Mačky na terase - ako zabrániť značkovaniu?

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte. Mám problém s kocúrmi na terase. Značkujú si miesto, čo necháme na terase pomočia, resp. močia všade možne na stenu, najradšej majú terasové okno (HS portál). Občas sa im podarí trafiť do rohu až na tesnenie a potom nám to smrdí až do vnútra. Psa nemáme, nemáme ešte oplotenie. Riešili ste niekto takýto problém? PS: neviem či som trafil správnu tému 😉
Odpovedať
Napadla ma jedna vec, ktorú robili starí ľudia v okolí..keď sa doma vnútri vysrala mačka, tak jej ňufak strčili do toho .... A mačka si zapamätala.Potom keď sa jej chcelo, tak prišla ku dverám a pýtala sa von.
Odpovedať
@roxana280 veď to je to, že majú v paži, ale že totálne. Ja to nemôžem zachraňovať, proste si to dovoliť nemôžem a nie je to o preferenciách - drahé boty či kastrácia cudzích mačiek. Ide o princíp. Nemám najmenší problém postarať sa v prípade neprítomnosti majiteľa - ak ma niekto z ulice požiada mačkám poskytnúť vodu, jedlo na čas ich neprítomnosti, som s tým úplne v pohode. Tiež sa poteším, že si micky pohladím, veď áno, sú zlaté. No len ako som už písala - treba sa aj náležite starať s plnou zodpovednosťou. A nie že dovlečiem do ulice dve tri mačičky a juchú, vypustím ich tam na slobodu. Šak nejaký blb sa nájde, čo má peniaze na rozhadzovanie a pokastruje. Toto ja nepodporujem. Ozaj, sorry, ja som si vás zmýlila s Romanou, asi zle vidím. 🙂
Odpovedať
@roxana280 ...."ze musite byt primitiv aj vy, nuz ale cestu si vyberate sama..." Ako prosím? Toto si teda vyprosujem. Nikde som ja nikoho neoznačovala za primitívov len preto, že platia kastrácie celej obci. Tak si odpustite tieto agresívne invektívy aj vy voči tým, ktorí nehodlajú sponzorovať niečiu nezodpovednosť. A buďte taka láskavá a prečítajte si ešte raz moje príspevky, kde som jedinýkrát ja nespomenula nejaké nevhodné riešenie mačacieho problému. To je sila, nemám slov.
Odpovedať
@jabadaba nevyberajte vetu z kontextu, nikde som nenapisala, ze ste primitiv, slovo NEMUSITE BYT je tam jasne, to ste si vylozila zle celu vetu. Ja som napisala vsetky mozne legalne riesenie, ale mam pocit, ze tu nejde nikomu o riesenie, len nadavanie na macky susedov a stazovanie sa, uz nemam co k tomu dodat. Co sa tyka financii, jasne som napisala, ze su zdruzenia, ktore odchytavaju a sterilizuju macky v ramci sponzorskych darov, ja tiez davam na utulok. Riesenia mate, je na vas ci budete len nadavat, alebo idete riesit ak nechcete riesit tak nadavajte, uz na vas nebudem reagovat, strata casu. Slovo ALEBO nevhodne riesenie, bolo zas len v kontexte vseobecne. Vy mate asi vo zvyku vztahovat na seba slova, tak ,aby ste vysla ako obet urazena, tymto ja netrpim, takze nechapem a ani nechcem. Pekny den a nech vas macky obchadzaju.
Odpovedať
ale z tohto sa mne rozum zastavuje uplne. mat macku ako domaceho milacika, prosim. starat sa o nu, nielen nasypat jej zrat, to je podla mna rozumne konanie. ale ked uz majitel podla mna zisti, co stoji taka kastracia, tak okamzite cuvne a neriesi. potom sa chyta za hlavu, ze preco sa to mnozi a podobne.
Odpovedať
@eno32 My sme kastrovali mačku v januári za 55eur. To človeka nezruinuje. Očkovania tuším 35.
Odpovedať
@toky1 su aj lacnejsie ockovania do 20 eur raz za rok, ja davam tie najdrahsie purevax felv rcpch, musim zhanat obcas, ale aby boli moje zvierata krasne a zdrave, plus odcervit raz do roka, proti kliestom par euro, ja davam, aj proti besnote raz za tri roky mackam staci, ja to beriem tak, ked nemam na zvierata, tak ich nechovam, ak nejake mam dam sterilizovat, aby sa nemnozili, to iste plati aj s ludmi, ked nemas prachy tak nemaj deti, ked sa nevies alebo nedokazes slusne postarat, to by sa usetrilo na davkach, keby ludia takto zmyslali vsetci. Na ine veci ludia vyhadzuju a kastracia je raz za zivot, ked nemas na kastraciu, tak nemaj macku, lebo za chvilu nebudes mat ani s cim chovat tolko ich bude.
Odpovedať
@eno32 nemyslim si, kastracia ani ockovanie nie je problem, ked je jedna, dve macky, len su ludia, ktori maju potrebu krmit a zachranovat vsetky macky na okoli a to uz vnimam ako problem.
Odpovedať
Profilova fotka
@luckapuc tiež si myslím. lenže tu sa riešia zrejme len mačky, ktoré majú majiteľa. ale čo s takými, ktoré majiteľa nemajú? tie asi nikto kastrovať len tak nedá za vlastné finančné prostriedky.
Odpovedať
Ale majitelia vyslovene nechcú kastráciu, odčervenie, očkovanie. 80tka na krku a množia a množia a množia, konca a riešenia nevidno. Manželkinej teta žila na chate a po smrti tam narátali 100 mačiek, od druha dostala ultimátum, ja alebo mačky, samozrejme mačky. A na otázku, načo ti je toľko mačiek odpovedá - keď príde koniec Sveta, budeme jesť mačky!
Odpovedať
@vrbo_m sú aj takí, ktorí to robia. Napr. ja a určite @roxana280. Mam 5 ks na záhrade, kŕmim ich a postupne odchytavam na kastraciu. A koľko ich ešte bude netuším 🤷‍♀️
Odpovedať
@roman_x preboha, to treba riesit sol psychiatrom obcou uz a policiou, to je chore
Odpovedať
Článok sa načítava...
@aandrea99 urcite menej akoby bolo keby vrhli mlade a mlade vrhli
Odpovedať
@luckapuc a s cim mate problem ak niekto vysterilizuje macky a krmi? Potkany a mysi podla vas nie su problem?
Odpovedať
@roxana280 @vrbo_m si predstavte, ze su takí ludia, obce na to kaslu, stat tie a su ludia ktorym zalezi na zvieratach, ja napr. na ziadnu zbierku nedavam, pre ludi, za to utulky podporujem kazdy mesiac, uz roky.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?