Sused sa sťažuje na hluk zo stavby

Mate nejake skusenosti so susedmi, co sa stazuju ze pocuju stale pilenie a vrtanie? Stavame dom iba cez den max do 7 vecer a susedia sa stale stazuju ze pojdu na miestny urad a ze to trva dlho (2roky a nieco od uplneho zacatia stavby, lebo na zaciatku sme nemali dostatok financii, tak sme stavali po etapach)...poradte
Odpovedať
Profilova fotka
môžu sa ísť sťažovať akurát na lampáreň, kolaudáciu si môžeš predlžovať na dlhšie ako sú 2roky teraz neviem presne koľko
Odpovedať
Profilova fotka
@maros83 katastrofa je to s tými ľuďmi... ]-(
Odpovedať
Profilova fotka
Jednoducho si sa stal predmetom závisti, ľudia proste zvaľujú svoj neúspech na Tvoj hluk a to že ho netolerujú v civilných hodinách je ich arogancia. Samozrejme nerieš, na úrad ísť môžu, nič s tým nezmôžu, hluk je subjektívny vnem a ty nemôžeš zato, že sú psychicky labilní a vadí im aj voda v rieke.
Odpovedať
@maros83 pokial nerusite nocny klud, tak sa susedia mozu aj pototo.. My sme tiez mali "milu" susedu, ktorej vadili nakladiaky, co chodili zo stavby, ze ju rusia. Tak som sa jej opytala, ze ci uz zabudla, ked stavali dom oni, ze ci oni tehly nosili v rukach..
Odpovedať
A co takto sa na to pozriet z pohladu druhej strany? Komu by sa pacilo, kebyze ide od susedov dlhodobo stavebny ruch/hluk? Co v pripade ak maju male deti? Su/budu to Vasi susedia mozno aj niekolko rokov, preco si teda spolu nesadnete a neskusite najst spolocne riesenie, prijatelne/akceptovatelne pre vsetkych. Skuste im vysvetlit, preco to tak trva, ako dlho, oni Vam mozu povedat svoj nazor, dohodnete sa na nejakych pravidlach. Nestoja dobre susedske vztahy za to?
Odpovedať
Profilova fotka
@radog a na čom sa chceš dohadovať keď potrebuješ robiť, píliť, rezať a neviem čo ešte, to je proste stavba kde je hluk, to teraz má robiť cez deň napr. len 3-4hod. a potom to bude stavať 10r. , to je myslíš lepšie riešenie =-)
Odpovedať
slovenska norma je cez den nesmie byt hluk vyssi ako 45db co sa neda dosiahnut. takze ked to sused da na urady tak to budu riesit. mal som tu kontrolu a meranie som si musel zaplatit na vlastne naklady a este dali aj 100€ pokutu. takze staci mat dobreho suseda a clovek nespava..
Odpovedať
@radog ano je to lepsie riesenie ale vysvetli to susedovi. keby sla 10 hodin zbijacka cely den pochopím ale že tam mašina ide hodinku za den mi to pride smiešne pri stavbe ako hluk.a ked už aj pojde cely deň tak ale predsa tam nezbijajú kaýdý deň čo to má vihrísť zubami či čo.
Odpovedať
@originalx to je podla akej normy? bezny hovor ma viac ako 45dB, nebude to platit skor na noc?
Odpovedať
aj ja som si myslel, ze norma na den ma byt viac ako 75db ale neni to tak..na zivotnom prostredi to vedia presne. niekde mam tie papiere a tam to bolo napisane kolko na den a kolko na noc..
Odpovedať
Pravda je niekde v strede: Pri vystavbe vznika hluk, no pokial je to v oficialnych hodinach kde sa nerusi nocny klud, tak by to nemal byt problem. Ale zas na druhej strane, ak je nesikovny sused a nedokaze nieco urobit rychlo a trtenka sa s tym 2-3 roky svojpomocne lebo nema financie, tak to by stvalo aj mna keby mi mala kazdy den hucat vrtacka odvedla :-D
Odpovedať
@xmarekx a čo ked sú jeho susedia úspešní a jednoducho im len vadí stavebný ruch, ktorý znášajú už dva roky? Človek ide z paneláka do rodinného domu, aby mal kľud a potom niekto nespokojnosť s hlukom zvalí na ich neúspech? Ja nezastávam ani jednu stranu, viem sa vžiť aj do jednej aj do druhej, lebo už som bola v oboch situáciách, ale povedať, že niekto sa sťažuje, lebo závidí a je neúpešný, to je sila.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Zákon alebo všeobecné nariadenie obce, mesta určuje presne, od kedy do kedy je nočný kľud, alebo iné nariadenie a zákazy a kolaudácia sa dá žiadosťou posunúť aj o 10 rokov a aj viackrát za sebou... najlepšie čo ti môžem odporučiť je skamarátiť sa so susedom a rozdebatovať to... a možno ti aj pomôže nakoniec :-D v rámci dobrých susedských vzťahov
Odpovedať
@dwight888 no ked niekto stava ci preraba 2-3 roky lebo nema financie tak je zrejme ze na tej stavbe nerobi kazdy den koli tym financiam.porobi mesiac posetri a zas odva zas nieco.skor vadi susedom to ze maju pekne okolie domu a nekaý sused co preraba dom ma okolo domu smetisko. a na poriadok (kto ako de ma ulozene)na svojom pozemku sa neda stazovat ale hluk uz jo.
