Susedov komín sa mi čoskoro zrúti na hlavu

Dobry den,prisla som si po radu.Ako postupovat ked susedov komin je na spadnutie.Boli sme na obecnom urade v auguste a museli sme mu to dat pisomne tak sme poslali staznost,dnes tu bol a povedal ze keby sa ma drzat tej staznosti,skoncila by v sufliku a nic by sa nedialo.ze tam su len nutne upravy toho komina,pri tom kazdy kto k nam pride len kuka ci ten komin sa nezvali niekomu na hlavu.Bojim sa najviac toho ze ked budeme z malou na dvore moze cokolvek z tej strechy padnut.vedel by mi niekto pomoct ako dalej?
Odpovedať
@cica28 skuste dat podnet na stavebny urad, ten by urobil obhliadku komina a pripadne by dal jeho napravu a stanovil lehotu, dokedy to ma byt urobene. Ak by tak neurobil, platil by pokutu. Pripadne si to nafotte a s fotkami chodte na ten stavebny urad. Snad aspon tam pomozu.
Odpovedať
@borderka no on mi este povedal ze skusi najst majitelov lebo ten pan co tam byval zomrel a zdedili to nejaky jeho pribuzny a je ich viac lenze mna hneva to ze sa to tak vlecie.v decembri bol manzel na urade sa pitat a povedal mu to iste ze este nezistil kto je majitel,mne sa tak zda ze jemu je to fuk a nechce sa mu to riesit.a ten pan co tu dnes bol ten je zo stavebneho uradu
Odpovedať
@cica28 ak ten komin padne majitela mozu obvinit z trestneho cinu vseobecneho ohrozenia. Pokial o tom obecny urad vedel a rovnako aj stavebny budu niest podiel na tomto cine. Treba ich upozornit nato co bude nasledovat ak nezacnu konat a snad sa to pohne.
Odpovedať
@idom no aj to som mu povedala ze uz mala bude cez den len vonku sediet a ak to padne akurat na nu ci potom budu spokojny,odvolal sa na tu nasu staznost ze proste to nebolo dobre.
Odpovedať
@cica28 no nic prijemne. Mam tiez deti a volal by som mu 2x za den ci to uz poriesil.
Odpovedať
@idom on tam je iba v piatok :-S :-S :-S on ma divnu pracovnu dobu
Odpovedať
prehodz lano okolo komina a silno potiahni nech spadne a mas pokoj. a nic za tuto radu nechcem :-D
Odpovedať
Profilova fotka
@originalx a bordel z jej zahrady jej odprace kto? ona? no dakujem pekne.. Inak, nieco podobne minule bolo v spravach, nejakej pani sa rucala stara stodola do dvora..... tiez vyborne.... obec ho donutila tusim to rozobrat...
Odpovedať
@originalx @cica28 inak naozaj daj tomu tak mesiac a ked sa situacia nevyriesi tak proste ten komin zhod. Pred tym ho vsak dobre nafotis a zavolaj si statika nech ho obzrie a spise ti spravu, ze nie je mozne komin opravit a je potrebne ho sanovat. Odvolaj sa na §127 ods.1 Obcianskeho zakonnika: Pokiaľ sused nesplní svoju povinnosť vykonať dostatočné opatrenie na upevnenie stavby a ak v dôsledku toho hrozí škoda, je ten, koho stavba alebo pozemok sú ohrozené, oprávnený vykonať aj vhodné opatrenie a pritom má právo na náhradu účelne vynaložených nákladov a na náhradu škody, ktorú takto utrpel. Ak ta da na sud, tak to skonci tak, ze ti bude musiet zaplatit za vynalozene prostriedky ktore si dala na odstranenie komina, alebo sudnym zmierom. V kazdom pripade budes na tom dobre. :-)
Odpovedať
@idom dik,toto som potrebovala pocut,ako volat mu budem kazdy piatok nech si nemysli ze sa ma zbavy ak to nevyriesi on skusim sa este spojit ja z majitelkou a ak ani ja nepochodim budem to musiet takto lebo v podstate cela ta stavba je uz divoka,omietka pada,skridla,nejake dreva odtial trcia tak sa budem musiet nejak zariadit ale potom sa uz budeme bavit o celej tej stavbe.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
ahojte,ja sa len chcem pochvalit ze konecne prisli susedom zburat ten komin.trochu som musela byt zla ale hlavne ze to pomohlo
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?