Poraďte, akú wpc podlahu vybrať na terasu ?

Zobraz úvodný príspevok
Chystám sa robiť terasu a sme sa rozhodli pre wpc dosky. Viete mi zo skúseností poradiť značku, firmu atd, keďže tie dosky sa dajú kúpiť za 15e m2 ale aj za 100e m2. Chcem sa držať cenovo čo najnižšie čo sa dá a zároveň nekúpiť šrot 🙂
Odpovedať
@7marciano7 ja som kupoval v polsku na plot.6rokov a je ako nova
Odpovedať
Tiež mám skúsenosť so spomínaným Timbermaxom. Síce nie ešte toľké roky, ale akože za ten čas, čo máme podlahu z týchto dosiek, tak všetko v pohode, žiadne sťažnosti alebo také niečo, že by som ľutoval, že sme sa rozhodli pre túto možnosť. Treba si dať záležať na tom výbere a všetko bude okej 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@fragmo ako ste robili podlahu? Akože myslím, že či svojpomocne, že či ste si len dosky objednali a sami porobili, alebo ste zajednávali všetko aj s robotou od nich.
Odpovedať
@fragmo vieš pridať prosím nejaké fotky terasy? ďakujem pekne 🙂
Odpovedať
@sampur priznávam, že dlhšie sme nad tým rozmýšľali, ale nakoniec sme to objednali všetko na komplet aj vrátane roboty. Takže celé to máme spravené na kľúč a tým pádom bez starostí. Ale akože dá sa v pohode aj tak spraviť, že objednáš len dosky a robotu si spravíš sám. Ono zase nie je nič nejak extra náročné, u nás zavážilo to, že nebolo moc času, aby sme to svojpomocne robili. @zesaw skúsim pofotiť a poslal by som ti 😉
Odpovedať
Profilova fotka
@fragmo jasne, ze to nie je nic narocne, vsak tie dosky su akoze lahke, nie je to take, ze by si sa narobil uz len tym, ze ich budes prekladat hore dole. a upevnuje sa to tiez v podstate jednoducho. akurat na tej podkonstrukcii si treba dat zalezat, aby to bolo pevne, aby sa to nezacalo kyvat po case alebo tak. ale tak to tiez zalezi od toho, ze aka sa spravi, lebo moznosti je viacero na vyber, ci ju budes normalne akoze celu stavat, alebo len na terce sa spravi podlaha.
Odpovedať
@bohuslavs to hej, je na výber viacero možností, my sme si v tomto nechali poradiť, ako by to bolo najlepšie spraviť. Nepracujem s tým, nerobil som také niečo, tak načo by som sa zbytočne hral na múdreho, keď predsa len oni s tým robia myslím, že pomerne často. Inak výhodou je napríklad oproti dlažbe, že to nemusíš nechávať nejak sadnúť, môžeš hneď využívať podlahu, terasu.
Odpovedať
ako sa tie dosky spravaju na slnku? nevybledne to nejak? alebo nejaka udrzba, ze ako sa treba o to starat, aby vyzerali stale dobre?
Odpovedať
@milan303 máme cca dva roky spravenú terasu s týchto dosiek a nemám pocit, že by boli nejak vybledli, nemajú prečo ani. Neviem, že čo myslíš tým, že ako sa správajú, úplne normálne, nekrúti sa to nejak, nepracuje, prosto je to stále také isté ako keď sa to spravilo.
Odpovedať
zalezi aj od toho, ze aka sa vyberie farba? ci vsetky sa spravaju totozne? lebo co som pozeral, tak su tam rozne farby na vyber, aj take, ze blede az uplne tmave a co ma celkom aj prekvapilo, tak ked som natrfil na take farby ako cervena, modra a podobne. a ta udrzba co teda? su na to aj nejake specialne prostriedky na udrziavanie alebo take nieco?
Odpovedať
Profilova fotka
@milan303 ak je terasa slnečná, je to veľmi rozpálené a bosou nohou neprejdeš.
Odpovedať
Profilova fotka
@zipsuliak ahooj nemas odfoteny dom zo strany terasy? Prave staviame podobny a neviem si velmi predstavit tu terwsu tak by mi to pomohlo. Dakujem 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@majkasss 🙂 nech sa paci
Odpovedať
Profilova fotka
@zipsuliak dakujeem 🙂 uz som to okukala
Odpovedať
Profilova fotka
@zipsuliak velmi pekny odtien, aky je to prosim vas?
Odpovedať
Profilova fotka
@norcima obi terasovy olej bangkirai 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@milan303 myslim, ze az taky rozdiel v tom nebude, aky odtien si vyberies. Ale tak logicky tym bledsim bude trvat o nieco dlhsi cas, kym sa vyhreju. Zase ak ti bude slnko prazit na terasu cely den, tak je podla mna jedno, aka tam bude podlaha, na bosu nohu sa to bude spravat rovnako.
