Ako riešiť ukotvenie terasy?

Dobrý deň, medzi garážou (vľavo), domom (vpravo) a betónovým plotom od suseda(zvrchu) chcem spraviť terasu. Už teraz je celá terasa prekrytá súvislou strechou (garáž terasa dom) moja predstava je nejakým spôsobom (asi chemicka kotva) ukotviť štyri železné nosníky smere od garáže k domu(pod terasou mam plastovú žumpu). Neviem si poradiť s tým aký profil a veľkosť by mali mať tie železné preklady aby som mohol nanu položiť drevenú podlahu a normálne fungovať. Viete mi nejako poradiť?
Odpovedať
Profilova fotka
@kaldes záleží aká veľká je žumpa, ale tie nemávajú 4m, takže tam stačí trochu štrku, sieťovina a betón do 15 cm, to nádrž dostatočne premostí,
Odpovedať
Žumpa je valcového tvaru pozdĺž terasy rozmer je 3,5m dĺžka 2m priemer zasahuje do spodných 2 tretín ktoré sú vyznačené na obrázku. Neviem ži je dobrý nápad ju zabetónovať z vrchu lebo cela váha betónu bude sedieť na žumpe ktorá je z plastu a ta by mohla prasknúť. Preto som sa skôr rozhodoval že celú žumpu premostím. Ako je na obrázku nižšie s tým že železné nosníky budú ukotvené do stien a nie do zeme
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?