Nezastrešená časť terasy

Zdravím, chcel by som sa spýtať. Z dôvodu, že nechceme prekryť kuchynské okno, nám vychádza terasa iba 4x2,9m, kde rátame s prestrešením. Avšak, uvažujeme, urobiť spodnú časť terasy dlhšiu o 2 metre pod kuchynské okno, ale táto časť by ostala bez prekrytia. Otázka je, či nebude dážď potom poškodzovať fasádu na dome, ak časť terasy nebude prekrytá. Ako to vyriešiť? Vďaka.
Odpovedať
@stanno akým spôsobom by mal dážď poškodzovať fasádu na dome? 🙂 odprskom? priamym dopadom? okolo chodníkov momentálne dážď spôsobuje čo? poškodzuje fasádu na dome? 🙂
Odpovedať
@stanno aký je presah strechy? ak je strecha rovná má tiež aspoň min presah a dážd fasádu nepoškodí aj ked bude šibať pri búrke s krúpami, stierka je natoľko silná a zmoknutá sa vysuší, skôr vyrieš podlahu na terase na tej bude kopa vody, zvoľ materiál ktorý to vydrží
Odpovedať
@sousedekovci89 ano, odprskom som mal na mysli. Okolo domu mám teraz kamienky, tak tam odprsk nehrozil vyrazne a tiež na sokli je marmolit. Terasa však bude mierne nad soklom, tam marmolit nie je, iba fasada.
Odpovedať
@duzu presah strechy je cca 0,5 metra.
Odpovedať
situacia vyzera takto.
Odpovedať
@stanno myslím že sa toho báť nemusíš, ak teda na terase nebudete oklepávať blato z pracovných topánok 😄 u rodičov máme na úrovni fasády vjazd do garáže na severnej strane a nepozorujeme nejaké zvýšené znečistenie 🙂
Odpovedať
@stanno no tak a ešte raz si teda polož otázku a odpovedz si ako odprskujúca voda môže poškodiť fasádu. Keď si na to odpovieš tak prídeš na to, že tá otázka je zbytočná. Jediné negatívum, odprskujúca voda býva zväčša špinavá, čiže môže špiniť fasádu. Ale zas priamo dopadajúca voda na fasadu ju zároveň bude čistiť.
Odpovedať
@palo18 vdaka.. potreboval som sa len uistiť, že to nebude robiť problémy.
Odpovedať
mám ešte jednu súvisiacu otázku. Mám už vybetónovanú dosku na terase. Čo mi na ňu odporúčate na tej nezastrešenej časti? Stavbár mi neodporúča tam lepiť dlažbu, že sa časom odlepí. Čo by ste dali na betónovú dosku nezastrešenej terasy? nejaké WPC?? Treba základovú dosku niečim ošetriť? napr. tekutou lepenkou?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?