Bioklimatická pergola - skúsenosti, prípadne firma

Zobraz úvodný príspevok
Priatelia, dozrel čas na realizáciu bioklimatickej pergoly na prekrytie terasy (alebo jej časti) min. 5000 x 3000 mm a výšky 2700 mm... Viete sa so mnou podeliť o skúsenosti s vašou pergolou, prípadne odporučiť firmu... Mám záujem len o skúsenosti s bioklimatickou pergolou, inú nezvažujem... Vopred ďakujem za každý zmysluplný príspevok... 😎
Odpovedať
Ešte ma zaujíma, že keď sú teda tie lamely zavreté, je to zaklopené úplne, tak a keď prší, ako teraz, keď sú také dni, alebo keď sa ten sneh na streche začne topiť, tak to nepreteká nejak cez to a nekvapčí kade tade?
Odpovedať
Profilova fotka
asi by sa stratil cely vyznam takejto pergoly potom. ale tak ani pri klasickej by sa toto nemalo diat, tam su predsa zvody, kadial ma voda odtekat a nie, aby sa hromadila na streche. to maju vsetko osetrene, zariadene, neboj sa niecoho takehoto.
Odpovedať
Profilova fotka
@matusko48 no nemyslim si, ze by niekto potom lutoval, ze si dal takuto pergolu. neviem, preco by to robil 😄
Odpovedať
Asi teda zbytočná otázka pre niekoho, no ale chcem mať proste istotu, že keď už niečo takéto budeme kupovať, tak že to ozaj stojí za to. Nemám to moc kam ísť obzerať, takže nejakú skúsenosť nemám.
Odpovedať
@lenikkk4 co som pozeral taketo pergoly, odporucaju (neviem ci je to v zarucnych podmienkach) cez zimu mat otvorene lamely (aby sa to pod vahou snehu neposkodilo). Co mne osobne nevyhovovalo, lebo pergola bude aj pred terasovymi dverami, kde samozrejme nechcem mat napadanu kopu snehu.
Odpovedať
@ultrarecall Zachytila som túto informáciu, ale tak z vlastných skúseností písali ľudia, že ich nechávajú aj zatvorené. Ono sa uvádza aj nosnosť tej strechy na pergole, takže tam je nejaká taká "garancia" alebo ako by som to povedala, že to znesie aj nejakú váhu. Tak si myslím, že by to až taký problém nemal byť. Samozrejme záleží aj od toho, kde kto býva, kde koľko toho snehu napadne.
Odpovedať
Profilova fotka
@lenikkk4 Tak tu u nas asi na vacsine uzemia nehrozia nejake snehove kalamity si myslim. Sice teraz mi napadlo niekolko pripadov, ked pomaly doprava kvoli snehu skolabovala. Ale myslim to fakt, tak realne, ze to uz nebyva, ze napadne pol metra snehu odrazu.
Odpovedať
Profilova fotka
@tamarka_32 to by som asi neporovnaval tieto situacie 😄 ale vsak kazdy vyrobca musi aj uvadzat nosnost tej pergoly, takze je z coho vychadzat. a isto je tam aj nejaka rezerva navyse. nevidel by som to zase az tak tragicky.
Odpovedať
Profilova fotka
@majcco zalezi asi aj od toho, ze ci tu strechu rozdelujes na viacero casti. to sa da. a potom tam bude aj ina nosnost, ked bude viacej casti ako len jedna velka, ci?
Odpovedať
@tamarka_32 Akože tiež si myslím, ale tak vychádzam z toho teda, že čo výrobcovia uvádzajú. To by mali byť smerodajné záležitosti. Ako nehovorím, že skúsenosti sú na zahodenie, ale je to také, že potom nevieš, čoho sa držať 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@majcco Ale ved jasne, vsak aj pergoly podla mna aj tej strechy. Lebo tak strecha moze byt rozdelena na viacej casti. To aj hena pise. A ano @hena_7, plati to, ze ked je viacej tych casti, tak je aj vacsia nosnost. @lenikkk4 Zakazdym je lepsie, ked aj skusenosti si vypocujes. To mas proste take zo zivota.
Odpovedať
Profilova fotka
ale tiez su asi nejake podmienky, ze kedy sa to rozdeluje a na kolko casti, nie? vsak to si nemozes len tak ty sama od seba nadiktovat. teda bolo by to fajn, keby sa to tak dalo, ale neviem teda, ci by boli ochotni na cokolvek pristupit.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@majcco Tak to isto nie, však ty nie si výrobca, aby si o tom rozhodoval. Môžeš si povedať svoju predstavu a svoj názor, ale hlavné slovo má podľa mňa stále proste výrobca.
Odpovedať
Profilova fotka
@lenikkk4 Do istej miery si to vieš ako keby sama práveže navrhnúť. Však aj cez konfigurátor, čo som si pozeral cenovú ponuku, tak tam som si ja práveže navolil, čo by som ako chcel mať spravené.
Odpovedať
Profilova fotka
@majcco Isto ano, vsak skus to na tej Isotre pozriet, vsak vies, ze to tam maju vsetko rozpisane dost dopodrobna. Ono ked sa celkova dlzka uvadza 7,5 metra a niekto chce teda viacej, tak predpokladam, ze sa to bude delit nejak priblizne na polovicu.
Odpovedať
@matusko48 Opýtam sa ťa, že aký bol rozdiel medzi tou cenovou ponukou a cenovou ponukou potom tou oficiálnou.
Odpovedať
Nemam osobnu skusenost, ale moja kolegyna si teraz dala namontovat takuto pergolu a je trochu sklamana. Pred silnym slnkom sice ochrani terasu, ale vo vnutri ma tmu. Nema ale tie naklapacie lamely ale len vyklopene/sklopene. Takze aj to si treba uvedomit...
Odpovedať
Profilova fotka
@gklin tak to bude tym, lebo ked je pevna strecha a je tmava, tak proste tu tmu to spravi a to nie len na terase ale potom aj v dome, ak ma nejake okna smerovane na terasu. preto su vyhodnejsie tie naklapacie lamely. to pozname asi kazdy uz z ovladania klasickych okennych vnutornych zaluzii, ze sa daju naklapat rozne a tym dosiahnut rozna intenzita svetla.
Odpovedať
Profilova fotka
@majcco jop, je to presne ako hovoris. vsak v tom je vyhoda tych naklapacich lamiel. teda okrem ineho 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
@lenikkk4 Pár eur akože, to nebolo tak, že by sa rozdiel pohyboval v stovkách alebo čo. Ale záleží to od toho, ako presne si to vieš sama vymerať a aké údaje si tam zadáš, keď si budeš ten konfigurátor vypĺňať. Odporúčam čo najpresnejšie.
Odpovedať
Profilova fotka
@matusko48 Presne je to tak, ako pises. To uz je na cloveku, aby si dal zalezat a zadal tam vsetko co najpresnejsie. Vsak to robi kazdy pre seba, aby mal prehlad, aby vedel, kolko ho to vyjde. Takze nechapem, ak si to niekto len tak odoka pozera a potom odrazu je prekvapeny, ked uvidi, ako je to v realite.
Odpovedať

