🙂 pekne vsiaka a zvyraznuje strukturu 🙂 podstatne lepsie ako malovat to farbou 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@zipsuliak ja viem ale priesvitnym olejom to len predlzujes aj tak si to zosedne 🙂 ,
Odpovedať
Profilova fotka
Nieje to cisty olej… je v hnedom odtieni banghikirai a krasne zhnedne pokazde po natreti 🙂
Odpovedať
@lubos782 to sa na dosky vztahuje ta zaruka? to sa mi zda akoze fakt celkom dost. bohvie, ci skor by ma neomrzela ta podlaha, ze by som to chcel nejak celkovo zmenit 😄 vies ako to myslim. ale tak dobre, vsak ono, cim viacej davaju, tak tym viacej asi doveruju tym doskam.
Odpovedať
@zipsuliak ako elektrikára ma skôr zaujali tie svetielka obtočené okolo zvodov bleskozvodu 😉
Odpovedať
Profilova fotka
Co s nimi? 🤣 su tak tenke ze by ich hned usmazilo 🤪
Odpovedať
@milan303 jop, na dosky, s montážou neviem ako to je, keďže tam je možnosť aj na kľúč objednať alebo len, že si dosky kúpiš a spravíš si potom sám. Ale však kľudne možeš aj meniť po každých neviem koľko rokoch, farieb je tam dosť, môžeš to prestriedať 😄
Odpovedať
@lubos782 inak to je fakt, keď budeš mať dobre spravenú tú podkonštrukciu, tak to potom len dosky meniť stačí. to som sa už priučila, že je dobré, ak je spravená hliníková. ale zase na druhej strane, keď kúpiš fajn dosky, tak tie vydržia ozaj dlhé roky. čo sme my kupovali, tak sme dostali na ne záruku 25 rokov, ak by ste sa chceli pýtať, čo tam všetko patrí, čo to zahŕňa, tak to musím pozrieť heh.
Odpovedať
@lubos782 nie preto som to hovoril, ze by som chcel menit nejak hned po nejakom kratkom case podlahu. to uz ked sa spravi, tak nech to aj vydrzi co najdlhsie zase.
Odpovedať
Profilova fotka
@mumoo vsak to ste velmi dobre natrafili. to bola nejaka akcia alebo nieco take, ci to bezne takto ponukaju? viem, ze niekde davaju vyssie zaruky ako su len tie dva roky, ale tak toto je o dost viacej.
Odpovedať
@steffan33 akcia na záruku? To som popravde nepočula, že by niekde takéto niečo ponúkali 😄 Takže nie, to normálne takto býva, len teda asi to nie je samozrejmé u každého predajcu alebo skôr asi výrobcu, ja sa popletiem zakaždým v tých pomenovaniach, keď ťa to zaskočilo.
Odpovedať
@milan303 ale hej hej, však to by bolo nezmyselné, aby si dobrú podlahu menil po rokoch len tak z rozmaru. I keď si myslím, že aj taký sa niekto nájde, že ho omrzí a potrebuje nejakú zmenu. Ale tak tie dosky sa nemajú prečo za taký krátky čas nejak opotrebovať alebo zničiť.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@lubos782 máme tuto u nás jedného takého, čo je mu podľa mňa jedno, čo si kúpi, hlavne aby to bolo moderné a in a nie je mu ľúto koľkokrát normálne funkčné veci dávať preč a nahrádzať novými. Osobne v tom zmysel nevidím, keď už tak zainvestujem do niečoho, čo viem, že mi bude slúžiť roky a vydrží to rovnako dobré a dobre vyzerajúce po celú dobu.
Odpovedať
ked hovoris, ze sa nemaju preco opotrebovat a znicit, vsak to sa aj ocakava, to hej, ale to sa chcem opytat, ze ci teda sa aj dava nejaka uprava to, ze sa o to staras alebo co, alebo ze by to automaticky tam bolo, to by bolo este lepsie.