Odpovedať
@jankazb tak to podla mna asi pri hocijakej podlahe, ked je rozpalena, tak sa nebude dat prejst naboso. resp prejst mozno aj ano, ale tak stat dlhsie, to nie. @bohuslavs okej teda a co sa tyka tej starostlivost, vyzaduje to nejake specialne zaobchadzanie? tak myslim, ze ci to tiez treba natierat atd.
Odpovedať
Profilova fotka
@milan303 ale kdeze, to praveze vobec netreba, ani prebrusit ani natriet ani nic taketo. V tom je ta vyhoda oproti drevenej podlahe, ze tieto drevoplastove dosky su v podstate bezudrzbove. Co to bude obnasat, tak ze zmeties listie, co ti nafuka, alebo vywapkujes po zime, nech to vyzera ako nove zase na sezonu.
Odpovedať
Dobrý deň, aká je celková hrúbka konštrukcie plus dosky?
Odpovedať
povedal by som, že sa to takto jednoznačne nedá povedať. záleží, aká konštrukcia sa tam použije, na výber máš viacero možností, ako sa bude upevňovať konštrukcia a medzi doskami sú tiež rozdiely. nie je to tak, že jedna firma by mala len jedny dosky, v ponuke nájdeš viacero profilov.
Odpovedať
@bohuslavs takze ziadne prebrusovanie, natieranie ani nic taketo. take ako sa namontuju, tak take by mali ostat po cely cas, ano? kolko tak na to davaju zaruku potom?
Odpovedať
@milan303 presne tak, ako hovoríš, žiadne takéto starosti ti nehrozia, keď dáš WPC dosky. Akurát tiež netreba kupovať prvé, na ktoré narazíš niekde v obchode. Aspoň ja som si dával celkom záležať na tom, odkiaľ ich budem kupovať. Predsa len je tá terasa taká vec, že tam nebudeš niečo prerábať a meniť každoročne. Na tieto, čo som kupoval som dostal 25 rokov, čo si myslím, že je dosť.
Odpovedať
Profilova fotka
@milan303 nie nie, vsak som ti to pisal uz aj predtym, ze taketo nieco vobec nie je potrebne robit s tymi doskami. Ako sa spravi podlaha, tak mas proste pokoj a vystarane. Pozametas, vywapkujes, ak je treba, inak nemusis nic.
Odpovedať
až by si si to chcel aj niekde prečítať, akože tak odbornejšie podané - nechcem sa nikoho samozrejme dotknúť, tak si skús pozrieť timbermax. u nich na webe nájdeš informácie jednak o doskách, aj o procese výroby a s tým vlastne súvisia tie vlastnosti, ktoré dosky majú.
Odpovedať
Uz su to starsie komentare, ale niekto z ludi, ktori hovoria ze dlazba je studena, viete to podrobnejsie rozviest? Ja som posledny, ktory by obhajoval studene, ale predsa ked je vonku zima tak tam nejdem bosy a ked je leto, tak aj ta dlazba je vyhriata od slnka. Ja oblubujem rozpaleny beton, ale z plastu pod nohami mam obavy.
Odpovedať
Profilova fotka
@vykricnik tak hej, keď to zoberieš takto, tak je to fakt. Ale napríklad u mňa je to tak, že pokiaľ je možnosť, tak dám prednosť takým prírodným materiálom, resp. teda aby to na pohľad vyzeralo prírodne. Takže drevo alebo drevoplastové dosky v tomto prípade. A zase keď si mám vybrať z týchto možností, ktoré na oko pôsobia rovnako, ale tie vlastnosti a starostlivosť o to je rozdielna, takže bohužiaľ aj keď drevo rovná sa príroda, tak volím tie dosky radšej.
Odpovedať
@sampur beton je tiez prirodny material a ja sa budem obzerat po imitaciach dreva, ked sa k tomu teda raz dostanem 🙂 Teda este uvidim ci mi to farebne bude najprv ladit.
Odpovedať
Profilova fotka
@zipsuliak tebe tam ani neprsi, to staci natriet raz priesvitny a potom nechat pekne zosednut 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@vykricnik áno je, je veľa prírodných materiálov, ale myslel som to tak, aby to aj vizuálne tak pôsobilo. Lepšie sa cítim v takom prostredí proste. Vyskúšaj popozerať, čítam akurát a nad predošlým tvojím príspevkom aj padlo odporúčanie na dosky v imitácií dreva. Ono tých farebných odtieňov je na výber veľa, aj také fakt že pôsobia ako drevo ale aj rôzne farebné akože modré, červené, oranžové atď.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?