Je vhodne pouzit este neotvorenu maliarsku farbu, ktora je po expiracii?

15. feb 202160

Caute, je dobre pouzit staru farbu, ktora nebola este nikdy otvorena, ale je uz peknych par rokov po expiracii? 😃 Je to Primalex Standard, ma taku bielo-bezovu farbu, zda sa mi to ale dost riedke. Nechal som na skusku na kusku dreva na den zaschnut jednu vrstvu a vyzera byt dobra, pevna, hladka...

• premiešaj ju,ťažšia zložka je naspodu

• No farebne môže byť krásna ale svojimi vlastnosťami už nemusí spĺňať určité požiadavky. Ja som takto mal farbu v pivnici asi 2 roky a keď som ju otvoril,tak som sa skoro 😮 tak smrdela. Nakoľko to nieje veľká investícia tak by som ti odporučil kúpiť radšej novú a pekne voňavú 😃

• už som skúšal aj 4 roky po expirácii a je fajn, ale veľa závisí ako bola skladovaná. Zváž mieru rizika!

• Sponzor fóra
  • chlapi ja mam este vacsiu kuriozitku. 19 rocny primalex plus 🤣.... nepouzitq.otvoril som a nic nebolo obschnute, len cira tekutina sa separovala na povrchu.. premiesal somto cele a vypada uplne normalne, dokonca velmi pekne vonia. Ako nova. Trochu vonou pripomina to tycinkove lepidlo na papier 😋😅Uvazujem ci ma zmysel ju pouzit. je to 40kg a docela skoda tolkej farby.

• pokiaľ si do nej nepridal vodu a bola origo zabalena a nevyschla tak sa da použiť na druhotne maľovanie kvalitne farby vydržia dlho ale ked das do nej vodu do pol roka splesnivie

• @virnik27  Bola origo, neriedena 🙂 ok vdaka za info, skusim jej dat sancu. A riedit ju budem len v samostatnom vedre . Som zvedavy co to urobi na stene. Dam sem potom feedback 😁

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém
    Odporúčaní dodávatelia
    Eshop svietidiel od svetových výrobcov. V ponuke nájdete dizajnové kúsky a tiež cenovo dostupné riešenia pre tradičné či moderné bývanie budúcnosti.
    Je krásne byť doma! ♥ Bývanie, stavba, rekonštrukcia, záhrada a ešte niečo navyše... 🙂 Navštívte náš web a inšpirujte sa!
    Machovna.sk
    Bratislava
    Machovna.sk - všetko pre Vaše machové obrazy.
    Články od našich partnerov
    Betónové tvárnice pre stavbu vašich snov
    Elektroinštalácie vo vápennopieskovom murive.
    SYNEGO SLIDE novinka u veľkoformátových dverí
    Archív článkov od partnerov