Kedy ste malovali pred obkladom a dlazbou ci po

Profilova fotka
Prosim vas aky postup ste zvolili pri malovani?chceli sme malovat len nam prave majsti obkladaju kupelne a je tam este dost prachu ci to ma nejaky zmysel,alebo radsej pockat,vyupratovat a vymalovat po.No zas bude vsetko zaspinene 🙏vdaka
Odpovedať
@stanuska71 však pozakryvas pred maľovaním. Nakúpia maskovacia pásky, zakrývacie fólie s páskou, na zem bud kartóny alebo netkanu zakrývaciu textilu (všetko dostet v obchodoch s farbami) venuješ jeden deň dokladnemu olepeniu všetkého a upratané budeš mat za pár hodín. Co myslíš ako sa maľujú obývané domy? Ti múdrejší všetko dôkladne pozakrývajú, ti leniví zakrývať sa zoderu pri umývaní...
Odpovedať
@stanuska71 My sme malovali až po ako posledná vec pred nábytkom. Keď nám robili dlažbu a obklady (dlažba je v celom dome) tak sme mali zababrané aj steny.
Odpovedať
Po... a muz pekne odflakol zakrytie podlah, tak som sa nadrela s umyvanim ako...
Odpovedať
@zuzcek1988 ...i tak še dá :-D :-D
Odpovedať
@technik007 teraz sa uz na tom smejem, ale vtedy....
Odpovedať
@zuzcek1988 To Ti verím, aj ja som nedávno natieral so synom byt ktorý dávala jeho priateľka do prenájmu a tak ho oblepil, čo mu trvalo skoro celý deň /sám 2izb.+príslušenstvo/ že som nadával ako fras že načo toľko, ale po obschnutí sme to dali dole za 15-20min.a bolo po maľovaní. ;-) . Jednoducho "Mária" a čisto akurát sa povysávalo ale všetko bolo čisté a nemuseli sme drhnúť nič...Čiže sa ozaj oplatí dať si námahu oblepiť všetko čo sa dá a potom máš pokoj...Keď budem maľovať vo svojom byte tak ho zavolám nech mi príde oblepiť pred maľbou, lebo mňa to nejako nebaví.. :-D :-D Na to sú fólie a pásky ozaj super..Uľahčí robotu po maľovaní..Ak viem dať dole aj zárubňe /závisí z ktorej strany maľujem tak ich dám dole..Lepil som iba z jednej strany,kde sú pánty.. ;-)
Odpovedať
@technik007 Klucova vec, vsetko polepit a zakryt. Radsej den lepit ako pol dna umyvat, moj nazor :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@stanuska71 malovat jednoznacne az uplne na koniec, ked vsetko bude hotove. ved ked vsetko pozakryvas, tak nebudes mat spinave.
Odpovedať
@technik007 nepozicias syna keď budem maľovať? Mne to lepenie tiež lezie na city, ale už som sa poučila. Roky do zadu na môj zakonity chcel milo prekvapiť a vymaľoval kuchyňu. Ale ze ako!!! Segedin na sporáku, umyté riady na linke, asparagus na skrinke, serepeticky navrch kredenca len popresuval ako mu zavadzali, obrus na stole... Keď som došla z roboty nevedela som či pochváliť alebo ho rovno zabiť. Týždeň som umývadlá primalex a ten chudák asparagus bol ešte dva roky bodkovany =-)
Odpovedať
@zita19 Pritom keby si vedel dobre nariediť farbu... ;-) :-D
Odpovedať
@zita19 ... a ten chudák asparagus bol ešte dva roky bodkovany"" ..no bóóóó´že, urobil Ti asparagus dalmatinus :-D :-D :-D :-D Nová odroda... ;-) Ja by som ho pochválil ;-) Zabiť ho môžeš neskôr ]-( :-D
Odpovedať
Ako radsej by som maloval uplone na zaver. Fakt ked sa poriadne pozakryvaju veci, tak nie je potom ani problem s upratovanim. Len si na tom treba dat zalezat
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zita19 to tak niekedy byva, ze chlap chce prekvapit a skor pokazi to prekvapenie. Ale tak aspon snaha sa ceni 😄 😄 😄
Odpovedať
@kejsix no ako ho mam za tie desaťročia nacitaneho, tu by ani správne riedenie nepomohlo @technik007 keby som ho vyedy bola zahlusila, už som z basy doma😃 @jaros55 však to, dnes ho treba k takému dokopať...
Odpovedať
@zita19 presne, presne 😎
Odpovedať
My sme malovali pred dlazbou. Neviem si predstavit zakryvat celu dlazbu a to co sme sj pospinili pri dlazbe sme len pretreli.bolo toho minimum.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?