Interiérová farba z hornbachu ( priemerná cena farby)

Zobraz úvodný príspevok
Profilova fotka
Pekný večer prajem. Vyberáme si interiérovú farbu. Chcem sa spýtať, koľko je priemerná / normálna cena za farbu? koľko by ste dali max vy?( pri normálnom rozpočte :-p ) ? aké sú farby z hornbachu ( kvalita vs.cena ) ? máte stým nejaké skúsenosti? poprípade viete v BA a okolí ( BA/SC ) poradiť , kde by sme vedeli zohnať dobré farby? ktoré značky sú najlepšie keď sa pozerám na pomer kvalita/cena? vôbec nemáme žiadne skúsenosti s týmto... Ďakujem za pomoc
Odpovedať
1
2
@wavrinecova12 jasne prekrylo ani flaky nie su ani to nevidiet, ze by pod tym bola tmava farba, len som zvedavy ci to nevytiahne slnko, je to stena na ktoru dost svieti slnko, tak som normalne zvedavy co to urobi 🙂
Odpovedať
@wavrinecova12 ako velmi bola ta farba tmava? nebolo ju treba oskrabat? chcem premalovat stenu v obyvacke a je dost tmava, neviem ci ju oskravat alebo skusit len pretriet, len sa bojim ze to neprekryje :/
Odpovedať
@zemie ak mas nove omietky, tak neviem ci by som to skrabala. no ci ti to prekryje biela je tiez otazne. Pokial je tam naterov viac, tak by som to obrusil aspon, su take smirgle na stenu. Je to tazko povedat
Odpovedať
Profilova fotka
@zemie @zemie to ti nikto nezaruci, ze ti biela farba prekryje tmavu. vyskusaj dat 2 vrstvy a uvidis ci treba aj 3. Albapura ma sice dobre krycie vlastnosti, no ci az tak neviem, nepises aky odtien chces pretriet. No vsetky tmave odtiene sa tazko prekryvaju, to si treba uvedomit uz predtym, ako s nimi ide clovek vymalovat pol domu 🙂
Odpovedať
@zemie hlavne nekupujte farbu v zhone. Kym malovanie stien v roznych farbach nie je take narocne, biela farba zlej kvality neodpusta chyby v technike malovania, zvlast ak je podklad tmavy. Som ti studoval par clankov ohladom prekrytia a treba viac vstiev a nesetrit na kvalite farby, tak isto treba dat pozor na riedenie, pokial ju neodporucaju riedit, neried. Investuj aj do cistych neposkodenych valcov so spravnou strukturou, ktora je vhodna pre danu farba
Odpovedať
@wavrinecova12 no tej jednej steny sa bojim, ze to neprekryje a nechem ju nechat v takom odtieni, mala by bledsia, no ostalo to tmave, hned od zaciatku sa mi to nepacilo 😞 @erik4827 v zhone nie, bola som v predajni, no tolko fareib tam bolo a cloveka nikde, ktory by mi poradil. My sa vdy riadime poda navodu, no nie vseky farby su v takej kvalite ako pises. myslite, ze hustota samotnej farby + obsah prchavych zloziek v tom hraju velku rolu?
Odpovedať
Profilova fotka
@zemie netreba sa uponahlat, niekto si povie, ze je to len farba, ale y sa na tu farbu steny budes pozerat mozno dalsie dva roky aj dlhsie pokial nebude mat kto vymalovat 🙂 myslim, ze je dobre sa poradit s ludmi ktory s tym pracuju 🙂
Odpovedať
@wavrinecova12 tolko informacii musim veru spracovat trosku 🙂 doma sme sa rozhodli, ze ten tmavy odtien pojde dole, chalani to zoskrabu ak bude treba spravi sa omietka a vymaluje sa na cela miestnost na bielo. Este som rozmyslala, ze dat tam tapetu a ostatne na bielo, nejaku peknu svetlu. No moj muz o tom nechce ani pocut :/
Odpovedať
Profilova fotka
@zemie tapeta nie je zly napad, pride mi lacnejsi a hlavne menej fyzicky narocny ako davat dole ten nater, dnes su tapety ine ako boli pred rokmi, su kvalitnejsie a aj moznst vyberu je velka. Skusila by som prehovorit manzela, ved ked budu davat dole tu farbu, nakamjau sa isla by som na neho takymto smerom 🙂
Odpovedať
@wavrinecova12 nasla som jednu co by sa tam naozaj hodila, no na ineternete vyzera vsetko inak, lepsie, ako na zivo. neviem sa rozhodnut. Muz este pockal s malovanim, no mam sa teda rozhodnut co chcem 🙂 Viem ze steny chcem biele, kupili sme novu sedacku, ktora sa tam teraz nehodi, no stale neviem co s tou tmavou stenou
Odpovedať
Ja mam velmi dobru skusenost s HET Klasik. Daval som to na pucovku aj na sadrokarton a farba je naozaj ziarivo biela. https://www.farlesk.sk/c/detska-izba/... V porovnani so standardnym bielym primalexom je to naozaj neskutocny rozdiel. Ked budem malovat dalsie priestory a budem chciet snehovo biely vzhlad tak pouzijem opat tento produkt. Nemam dovod menit. Cena je tiez velmi dobra, 18kg do 30euro.
