Máte skúsenosti s WPC a drevoplastovými terasami?

Zobraz úvodný príspevok
Akú máte skúsenosť s terasovými doskami WPC, alebo resp. tie drevoplastové, nie drevo - Bankirai. Aká je údržba, opaltí sa to, čo počasie, má to niekto už aspoň jednu zimu?
Odpovedať
@stanii75 no ved to recenzie su vselijake ale tak snad to nieco vydrzi :) stahovat by sa uz dalo dnes ale zatial je to este horizont asi roka dvoch mozno, viem ze dom ked bude stat neobyvany nie je to bohvieco ale tak tesime sa z neho.
Odpovedať
Profilova fotka
@stanii75 takze normalne je fajn aj mat ako jedalensky stol a stolicky na tom hej? A co sa tyka nejakych skrabancov alebo niecoho takeho pri posuvani stolicky, s tym si sa nestretla??
Odpovedať
Jasne @stevulko ved uvidite, ze jak to bude. Ak nahodou nieco tak to vymenite. Ale to vsetko ukaze cas, co bude dobre. Tak s niektorymi vecami sa netreba ponahlat. Nam tiez trvalo kym sme sa vobec rozhodli, ze ideme do prestavby domu. Ale ak mam pravdu povedat nelutujem to, je pravdou, ze pri starsich domoch caka cloveka viacero nastrah, ale keby to islo hladko tak asi by sme potom nasledne nemali z toho taku velku radost jak sme mali ;-)
Odpovedať
Hej @jullike je to normalne mat cosi take na terase, aspon z mojho pohladu teda. Nie nestretla. Predsa len ten material vydrzi vela ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Zdravím, poznáte niekto nejakú firmu alebo partu co montuje wpc terasy na kľúč? Z okolia Galanty
Odpovedať
@robo1969 Neviem či si videl podlahu akú my máme pri bazéne, robia sa také aj terasy, nám to robila jedna firma na komplet, na kľúč, tak ak by si chcel kontakt by som ti ho poslala :-)
Odpovedať
Dobrý večer, my mame od woodloku terasu standard grafit a mame ju rok a nechceli by xme ju už ani zadarmo všade vychvaluju aká je to bezudrzbove terasa stačí iba vapku áno stačí iba vapkov keď ale každý druhý deň keď nám chodia často návštevy aby ste sa nehambili lebo sa strašne spini vidno hlinu prach... Najhoršie je to s másnotami napríklad grilovacka spadne kus mäsa alebo hodíte psovi všetko vidno nemôžte mu nič hádzať. Hneď jadrová voda a umit. Dakedy nepomôže ani to, mame mačku psa a syna a mate vydiet tu terasu doskrabany mastná špinavá prejde maca ces ňu a ostávajú stopy. Volal som do woodloku že ako vyčistí fleky ta ze technický liech a tak som drel skoro hodinu no nepomohlo tak som zobral brúsny papier 200 a to pomohlo tak s lachka a zišlo hneď bol vydno ten rozdiel. Keby nebola taká dráha ta terasa tak by som ju hneď spálil a kúpil inú, plus ma to ze nepusta triesky a na chodenie je teplá môžu deti sedieť koľko chcú na nej ale údržbu rozmýšľam ze by som ju na pustil niečím aby ostala tmavá a ne ťahala mastnotu a vodu, napríklad ako tie kamene co dávajú sa na cokel musíte na penetrovat aby vo u ne ťahali a i farbu majú takú tmavší a lesklejsiu. My s manželkou neodporúčame na terasu za tie prachy
Odpovedať
@peterhl dakujemn za feedback. je mi luto ze ste mali taku skusenost. rozumiem spravne ze horite o umelej podlahe s nadychom dreva
Odpovedať
Áno mam tuto terasu https://www.woodlook.sk/terasy Ale vo farbe granit šedá. Je to 60%tvrde exotické drevo a 40%HDPE na tu chválu co som onej počul tak to nieje vôbec pravda😠
Odpovedať
Pridávam foto bola čistenia pred dvomi týždňami a pršalo pár krát výsledok taky a naživo je to horšie
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Ahojte, kupili sme RD , kde je terasa s klasickou zamkovou dlazbou. Tá sa nám nepaci a radi by sme WPC. Je mozne instalovat wpc na dlazbu?? Ďakujem.
Odpovedať
Profilova fotka
@gandalfsvk skús sa poradiť priamo s firmou, čo robí montáž takýchto dosiek, tam ide najmä o to aby podklad bol pevný, aby ta terasa bola stabilná pevná a aby sa podkonštrukcia dala dobre k podkladu pripevniť ;-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Tych moznosti @gandalfsvk ako instalovat terasove dosky je viacej. Terasa sa da montovat aj na beton, aj na strkove lozisko, na zemne skrutky a podobne, ale jak uz pisal nado mnou @sampur, tak je dobre sa na toto informovat u firmy, ktora montaze robi. Pripadne ti mozem poslat kontakt na firmu, ktora mne robila terasu a oni by ti vedeli myslim aj poradenstvo ohladne tohto poskytnut
Odpovedať
@peterhl To ako dlho máš tieto dosky?? Máš aj fotky jak to vyzeralo na začiatku? Lebo toto vyzerá, že to je fest vyblednuté 8-(
Odpovedať
Dobrý, není to vyblednite lebo som sa bol pozerať ešte v 2 obchodoch ci je to také isté ako moja podlaha a všetko bolo rovnaké . Fotka skresluje a po ďalšie to ze ju už špinavá tak sú také fleky a ani jedna farba nieje originál lebo mam mačky a oni chodia hore dole tak to je potom taky výsledok a keď popri tak tak vidíte sami.
Odpovedať
@peterhl Hej? Tak to potom je asi taký odtieň, ale keby si mi to nenapísal, tak fakt by som bola v tom, že je tá farba vytiahnutá tak akoby od slnka to bolo. To je jasné, že špinavá, to aj u nás, to je bežná vec, predsa len keď poprší tak aj blato a koľkokrát len Dinine laby nájdem po celej terase :-D
Odpovedať
@peterhl odkedy sa považuje čistenie terasy za údržbu? Logicky keď po terase prejdem s topánkami od blata, tak to bude špinavé a treba umyť. drevoplast ako taký je bez údržbový materiál tj. netreba natierať ako drevo ale logicky keď je to špinavé treba to umyť. Nemôžete čakať, že keď sa napr pes vyse*e na podlahu, že to zmizne samé..
Odpovedať
@adolf2020 To je prirodzené, aj po zime ju treba opláchnuť, vywapkovať 🙂 Lebo aj lístie môže nafúkať, aj prachu. A to, že netrieba drevoplast natierať to je veľká výhoda, muž ten je taký rád, že nemá starosti 😛
Odpovedať
Ja mam z wpc plot
Odpovedať
@adolf2020 zdravím ,takže moje všetky príspevky ste nečítali keď ste prišli k takému záveru .👍
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@martin107 Dobry den, spominate tu tu dlazby Timbermax a chceme ju tiez na terasu, ale nikde sa neviem dopatrat, ako vyzera po 5 rokoch, ci nie osumtelo ako skoro vsetky woc, neporadite? Ako je svokor spokojny/nespokojny po rokoch, velmi Vam dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
@anaaaa napadli mi nejake moznosti, ako si to pozriet. Bude navstivit ich showroom v Samorine, kde maju vystane nejake ukazky, expozicie aj vonku, cize tie celia vplyvom pocasia, slnka a vsetkeho. Takze tam by si mala aku taku predstavu, ze ako to vyzera aj po case. Alebo potom pozriet foto, co maju na stranke popridavane, pripadne si nejake vyziadat zaslat na mail. Co sa mojho svokra tyka, tak nic co sa robilo na dome nevychvaloval tak, ako tuto terasu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte, skúsim obnoviť takto staršiu diskusiu, všimla som si, že sa tu tiež písalo o tom, čo zaujíma momentálne aj mňa. Vedeli by ste mi niekto poslať fotky, že ako vyzerá takáto terasa s WPC doskami po čase? Už po nejakých rokoch používania?
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od struknica:

