Ako uchytiť krokvy o drevodom pri prístrešku 5x3?

Zdravim mam v plane si postavit pristresok na terasu cca 5x3m krytina plech podbitie tatransky profil. Jedina moja dilema je ako uchytit krokvy o drevodom nakolko uz ho mam zatepleny. Inak ostatne veci mam doriesene stojky budu 15/15 a krokvy 8/15. Dakujem za kazdu radu
Odpovedať
@scopers trám 15x15 cm podoprieť štyrmi stojkami a ešte uchytiť cez izoláciu do drevenice dlhými vrutmi.
Odpovedať
Ja ale ku stene domu stojky nechcem ci to bolo myslene na prednu stranu tie 4 stojky?
Odpovedať
@scopers no moc na vyber nemas, ked to nie je predpripravene, aka je hrubka zateplenia?
Odpovedať
Drevodom ako montovaný drevodom? Keďže to je zateplene tak ťažko povedať jedine ako vysie navrhol Viktor, stojky na to hodiť trám a na to krokvy to by bolo najjednoduchšie a najlepšie.. Potom dá sa vyrezat izolácia a trám pri krútiť na konštrukciu ale ako nájdete nosnú časť o ktorú by to šlo ukotvit? To asi ťažko...
Odpovedať
@scopers Nevieme vsetky podrobnosti, ale co tak rozobrat spodok strechy a krokvy zalozit na pomurnicu? Ja to mam tak spravene, je sice pravda ze som to riesil este ked bol krov len pod foliou.
Odpovedať
Zateplenie je 150mm a je to poschodovy dom tzn. ze o strechu sa to uchytit neda. jedine do prekladu medzi poschodie ale zas ani zavitova tyc neprichadza do uvahy jedine co ma napadlo tak tam dat m12 320mm samorezne skrutky samozrejme cik-cakovito napr kazdych 30cm?
Odpovedať
@scopers prečo by sa nedalo. Stačí spustiť z každej krokve dve pásoviny do výšky trámu.
Odpovedať
Profilova fotka
Samonosna konstrukcia a zhora vodoroneho hranolu pripevnene o dom zavitovou tycou na chem. Kotvu
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?