Akou farbou vymaľovať obývačku?

Zdravím. Konečne sme sa dali do premeny obývačky. Momentálne mám obývačku namaľovanú na žlto ,starú stenu ,ktorú ideme vymeniť a gauč "zatiaľ" ostáva. Poprosím radu ak vymaľovať tak cca ako. Obývačku nemáme vôbec presvetlenú ,takže preto aj tá žltá farba. Prikladám foto obývacej steny a komody,ktorú mám momentálne vybranú. Ešte tam bude biely vysoký regál na knihy .Ďakujem vopred za rady...
Odpovedať
jemna siva, ale ze fakt nezna nasivasta.
Odpovedať
Som zastanca bielych stien 😁 Nic ti tak nepresvetli ako biela.
Odpovedať
Profilova fotka
@lila7 sivú nieeeeeeeee ..... najlepsie biela ale ked chcete farbu tak potom jednoznacne z pastelových svetlých farieb (presny odtien si prisposobte nábytku atd.)
Odpovedať
@jankevely preco nie sivu? Jemnu sivu? Vytvori pekny neutralny podklada a farby sa mozu pridat doplnkami. Par farebnych vankusov, nejaky farebny pracholapac. Ked sa jedna farba okuka, za par drobných sa zmeni na inu. Ak ta izba trpi nedostatkom prirodzeného svetla, tak si to ziada nieco svetle. Raz sa zmeni gaucovka, jemna siva nic nepokazi (aj ked vymalovat nie je problem hocikedy). Primalex Inspiro ma velmi dobry neutralny odtien Mesacna sed. Ani biela, ani siva ale nadherne neutralna. Tu by som tam dala bez zavahania. http://www.primalex.sk/inspirace/308-...
Odpovedať
Profilova fotka
@lila7 biela je jednoznačne najlepšia farba! 😎 🙂
Odpovedať
@wiewo presne už len preto že môžeš maľovať l jednotlivé steny a nemusíš sa triafať do odtieňa, naviac k bielej môžeš kombinovať všetke farby zariadení, čo sa k žiadnej inej nedá
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu áno, tak to je! Mne sa nikdy nepáčili farebné steny, lebo to sa potom ťažko kombinovalo, po čase ťa to omrzelo, chcel si to premaľovať na nejakú inú farbu, to už bolo komplikovanejšie. Radšej biele steny a k tomu farebné doplnky, tak je to najideálnejšie.
Odpovedať
Profilova fotka
@zita19 sivá je sučasná moderná farba.... všade ju pchajú ludia (sivá, cierna, biela, drevodekor) mne osobne sa to hnusí ked vidím také domy.... na mna to posobi ako bez fantazie a bez zivota.... tolko k teme preco nie siva
Odpovedať
@jankevely tohtorcna farba roka je modra, co mne vyhovuje, lebo moja top farba je modra (mam ju v troch izbách zo 4, plus chodba) a napriek tomu pre tych co nemaju vyhraneny vkus a tapu v interiérovom dizajne odporucam neutralne farby na velke plochy, velke kusy nabytku. Radsej nech sa farebne vysantia na drobnostiach ako na sialene zelenj stene...
Odpovedať
@zita19 no nie ty máš každý rok v mode inú farbu? nuž každá sa raz preje ak je často na všetko, v dome farby veľmi neriešim, na to som veľmi pohodlný a v prírode sa to strieda stále, len teraz je pomenej bielej, taká teplá zima ešte asi nebola, jediná výhoda - nemusím veľa kúriť
Odpovedať
@jankevely tak su to najlahsie kombinovane farby, tak asi preto sa pre ne ludia rozhoduju
Odpovedať
@duzu nie, ja mam uz 50 rokov v mode modru. A obcas sa jej stane, ze sa stane farbou roka. Ale aj ked nie je akurát faarbou roka, tak s nou v pohode viem zit :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
Ďakujem za odpovede. A čo tak biela a za obývaciu zostavu iná farba??
Odpovedať
@lila7 aj tak sa da, len potom tu farbu musis ladit so zvyskom priestoru.
Odpovedať
@zita19 v podstate proti bielej nemám nč .iAle ak kúpim zostavu na fotke,tak tam sú biele skrinky a momentálne si ich neviem na bielej stene predstaviť...
Odpovedať
@lila7 ak bude mat ta zostava modre skla, ci je to modre podsvietenie? , tak potom by sa mi tam pytala slivkovo modra. Len ci slivkovo modra sadne ku zvysku...
Odpovedať
@zita19 je to modré podsvietenie
Odpovedať
po "farebnom lsd deliriu" ktore som si vyrobil pred 14timi rokmi by som steny maloval uz len bielou farbou. :-D
Odpovedať
@rapidek aky priznacny a vystihujuci termin :-D
Odpovedať
@lila7 tak by to bolo fajn. Vsade daj bielu a za obyvaciu stenu ani nemusis malovku inu ale mozno nejaku tapetu, ktora tu miestnost ozivi.
Odpovedať
@lila7 ja mám stenu až po vrch a ver mi že nie pri každom maľovaní ju skladám, tam sa nemá prečo zašpiniť, ak ju máš rozloženú nie na komplet celú stenu a vidieť časť maľovky, môžeš bez obáv kombinovať akékoľvek farby doplnkou, to k inej farbe nejde, mal som pár krát inú farbu ako bielu , no maľovať po inej farbe je prácnejšie , hlavne ak bola tmavšia aby nová farba prekrila, ked maľujem bielou stačí jedna vrstva a netreba často dávať pracne viac vrstiev ked sa už olupuje
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?