Aky olej na cumaru

Ahojte, pls aku farbu oleja vybrat na cumaru. Podla vzorkovnika sme vybrali Java, ale ked sme natreli kusok, je to tmave. Lazura na pergole je tiez tmavsia, ako by clovek cakal podla vzorkovnika. Nemate niekto cumaru foto a cim ste natreli?
Odpovedať
@yimi Vykašli sa na odtiene, natri to niečím podobný. O 2-3 roky ti to aj tak zmení od slnka farbu a bude to oveľa bledšie, zaprášené a už si ani nespomenieš, akým odtieňom si to natierala. Všetky farby budú rovnako zašednuté a najneskôr o 4-5 rokov to budeš musieť znovu natierať. Inka zase som múdrejší - doteraz som nevedel, čo je to cumara. Keďže ide o nejaké tvrdé drevo, najlepšie na to bude nejaký tvrdý voskový olej. Pozri si cez google voskové oleje do exteriéru, napr. značku OSMO a vyber si.
Odpovedať
Asi uz mas natrete, ale ja som to natieral oddtienom Larche a podla mna je to ok.
Odpovedať
@chrobak7 Existuju aj cire oleje, viem, ze nemaju UV, alebo menej, ale to drevo bude blednut tak ci tak. Ak to ale chcete k tej pergole, tak len skusat vzorky
Odpovedať
@coroner26 mate to krasne. My sme dali javu, je to tmavsie, ale postupne zbledlo. Mozem sa opytat, aku medzeru ste davali medzi doskami? Nas presviedcali, ze 0,7cm musia byt, aby mohlo drevo pracovat. Lenze dosky boli nejaky cas na zahrade, prsalo na ne, myslim si, ze “napucali”. A ako ich polozili, tak sa zase vysusili, mame zastresenu terasu. Podla mna to vyzera otrasne, medzery maju aj cez 1cm a velmi vidno beton pod tym… A pls ako to cistite? My ju mame dost spinavu, lebo mame este trosku stavenisko, ale nejde to umyt. Vydrhneme kefou a aj tak sa ta spina drzi na tom dreve…
Odpovedať
Medzeru mi davali 5mm a vacsinou sa to drzi okolo tych 5, niekde je ale aj +-2mm. 10mm je dost. Ked je terasa spinava, tak akurat od hliny/piesku z travnika alebo co napada s dazdom. Vtedy to vystriekam vodou z hadice a 2x prejdem mopom a vyzera to ako nove. Neviem co vsetko mate na "stavenisku", ak sa terasa spini napr. od cementu, tak verim ze to ide dole tazko. Ja som dosky pred ulozenim (a prvym olejovanim) brusil z vrchnej strany zrnitostou P180, takze boli na dotyk uplne hladke. Teraz po roku sa to trochu zdrsnilo ale nemam pocit, ze by sa to cistilo ovela horsie. Na tvojom mieste by som pred najblizsim olejovanim dosky prebrusil (ak spina nejde dole kefou) mozno nejakou P120tkou a potom naolejoval. No a na tie medzery su asi iba 2 riesenia, bud si na to zvyknut, alebo to rozobrat a opat poskladat s mensimi medzerami.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
@coroner26 ahojky, chystam sa natierat terasupo 3/4 roku. V casti, kde prsi (a pali slnko) je vlastne komplet okej vyblednuty a dosky akoby praskliny. Asi by bolo dobre to prevrusit. Ako vyzera u Vas to drevo, tiez je také vyblednuté a zdrsnené po čase? Pozerám, že máte časť pod oblohou….
Odpovedať
Ahoj, ja som brusil a natieral pred zimou, takze az take drsne to teraz nie je (pred brusenim to bolo asi podobne ako mas ty). Ak by som to nechal 3/4 roka bez oleja, tak by to vyzeralo asi podobne. Natieral som tusim v oktobri a olej sa uz na niektorych miestach vymyl (v casti kde nie je pod strechou). Inak natieral som to teraz Remmersom a nejaky velky rozdiel oproti takmer 2x drahsiemu Adleru nevidim.
Odpovedať
@coroner26 veľká vďaka. Tak nás to brúsenie neminie. Boli sme leniví na jeseň a vlastne to tak zle vyzerá až po zime (hlavne ten dážď asi robí zlotu). Nemám doma žiadnu brúsku, pogooglila som a malo by mi stačiť niečo také, ako na foto? Že excentrická rotačno vibračná brúska? Mám 15m2 terasy.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Ja mam Makita BO5041, pokial dobre pozeram ta Ryobi je tiez 300W, Bosch je slabsi, tak s nim to mozno bude trvat trochu dlhsie. Inak mam dobru skusenost s brusnymi kotucmi 3M 775L Cubitron II (s dierami). Su drahsie, ale vydrzal som s nimi brusit cumaru asi 3x dlhsie ako s obycajnymi a dlhsie si drzia hrubku zrna pri bruseni.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?