Akú látku dať na poťahy na záhradnom nábytku?

Profilova fotka
Máme urobený nábytok z paliet, na ňom molitany a neviem akú látku je najvhodnejšie dať ako poťah... Budem povďačná za každú reakciu, dík :)
Odpovedať
skús takú pevnejšiu - neviem to nazvať ináč ako roletovina - bývajú z nej markízy a pod.
Odpovedať
Profilova fotka
Na exteriérový nábytok sa používajú špeciálne pre exteriér určené materiály s rôznymi apretáciami: proti nasiakavosti (napr. teflon, alebo scotchguard) s vysokou farebnou stálosťou. Keďže voda môže preniknúť napr. cez švy, ak nie sú špeciálne zatreté, býva do ďalšej vrstvy nepremokavého materiálu zabalený aj sedák (vankúš). Materiál môže mať napr. aj rovnaký vzor ako markízové plátno, ale je tenší, teda s nižšou gramážou. http://eu.sunbrella.com/en_uk/outdoor...
Odpovedať
Profilova fotka
Zalezi od toho, co od tych potahov pozadujes. Mozes to skusit sko Ti napisal @mikenda_present , ale aj z obycajnej pevnejsej bavlny, ked mas sedenie pod strechou a mozes vankuse pred dazdom schovat. Ked sa opotrebuju, presilej nove, aspon bude zmena a ked ich budes sit, odporucam tak, aby sa dali vyzliect a vyprat. Ja mam na hojdacke napriklad potah zo zbytku forte, a kedze je biely zaklad, periem ich dost casto, mam ich takto uz 3. rok.
Odpovedať
najkvalitnejsia latka do exterieru je urcite Sunbrella, suhlasim s @mikenda_present vydrzi vsetko mozne a vôbec nevyzera ako tie "sustave" latky do exterieru...
Odpovedať
Profilova fotka
@ivkabene ja som na kreslo, co som calunila na balkon, pouzila kozenku. A uplna spokojnost :)
Odpovedať
tak ano, teraz v lete sa vypotit do kozenky, to moze robit len skutocny gurman ;-)
Odpovedať
Profilova fotka
Umelú kožu, resp. koženku, používajú ako poťahový materiál aj tie najrenomovanejšie spoločnosti. (Prírodná koža samozrejme nie je pre outdoor vhodná.) Samozrejme nie je to obyčajná a teda ani lacná koženka. Napríklad jeden z lídrov - španielska spol. Gandia Blasco, používa materiál s obchodným názvom Nautic, ktorý sa používa aj pre čalúnenie aj poťahy sedacieho nábytku na jachtách. Ide o mimoriadne odolný materiál. Žiadny zo zvyčajne pre outdoor používaných poťahových materiálov nie je nasiakavý a tak nie je veľký rozdiel medzi posedením na koženke, alebo na inom materiáli. Samozrejme je k dispozícii aj nábytok, kde je použitý na sedacie a opieracie plochy sieťový materiál, tzv. Mesh, ktorý zabezpečuje dostatočný prívod vzduchu a tak aj plavky na ňom rýchlo vyschnú.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Zdravim, viete niekto poradit, kde zozeniem exterierovu potahovu latku v namornickom style, biely modry sirsi pasik? Dik za kazde info.
Odpovedať
Profilova fotka
@sirinka musi byt zrovna exterierova? znami davaju von robit z uplne normalnej latky a v pohode :) pri nej je aj vacsi vyber a skor namornicku zozenies si myslim.
Odpovedať
@tadomaj to je pravda, no neviem, ako dlho by mi vydrzali? Predsa vonku je ta latka viac namahana.
Odpovedať
@ivkabene davali sme latku techno v mojom albume je aj vzorkovnik :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 rokoch
Profilova fotka
Aktuálne budem tiež riešiť nové čalúnenie na exteriérové drevené kreslá - sedák a pozadie. Poťahovú látku som zatiaľ nenašla, tu správnu farebnosť, vzor, či materiál. Viete mi poradiť, tí, čo ste podobne čalúnenie, či šitie sedákov, vankúšov na exteriérové kreslá, stoličky, už v minulosti riešili.... kde ste nakupovali tieto poťahové látky? Dáky internetový overený obchod, pripadne aj kamennú predajňu? Ďakujem za všetky informácie 😊
Odpovedať
Článok sa načítava...