Odpovedať
@milan303 to čo sme dávali my napríklad, tak s nimi netreba absolútne nič. Vieš, aká je to paráda? Lebo však stále je čo okolo domu, to každý pozná. A keď ti proste odpadne nejaká povinnosť, čo môžeš vynechať a vieš, že to nebude potrebné robiť asi tak vôbec, tak to je topka 🙂
Odpovedať
@sampur to je potom len čisto o tom, aby sa podľa mňa ukázal pred ostatnými, že čo on všetko má, akože nič iné za tým nevidím. Zober si, že fakt dáš spraviť kvalitne tú podlahu. Hej, napríklad Timbermax, oni ponúkajú aj dosky a aj realizujú montáže, tak keď už to takto dám spraviť, tak prečo by som to po čase rušil a dával niečo iné, keď to vydrží roky.
Odpovedať
Profilova fotka
@lubos782 úprimne, ja za tým ani nič iné nehľadám, z neho to srší už na prvý pohľad, to pri niektorých ľuďoch vieš vycítiť. Veď áno, veď práve toto, že keď si dáš záležať a spraví sa dobre tá podlaha, tak to máš vystarané fakt na dlhé roky.
Odpovedať
@mumoo preto sa pytam, lebo pri niektorych veciach to je napriklad tak, ze je nejaky zakladny variant a potom uz zakaznik si vie navolit aj nejake dalsie zalezitosti, nejake povrchove upravy alebo tak. nehovorim, ze je to takto pri tychto doskach, ale uz som sa s tym stretol pri niecom inom. tak mi tak napadlo, ci to nebude teda podobne, ale tak nie 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@milan303 ja som to tak pochopil, ked som si o nich cital, ze ono to uz maju vsetko v sebe tie dosky od vyroby, ze uz nic dodatocne sa s nimi robit nemusi, nie je tak?
Odpovedať
@milan303 jaaaj tak už chápem, ako si to myslel. Ale nie teda, pri tomto to tak nie je. Už ako to steffan napísal, tak tie dosky to majú všetko v sebe. Tam už nemusíš nič viac s nimi robiť, aby si získal nejaké lepšie vlastnosti alebo aby boli dosky odolnejšie, oni už sú, tam už nemáš čo ďalšie vymyslieť 🙂
Odpovedať
@mumoo okej okej, lebo som na v nejakej diskusii volakde cital, ze tam niekto natieral aj drevoplastove dosky, tak mi to nejak neslo do hlavy, ze preco teda, ked raz niekto povie tak a raz niekto tak. zalezi asi od toho, ze co je konkretne zac.
Odpovedať
Profilova fotka
@milan303 no my sme vlani riesili podlahu na terasu, pozerali sme tieto wpc dosky a my sme tak vyberali, aby sa teda natierat nemuseli. lebo tak to sme inac mohli aj drevene rovno kupit, keby ich mame natierat a vyslo by to lacnejsie. ale nam islo prave o to, aby to bolo cele co najviac bezudrzbove. aj do domacnosti kupujeme tak, aby nam to cas usetrilo.
Odpovedať
@fernando mozem vediet kde v polsku ste boli kupovat
Odpovedať
@michal15646 castorama
Odpovedať
Firma Nemitrade
Odpovedať
Profilova fotka
ale to nie je v polsku, ak sa nemyslim, aspon teda google povedal, ze je to firma v brezne. my mame tiez skusenost s doskami, ktore sme kupovali na slovensku 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@jullike My sme tiež, v Šamoríne čo sídli Timbermax, tak od nich sme brali drevoplastové dosky. Kvalitné, dobre vyzerajú a hlavne nie sú s nimi starosti, čo bolo asi také nejaké hlavné kritérium pri kúpe, keď sme hľadali, že čo vybrať.
Odpovedať
Profilova fotka
odporucam ist si pozriet dosky na vlastne oci, pozriet si, ako to vyzera, aj na dotyk ako posobia, lebo tak predpokladam, ze aj na boso bude clovek po nich chodit, ked sa davaju na terasu. tak nech sa proste vie, co sa ide kupovat.
Odpovedať
Profilova fotka
@steffan33 ano, to tiez nie je na skodu. radsej takto kupovat ako len tak podla obrazku. ale tak ked je k tomu dobry popis, ze sa dozvies vsetko, co potrebujes, tak je to fajn. ale ja preferujem ist osobne.
Odpovedať
@mumoo Natierať drevoplastové dosky? To akože reálne niekto robil? A bolo to dobré k čomu? Však ten povrch je iný ako drevo.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?