Lacná dlažba na terasu - pozitíva/negatíva

Ahojte uvažujeme nad nejakou naozaj lacnejšou alternatívou na terasu namiesto zámkovej dlažby. Obklad by bol na dvoch nekrytých terasách jedna za domom a druhá veľká nad garážou. Išli by ste do nejakej vonkajšej dlažby okolo 8-10 eur alebo je to nezmysel? Má niekto reálnu skúsenosť lebo našla som rôzne pekné mrazuvzdorné v tej cene ale neviem aké parametre hlavne sledovať. Ďakujem!
Odpovedať
@paulac93 10mm gres urceny do exterieru. Dolezite je prevedenie hydroizolacie a lepidlo.
Odpovedať
@rkorba v pripade zamkovej sa nic take nemusi riesit alebo tam musi byt tiez nejaka izolacia ? Dakujem
Odpovedať
@rkorba a myslis ze 0,8 gres ak je urcena na exterier a ma aj triedu odolnosti vhodnu pre terasu je malo ?
Odpovedať
@paulac93 ked das betonove kocky na zem tak sa ukladaju do zhutneneho podlozia tam sa hydroizolacia samozrejme neriesi. Ten 8mm gres nie je nahodou obklad?
Odpovedať
@rkorba nie je to samozrejme dlažba nie obklad
Odpovedať
@paulac93 aky to je format 60x60?
Odpovedať
@rkorba 60x30 robí to cersanit
Odpovedať
@paulac93 neviem aky veliky priestor s tym chces pokryt ale kazda skara predstavuje potencionalny problem a preto by som volil vacsi format aspon 120x60.
Odpovedať
@rkorba aha to som netušila 25.2m2 je ta väčšia terasa a prečo je to problém?
Odpovedať
@paulac93 nie je te neprekonatelny problem, ale ked spravis dobru hydroizolaciu, tak odspodu ti vlhkost neprenikne, ale ked ti zlyha skarovka, tak ti pod dlazbu natecie voda a po par zimach ti moze dlazba odskocit.
Odpovedať
@rkorba ono vo všeobecnosti je lepšie dávať väčšiu, aj je to praktickejšie, bezpečnejšie a veľakrát to aj lepšie vyzerá 😄
Odpovedať
@yelly1 lebo ma druhu terasu sa mi pacilo v dekore dreva a tam je to vzdy taky format ze dlhe a uzke dosky akoby
Odpovedať
Článok sa načítava...
@paulac93 uz sa vymykame teme "lacna dlazba" ale ja mam dekor dreva v technickej na zemi 209x23,5cm cize skoro 0.5m2 jedna cize menej skar. Ale je to jedno kup gres a hlavne nech sa dobre polozi a zaskaruje.
Odpovedať
@rkorba ja somsom myslela nieco taketo https://www.merkurymarket.sk/vrobok/g... Je to gres 2cm ponuka to aj keramika soukup
Odpovedať
@paulac93 :-) Lacna? 24E/m2 je uz taka dobra stredne draha dlazba, ale tato je 2cm co je zbytocne, lebo aj tak ju vacsina na terasy lepi na lepidlo.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?