Ahojte, skúsim obnoviť takto staršiu diskusiu, vš…
@struknica my sme ich davali na plot, na branu. ak by pripadne pomohla aj takato foto, tak daj vediet. ale ono zalezi asi aj od toho, ze v akom odtieni by ste chceli tie dosky. ale to cisto akoze kvoli vizualu, na vlastnostiach dosiek to nic nemeni.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od yelly1:

@struknica my sme ich davali na plot, na branu. a…
@yelly1 To v pohode môže byť tiež. Ide mi len o to, aby som si pozrela, ako to vyzerá po čase. Lebo nové dosky vyzerajú všetky pekne, takže podľa toho posúdiť, ako to bude o pár rokov, to sa nedá. Možno lepšie aj plot, lebo ten nie je schovatý pod strechou, ako zvyčajne terasy bývajú.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od struknica:

@yelly1 To v pohode môže byť tiež. Ide mi len o t…
@struknica Máš aj vybratú nejakú spoločnosť, od ktorej chceš dosky kupovať? Reku či si nepozerala u nich na webe alebo od nich vypýtať nejaké fotky. Si myslím, že to by ti vedeli mať poskytnúť, však si potenciálny zákazník.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od yelly1:

@struknica my sme ich davali na plot, na branu. a…
@yelly1 Jasné, to si mal automaticky dávať foto hneď, to sa nemusíš ani pýtať. Myslím, že to môže pomôcť viacerým pri rozhodovaní sa.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od lubos782:

@struknica Máš aj vybratú nejakú spoločnosť, od k…
@lubos782 dobra poznamka, pretoze nie su dosky ako dosky. ono je dobre ist to osobne popozerat. to si clovek utvori lepsi nazor nez len podla obrazkov z netu. niekedy sa da kvalita posudit uz na prvy pohlad a to clovek nemusi byt ani extra odbornik.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od struknica:

Ahojte, skúsim obnoviť takto staršiu diskusiu, vš…
@struknica Nech sa ti paci, aspon takto narychlo jedna fotka. Akoze je cista, len je po dazdoch, po nie prave priaznivom pocasi a nie je ocistena, takze aspon to mas realne :D Podlaha ma tri roky. Neviem po akom case si mala na mysli, ze by si si pozrela nejake fotky.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od machac0:

@struknica Nech sa ti paci, aspon takto narychlo …
@machac0 kde ste kupovali? 🙂 aj my taku planujeme
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?