Odpovedať
Profilova fotka
@zemie a podla coho si vyberala? A ta stena sa tam nehodi? A co ta fototapeta? To nemusim skrabat ani brusit farbu len to tam nalepit, nic viac.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zemie tapeta je pre lenivych 🙂 ano tiez ju mame doma 😄 no tak staci bruska a farbu pekne vybrusis do hladka a nemusite nic skrabat a spravit ryhy do steny 🙂 Vybrala si tu farbu?Llebo uz ti to trda dost dlho 🙂
Odpovedať
@erik4827 ze pre lenivych 😄 da to roboty to spravit poriadne segra ma par stien tapiet a vyzera to super, maju aj taku jemnu 3d strukturu, tak to tak pekne obzvlastny priestor
Odpovedať
@shadowmilan bolo to myslene ako zart 🙂 Moja polovicka si myslela, ze je to len tak spravit to, preto som to napisal 🙂 Ja radsej 3x 🙂 Ked mam dobru farbu a naradie, tak budem radsej malovat ako hento robit
Odpovedať
@erik4827 no ja som tiez myslela,ze to bude jednoduche. Na youtube to nevyzera tak zlozito, no chlapi ma vyviedli z omylu. Dnes sa ide na to, ide sa dat dole ta tmava farba, vcera boli kupit bielu farbu, tak mozno sa to dnes aj vymaluje, no popravde sa bojim toho prachu co tu bude, to bude asi dlho sadat, ze?
Odpovedať
@zemie na nete je vela veci inak ako v skutocnosti. No ako ste pokrocili? Vymalovane? Ci zatial len farba zbrusena ci oskrabane alebo ako ste to davali dole. Co sa tyka prachu, no bude to dlhsie trvat kym sa ho uplne zbavis, treba hlavne vsetky steny poriadne ocistit, bude sa lepsie malovat. Hrubu spinu das dole lahko, no ja som musle v dome 2x denne zmyvat podlahu lebo to bol des. Tak, ale tak to byva pri prerabkach, treba vyuzit este pekne pocasie
Odpovedať
ja som kupovala bielu farbu z obi aj z maleho obchodiku v petrzalke a vyslo ma to cenovo rovnako. ja si myslim, ze sa ceny nelisia. 🙂
Odpovedať
@erik4827 pokrocili sme a uz je hadam hotovo. Trochu to zbrusili, nechceli sme riskovat, ze by to nechytili. Prisli sme na to, ze na stene bolo uz niekolko naterov, tak bolo aj lepsie, ze sa to takto spravilo. Na dolakali, ze by sa to mohlo zacat olupovat po case. Takze zbrusene, napenetrovane a aj omalovane. Super to chytilo a po tmavej stene ani stopy. Je to teraz lepsie, aj ta sedacka tam zapasovala. Este nejake doplnky a bude to tip top. Ten prach mi ani nespominaj, som tolkokrat zmyvala podlahu, co som doteraz za cely cas nie.
Odpovedať
@zemie ktoru farbu ste teda nakoniec vybrali? Pisala si predtym, ze na predajni bolo toho viacej a nevedela si sa rozhodnut. Ked hovoris, ze to dobre prekrylo, tak nech viem, ze co je teda dobre. Lebo aj rokmi overene farby mozu po case zmenit technologie vyroby a uz to nie je potom to, co kedysi. Takze lepsie takato cerstva skusenost. No ved o tom prachu som ti hovoril uz davnejsie, ze to je na dlho. Najlepsie to najskor poriadne povysavat asi, alebo neviem, co aku taktiku by bolo dobre zvolit.
Odpovedať
@erik4827 vidis to podstatne som nejak zabudla napisat. Hlavne, ze sa tu debatime o upratovani. Kupovali sme normalne len bielu farbu, Albapura. Cena bola v pohode, ked sme to porovnali s inymi znackami. Balenie vyslo okolo 35 eur. Kupili sme dve a este aj zvysilo. Takze ak by sa nasli nejake miesta, ktore nedopatrenim vynechali, tak sa to bude dat opravit. Presne toto hovorili, co aj ty, ze ked nejaka farba bola dobra pred desiatimi rokmi, tak to tak nemusi byt aj teraz. Tak sme vybrali teda nieco nove na skusku a obstala dobre.
Odpovedať
@zemie ved nevadi, ked clovek viacej toho chce povedat alebo teda v tomto pripade napisat, tak sa stane, ze neobsiahne vsetko naraz. Chvalim vyber, tiez som s nou uz pracoval. Mozem povedat, ze splnila vsetky ocakavania. Prekryla, co som potreboval, schla v pohode a neostavali ziadne flaky. Cize obstala dobre. Hej hej, to sa vyplati odlozit. Nevies, co sa stane, moze sa osuchnut niekde necim a budes to moct hned aspon prekryt. My sme mali doma kedysi od stoliciek takto vysuchane pasy na stene od operadiel.
Odpovedať
@erik4827 akurat vcera sme mali na navsteve sestru aj s malou. Na stole bolo samozrejme milion veci a sa mi podarilo obliat stenu sirupovou vodou. A rovno ta vymalovana stena, takze som zvedava, co ma tam bude dnes cakat, ked pridem domov. Ci to bude treba premalovat.
Odpovedať
@zemie no a ako ste teda dopadli? Malovalo sa to znovu? Ono ak to bola teda biela stena, tak tam by stacilo asi aj len ten flak premalovat, ze by sa to nejak stratilo. Horsie pri farebnych stenach. To si myslim, ze by sa musela cela stena. Lebo tazko trafit presne odtien, ak by to nebola namiesana farba.
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?