Sused a kanál pri mojom múre

Mám starý štál- Hosp.budovu 10x10m - 60cm kamenné steny so štetovanými základmi ,ktorý je postavený na hranici pozemku, sused mi teraz vykopal popri mure rigol- trtivod-jamu na vodu so svojej strechy /na jeseň dal žľaby/ pričom mi vykopal odvodňovaciu jamu popri mure 50 cm hlbokú a 50 cm širokú s tým že on to kope na svojom pozemku. Ako sa mam proti tomu brániť, veď mi vlastne odkopal základy a pustil tam sústredený tok vody pretože jeho strecha má 60x6,5m /jedna strana/ a vypustil to priamo popri mure Ďakujem za odpoveď
Odpovedať
Choď sa poradiť na stavebný úrad ale toto nemôže takto robiť veď ti to pojde pod základy poprípade s tebou aj spíšu upozarnenie a budú riešiť...
Odpovedať
Profilova fotka
Zial, stavebny urad nema paky na to, aby ho donutili urobit napravu... :-( V konecnom dosledku ta odkazu na sud... :-( Taka je moja skusenost... Mne pomohol list napisany v zastupeni pravnickou... Aj ked to cloveka netesi, susedske vztahy su v tahu, ale mozem sa vykaslat na suseda, ktory robi prieky... :-/
Odpovedať
No u nás sused si postavil plot a oprel ho o náš dom samozrejme izoláciu nepoužil tak to tá naša stena ťahala. Tá stena bola stále mokrá tak sme zašli na stavebný a doručili mu výzvu na odstánenie alebo nápravu stavby- plota, lebo po novom už nemôžeš mať opretý plot o susedovu stenu a veru aj počúvol....
Odpovedať
Dakujem všetkým za rady . Uvidime čo povie, skúsim to najprv este raz diplomaticky a až potom to budem riešit cez stavebny úrad. Vďaka
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
rodicia maju podobny problem, od susedov su oddeleny murovanym plotom po celej dlzke a sused pusta zumpu popri plotu, dom je postaveny cca 1 m od tohto plotu, mozu byt v buducnosti problemy s podmyvanim zakladov domu ? ak ano ako ochranit dom ? podkopat mur a dat tam foliu ale meter do hlbky alebo k zakladom domu ? prip ake riesenie by ste navrhli ? dohodnut sa s nim neda pretoze tvrdi ze to je jeho pozemok a bude si to pustat kde chce
Odpovedať
Profilova fotka
@blacknigga mam dost.. no nasi susedia si spravili stavebne wc na nasom pozemku.. jama pod nim siaha aj na nas ( v zemi).. zatial mi to nejak nevadi ale ked budeme kopat jamu na zumpu/cisticku, som zvedava co objavime..
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?