Maľovanie stien - katastrofa

Ahojte 🙂 vysvetlite mi prosím Vás niekto ako je možné, že sa farba po natretí začala odlupovať. Stena mala viacero náterov. Ale pripravili sme ju svedomito. Oškrabali od nerovností, poumývali. Počkali pokiaľ vyschne a pre istotu natreli penetrakom. Potom sme opäť čakali pokiaľ všetko zaschne, no a po natretí bielou farbou sa v niektorých častiach miestnosti začala odlúpavať. Deprimujúce. Keby išlo len o 1 miestnosť.... Všetko sme urobili podľa odporúčaní a aj napriek tomu sa farba v niektorých miestach odfukuje. 😞 Podraďte niekto čo sa s tým dá robiť. Farby nás stali strašne veľa peňazí a vpodstate každú miestnosť trebalo robiť na 2 až 3x 😞 Použili sme protiplesňové nátery a farby.
Odpovedať
Profilova fotka
@hama007 už na začiatku píšete že ste podklad pripravili svedomito tým že ste viacero náterov umyli?mali ste to navlhčit a oskrabat..napanatrovat a namaľovať..teraz s tým už nič iné nenarobite iba to spraviť tak ako sa to má robiť pri viacero nateroch..
Odpovedať
Je možné že farba nebola dobre skladovana, prípadne stará? napr. zamrzla ?
Odpovedať
@hama007 to o "svedomitej príprave" je vtip? ak tam bola stará farba, tak tá mala ísť dolu. nielen nerovnosti, ale komplet farba musí ísť dolu, ak sú to vrstvy. inak koniec sveta. ja viem, začiatočnícka chyba, tiež sa mi to stalo pri prvom maľovaní v živote... pochopil som potom, prečo sa také steny maľujú výlučne štetcom (ak sa teda nechcú oškrabať všetky vrstvy farieb až po čistú omietku.).
Odpovedať
Profilova fotka
to moze byt bud chybnou pripravou alebo zlou farbou. mali ste ju novu alebo staru a zle skladovanu?
Odpovedať
Myslim si, ze keby sa spravilo ozaj vsetko tak, ako sa malo, tak by sa toto nestalo. U nas ked sa malovalo, tak priprava trvala o niekolko dni dlhsie nez samotne malovanie. Fakt sme si dali zalezat, aby vsetko povodne, co bolo na stenach islo dolu.
Odpovedať
Ďakujem všetkým za všetky dobre mienené rady. 🙂 oškrabané a umyté do základnej farby, vyschnuté a napenetrakované bolo a aj tak sa stalo. 🙂 farba bola nová kupovaná. Ako ju mali uskladnené v predajni, tak to neviem. Myslím, že manžel ju dal objednať. Áno, príprava trvá oveľa dlhšie ako samotné maľovanie. Taktiež súhlasím s názorom, že staré maľovky sú časovaná bomba. Našťastie to už máme za sebou. Najbližších 6-7 rokov nemienim nič maľovať. 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@hama007 a kde bola teda chyba ? Inak môjmu bratovi sa stalo to iste minuly mesiac. Maľovali na cistu bielu omietku detsku izbu, vybrali nejakú fialovú farbu a všetko sa im olúpalo. Ja si malujem sama, robila som to už veľa krát a nikdy sa mi nič take nestalo, tak ma zaujalo že kde bol problem ?
Odpovedať
@hama007 Čiže to už máte vyriešené? My sme u brata takýto problém mali keď byt kúpil a všetko sa muselo na komplet škriabať, to bolo na nervy, takže úplne chápem čím ste si prechádzali.
Odpovedať
Nikdy v živote som ja ani nikoho kto poznám neskrabal staru farbu ani nepenetroval a nikdy som takyto problém nemal 🤨
Odpovedať
@audinak asi si nemal dostatocne stary byt 🤣 Ja som taky malovala natrela a do15min bublinkova cela stena , tak co uz 🤷‍♀️🤦‍♀️ spachtla do ruky a osupat celu stenu kym to bolo vlhke a slo to samo dole.
Odpovedať
@eeffka je to možné 😁
Odpovedať
Profilova fotka
20 ročný RD som už pre maľoval aj 4x, nikdy som nič neskriabal... Je z. Porfixu, maltový nastrek, teda špric+vapenná omietka. Čiže penetračný náter a čo ja viem Jupol farba. Po uschnutí penetraku 2 vrstvy farby a OK. Ak ste nemali nejaké olejové farby na stenách, tak chyba je vo farbe....
Odpovedať
Článok sa načítava...
Namiesto skrabania si pozicajte sanacnu frezu a vysavac k tomu …
Odpovedať
@lubo212 ide o vyše 30r starý dom. Skúseným maliarom nám bolo vysvetlene, že niekedy dávno sa do farieb pridávalo mlieko a to mohla byť príčina. Preto sme všetko na 2x robili. Keby som toto nezažila, tak by som neverila. Máme to našťastie za sebou. Najbližšie maľovanie o 10 rokov. 🤦‍♀️
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?