ked sme riesili toto iste zena si dala podsedaky vyrobit, ako neviem k comu by som prirovnal tu latku , no cca taka byva normalne na gaucoch alebo sedacich supravach
Odpovedať
Profilova fotka
@cerler no ono ide o to co od toho ocakavas 😉 ako som pisala uz davno, ja mam exterierove veci potiahnute v kozenke a ano, v lete si na to davame uplne v pohode deku, aby sme sa nelepili 😉 no a teraz som na paletove sedenie spravila patchwork zo starych rifli - akurat teda treba to schovavat... ono asi ani ta naj exterierova latka nebude ok po fakt vydatnom dazdi --- teraz fakt iba zalezi od toho kde tie kresla budes presne mat 🤷🏼‍♀️
Odpovedať
Profilova fotka
@kaktusik007 chcela som skôr info, ak niekto kupoval takéto látky/poťahy (ci exterierove alebo interierove), na akých internetových - overených (hlavne dobrou skúsenosťou) stránkach, prípadne kamennom obchode.
Odpovedať
Profilova fotka
@juri_no áno, mala by byť pevnejšia, to mi je jasne 😊 Ja som pred rokmi kupovala na prvý byt sedačku, od výrobcu som pre istotu kúpila niekoľko metrov potahovej látky navyše, keby niečo... nakoniec som tu látku použila pri renovácii staršieho interiérového kreslá pre mamu. Firma, kde som kupovala sedačku aj látku pre x rokmi už dnes nie je... Preto hľadám dákeho výrobcu, predajcu... aj na nete... ale bola by som rada, ak by mal niekto tip na konkrétnu stránku, kde v minulosti nakupoval a bol samozrejme spokojný. 😊
Odpovedať
@ivkabene Sofasoul a Mabia majú napríklad pekné látky. Ja mám konkrétne od Mabia látku Cancun. U čalúnnika sme si vybrali zo vzorkovníka a som spokojný.
Odpovedať
Profilova fotka
@cerler mabia trnava - ich ti viem odorucit a maju aj taketo latky, len teda tieto som ja nebrala
Odpovedať
Profilova fotka
@kaktusik007 Mabiu poznám. Kupovali sme u nich látku na 100 ročne kreslá... tie nám potom odborne dokončil čalúnik. Teraz sa presťahovali do nových priestorov. Tam som ešte nebola, možno majú vyvzorkovsneho viacej tovaru. Ďakujem. 😊
Odpovedať
Profilova fotka
@raphael42 ďakujem za info. Ktorú zo série Cancun ste kúpili? Máš aj dáku foto po realizácii? Mňa zaujala ta tmavo zelená. Vzor je zaujímavý, geometrický.
Odpovedať
@cerler presne túto zelenú mám 🙂 je super, pekná a sýta, pokúsim sa sem pridať fotku dnes alebo zajtra.
Odpovedať
Profilova fotka
@raphael42 super 😊 aspoň budem vidieť ako vyzerá reálne vo väčšej ploche. vopred ďakujem.
Odpovedať
@cerler Nezabudol som na Vás, len mám strašne veľa roboty s presádzaním v záhrade, keď je teraz pekne. Posteľ, na ktorej je matrac s poťahom, momentálne olejujem a matrac je zašitý v záhradnom dome. Naozaj sa posnažím Vám to odfotiť tento týždeň.
Odpovedať
Profilova fotka
@raphael42 jeeeej, ďakujem vopred za ochotu 😊
Odpovedať
@cerler tu je tá sľúbená fotka.
Odpovedať
Profilova fotka
@raphael42 ďakujem. Vyzerá super. Ma viacero odtieňov zelenej, čo by mi vyhovovalo (mame zelenú fasádu domu 😁, nájsť správny odtieň to dá fusku, aby všetko so všetkým ladilo). Akurát bude pre mňa potom výzva zladiť smer geometrického vzoru, aby sedel na oboch častiach kreslá (sedaku aj pozadia). Ešte raz ďakujem 😊
Odpovedať
Profilova fotka
@raphael42 ešte jedna otázka. Pozerám, že látka je natiahnuta vo väčšej ploche (možno to vyzerá skreslené len na tej fotke), na čo to využívate? Co je pod látkou? Mate to dakym spôsobom prichytené o drevenú pregkejku? Ďakujem za info.
Odpovedať
@cerler Látka je na matraci a ten je vložený do postele, ktorú nám vyrobil stolár. Po bokoch sú vyvŕtané diery, kadiaľ pôjdu laná a plán je taký, že posteľ bude visieť na konštrukcii.
Odpovedať
Profilova fotka
@raphael42 super nápad. Nech sa vám realizácia zadari a budete môcť tento rok oddychovať. 😊
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?