Odpovedať
@juzan Svojpomocnici vacsinou robia cez vikendy alebo vecer po 16:00 ked pridu z roboty. A iny chcu mat vtedy klud, jaj no strasne, co si to dovoluju ti susedia, chciet mat klud.
Odpovedať
Profilova fotka
@maros83 povedz susedovy nech ti chodi pomahat a bude mat skorej klud.prajem ti aby si cim skor dostaval a sued musi pockat.on staval asi tiez a teda tiez niekomu liezol na nervy.
Odpovedať
@dwight888 to je sice pravda ale vidím že si tomu vobec nepochopil. si precitaj co sa tu pise praca cezden maximalne do 19.00h.
Odpovedať
@juzan Ja viem,ze robi do 19:00. Ja som pisal,ze keby nejaky moj sused robil dlhodobo kazdy den hluk sice len do 19:00, tak by to stvalo aj mna. Chapes?
Odpovedať
@dwight888 ja viem ze by ta to stvalo ale predstav si ze budes sa nanho stazovat a ked ty budes chciet nieco niekedy prerabat ci stavat tak ti sused ani nepovoli a si skoncil. niekedy ked to cloveku aj vadi tak trosku moze vidrzat vramci dobrich vstahov to je zrejme ze pri stavbe je hluk
Odpovedať
Dobrý den. Ono vůbec nejde o hluk, ale o zapčklé sousedy, kteří jsou psychicky labilní. Jednoduchým porovnáním celé práce na stavbě se zjistí, že : 1. Materiálu se tam naveze vždycky stejně ( jde o rozložení v čase ). Když to bude rychle, bude vadit, že celý den jezdí technika. Když to bude pomalu, bude vadit, že to trvá dlouho. Když to bude adekvátní ostatním stavbám, bude vadit, že je to Vaše stavba. 2. Práce a hluk spojený s prací - platí to samé - rychlá stavba moc velký hluk za krátký čas, pomalá stavba sice normální hluk, ale dlouhé trvání, normální stavba - vadí, že to stavíte Vy. A tak bych to mohl rozebrat po atomech do posledního šroubku. Řešení je jednoduché - Vy dodržujte všechno, co nařizuje zákon a na sousedy se můžete vy.. vlastně ignorovat a nenechte se vyprovokovat k nějakému neadekvátnímu činu - třeba facka lopatou přez celou držku, že si toho soused všimne. :-D S pozdravem Laďa
Odpovedať
Profilova fotka
@hop377 nasa umyvacka ma hlucnost 48dB a vobec ju nepocujem... to je nejaka blbost :-( to chrapanie mojho chlapa je silnejsie.... mozem sa na neho stažovať???? :-D
Odpovedať
Suseda nado mnou klepe šnicle vždy v nedeľu o ôsmej ráno,no nezabili by ste ju??? A keď jej prídu vnúčence dupú jak kone,určite to bude aj sedemdesiat decibelov a na veľkonočný pondelok vŕtal jej syn s príklepovkou!!! :-) :-) Ale vážne, ani obecný úrad nič nespraví ak je stavba povolená a dodržiavate nočný kľud,tak sa nejako bežne ráta so stavebným hlukom. Zober fľašu a pri poháriku sa veľa dá vyriešiť,veď tam ešte budeš dlho bývať :-) :-)
Odpovedať
Profilova fotka
@maros83 Ale vsak nech sa idu stazovat! Co ti urobi urad? Nic. Nas sused venci svojich troch psov sposobom, ze ich vypusti na ulicu a oni tu cely den behaju. Chodnik je od nich same h*vno a Miestny urad co? Nic. Mestska policia? Nic. Vsetci to maju v pazi.
Odpovedať
pon-az piatok rob od 6-22 neni nocny klud a so-ne nie alebo len ticho lebo pokuta od ob u
Odpovedať
Dakujem za prispevky....Ono sadnut sme si s nimi uz sadli ku kave viac krat...ale to nepomoze - my nemozme menej stavat a oni menej somrat. ako ja ich v celku aj chapem. cez vikendy sa nestava...na celej situacii vsak nie je najhorsie to ze sice ok suseda si ponadava - tak to tak beriem, ale ide o to ze su nasi buduci susedia a vztah s nimi je kazdym mesiacom horsi. Ako sa bude byvat so susedmi kt na vas nevedia povedat jedine mile slovo. Akurat dufat ze ked dostavame, bude to lepsie :)
Odpovedať
@roman77 dobre si mu dal, len tak dalej, lebo aj oni stavali a tiež robili hluk, nech to chvilu vydrzia a bude pokoj. :-) može zvysoka na nich kašlať,
Odpovedať
Profilova fotka
moj sused pili, brusi a vrta uz 10 rokov a ja som v pohode :-) :-) :-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?