Odpoveď na príspevok od matusko48:

@lenikkk4 Pár eur akože, to nebolo tak, že by sa …
@matusko48 Oni aj vedia, keď to vypĺňam? Vieš, že či automaticky potom aj konktaktujú spätne tých potenciálnych zákazníkov.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od lenikkk4:

@matusko48 Oni aj vedia, keď to vypĺňam? Vieš, že…
@lenikkk4 ako by to prosim ta vedeli, alebo co by s tym robili. je to normalne verejne dostupne, nemusis sa nijak registrovat, cize moze ten konfigurator pouzit ktokolvek s pristupom na internet. az ked potom das moznost, ze to chces aj odoslat, alebo aby ta kontaktovala firma, tak az potom to oni riesia.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od tamarka_32:

@matusko48 Presne je to tak, ako pises. To uz je …
@tamarka_32 Tak neklamal by som, prečo by som to robil haha. Veď ono konfigurátor, čo som použil, tak ozaj prepočíva každý centimeter, prehadzuje každé euro, takže v tomto prípade sa dá povedať, že je to presné. Iné by bolo, keby to počítalo len na stovky alebo ako. Však treba si to vyskúšať, darmo to tu budem opisovať donekonečna.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od lenikkk4:

@matusko48 Oni aj vedia, keď to vypĺňam? Vieš, že…
@lenikkk4 Neviem ti povedať, ako je to spravené. Ale to, že ty si to tam len vyplníš, tak to si myslím, že na základe tohto ti isto nezačnú vypisovať. Maximálne ti tak bude ten super internetový algoritmus vyhadzovať potom pergoly.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od matusko48:

@lenikkk4 Neviem ti povedať, ako je to spravené. …
@matusko48 vsak tak by to podla mna aj malo byt. aby mal zakaznik ci uz realny alebo potencialny ozaj prehlad, kolko by ho co stalo.
Odpovedať
Profilova fotka

Odpoveď na príspevok od matusko48:

@tamarka_32 Tak neklamal by som, prečo by som to …
@matusko48 Ale tak nie, to nemusis, ani to nikto od teba predsa neziada. Ja s tym mam akoze tiez skusenost, takze pre mna konkretne to nie je ani nejak nutne 🙂
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
Profilova fotka
tak pridam aj ja nasu skusenost. my sme davali bioklimaticku pergolu robit v Isotre. vsetko super, je krasna, funkcna, vyuzivame ju na maximum by som povedala. dodanie bolo v pohode, co slubili, to aj dodrzali 🙂
Odpovedať
My máme od firmy Aksis a všetko v pohode. Zatiaľ spoko
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?