Susedove vnúčatá nám ničia dom

Zobraz úvodný príspevok
ahojte chcela by som sa poradiť či neviete čo s tým keď nám susedove vnúčatá robia neustále problémy. začala by som asi tým že každý deň po škole chodia k susedovi 4 vnúčatá ktoré neustále vreštia ale doslova že vreštia celé poobedie a večer okolo 9 si po ne chodia rodičia a takto to je každý deň pričom cez víkendy sú tu od rána do večera. ale k veci problém je v tom že máme dom postavený na hranici pozemku a tieto nevychované detiská sa tu každý deň hrájú napríklad futbal ale nie taký normálny ale oni si tú loptu kopú o náš dom! alebo nám ju pravidelne prekopávajú a máme tam zrovna posadenú zeleninu takže už nám viac krát zničili paradajky a papriky. na upozornenia vôbec nereagujú oni teda tie deti nereagujú na nič oni sa doteraz ani v živote nepozdravili a my nevieme čo s tým. zatiaľ je tento náš dom v pôvodnom stave ale na budúci rok plánujeme zateplovať a robiť nové omietky a fakt nechcem aby nám ho celý zničili ved to nestojí málo. napadlo ma či by sme si nedali kameru ktorú by sme nastavili v podstate na ich pozemok ale nesnímala by ich pozemok len našu severnú stenu domu a potom by som aj s dôkazmi mohla niečo podniknúť? niečo ako trestné oznámenie za ničenie nášho majetku alebo neviete niečo poradiť čo by sa s tým dalo robiť? ďakujem
Odpovedať
@yelly1 veď práve!
Odpovedať
Profilova fotka
@emilia25 to veru si napísala pravdu, takto to je v dnešnej dobe a je to podľa mňa smutné, na zaplakanie, že viac sa človek orientuje na materiálne veci a tie aj závidí. Že nevidíme radšej to vnútorné dobro v ľuďoch
Odpovedať
Profilova fotka
@nikca101 hrozne rodicia su ucitelia a fakt sa doba zmenila. Za mojich ciac keby som toto robil oco :-) mi da jednu po pistisku a vybavene. Ale dnes rodicia nedaju dopustit na svoje deti a este ich povzbudzuju v takom spravani . Skratka Komensky by sa v hrobe obracal Na takych susedov by som isiel po svinsky tiez kopal by som loptu o ich dom hadzal tam kamene kupil aparaturu a pustal hudbu na zahrade nejaky heavy metalik nejake to poobedie aby ich islo pokarat a podobne :-) Inak ak budes menit fasadu sused je povinny zo zakona ta pustit spravit si dom to by som neriesil
Odpovedať
@dexter89 mas pravdu (chora doba, ked rodicia ci stari rodicia sa len kukaju jak jebnuti na to co robia deti, pisal som to tu), len neviem ako si predstavujes, ze by si hadzal loptu TY o ich dom, ked Tvoj dom je na hranici pozemku a oni hadzu oň :-D :-D :-D
Odpovedať
@dedosim a najlepsie ked chodia kazdu nedelu do kostola.a potom polozia otazku:odkial na to beriete?jaj no kukala som ako puk.a potom hned: ved aj my ideme kupovat.to ma dostalo tiez.
Odpovedať
Profilova fotka
@emilia25 ná teda. je to tak. a takýchto je čoraz viacej 8-(
Odpovedať
Profilova fotka
tak ako hej, len v tomto pripade je to dost tazko, ked vlastne jedna strana slui susedovi ako plot... no ako ale suhlasim s tym, ze doba je uponahlana a rodicia proste na deti nemaju tolko casu, ako to bolo kedysi
Odpovedať
@nikca101 Pekne si ich uzemnila,,, sem obcas priepievaju ludia ktori nechcu poradit ale skor si tu nieco vyventilovat. Aj mna by nasr** keby mi niekto poradil aby som ich ponukol buchtami :-p
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Čo tak reproduktor na dom a púšťať im Mozarta?
Odpovedať
Spomenul som si keď som bol malý a bola taká aká suseda ,keď sme prekopli loptu ,tak ju jednoducho prepichla nozom a hodila späť.....raz ju chcela sekerou pretat ,sekera jej do hlavy odskočila.....ale potom sme sa jej bali....
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?