Je to bezpečný prístrešok

Dobrý deň prajem. Chcem sa spýtať je toto bezpečné. Keď takto popraska stojka na prístrešku viď foto . Prístrešok má 7m x 2.5m . Stojky sú 15x15 cm. 3 kusy sú od seba 3.5 m vrch je 8x15cm 8kusov na tom je položený tatranský profil. Niektoré praskliny sú aj 8 cm hlboké. Na tatranskom profile je sindelit a bobrovka. Ak to je bezpečné s čím by som to vedel zarobiť? Samozrejme následne pretriet.
Odpovedať
@dominih v pohode, kludne si tam navrtaj hojdacku a uzivaj si leto
Odpovedať
To je tá krása a nevyspytateľnosť dreva 🙂 15x15 som mal hlavné stojky (6 ks) na starej stodole s 50 m2 pálenej škridly, tu aj 8x8 by bolo dosť, nevadí. Prasklinu pretmelíš, pretrieš a praskne vedľa. Netráp sa prasklinami. Pretri, aby "to nesvietilo" a užívaj leta... 😎
Odpovedať
Toto je presne taky priklad ako drevo pracuje 🙂 Pretmel to a bude to ok, stavbu pristresku to neovplyvni
Odpovedať
@dominih Praskliny na dreve nema zmysel moc riesit.. skor by ma mozno mrzelo ze majsterko asi nemal hoblovku, kusok smirgla pripadne aj nejaka ta frezka by nebola na skodu 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Myslim si, ze to na samotnu stabilitu nebude mat nejaky vplyv. Ako ak ti vadia na pohlad, tak jedine preblusit, pretmelit a znova natriet. Inu moznost prakticky ani nemas
Odpovedať
Profilova fotka
@dominih je to bezpečné, je to drevo, ktoré neustále pracuje a je to úplne normálne, že takto prasklo. No nemusíš sa báť, nepadne vám to.
Odpovedať
ano je, kazde drevo takto popuka, je to normalne, neboj nic 😉 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
co sa stability tyka, to vplyv nema. je normalna vec, ze drevo takto popuka. stale pracuje. ak ti to prekaza vizualne, tak vyspravit tmelom, ale nutne to nie je.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?