Strecha na dvojdome

Ahojte. Chcela by som poradit. Mama byva v dvojdome a suseda z vedlajsieho domu sa rozhodla, ze chce vymenit stresnu krytinu. Nasa strecha je stanova (ako pyramida) a susedina je sedlova, pripojena zboku. Cast susedinej strechy je teda nad nasou castou domu. Preto pri vymene skridle museli robotnici vymenit cast aj na nasej strane domu. Moja mama dala ustne povolenie na vymenu skridle na susedinej streche a informovala sa, ako to bude s nasou stranou strechy a s peniazmi. Suseda povedala ze to bude vsetko v poriadku ze ona s tym nebude mat ziadne starosti a nas sa to tykat nebude. O plateni z nasej strany sa nehovorilo nic. Krytina sa vymenila, no suseda po ukonceni prac robotnikov ziada od mojej mamy preplatenie nakladov spojenych s vymenou stresnej krytiny na nasej strane. My osobne nevlasnime fakturu o pracach na nasej strane strechy, mama s majstrom firmy na tuto temu pred, pocas ani po skonceni prac nekomunikovala, nevedela dopredu, ze bude nieco platit a tiez neexistuje pisomna dohoda oboch stran o pripadnom financnom vyrovnani. Ako postoj v tejto veci mame zaujat? Moze suseda od nas pytat peniaze? Dakujeme velmi pekne za akekolvek rady.
Odpovedať
Profilova fotka
Susedu by som poslala rýchle domov. Jej strecha jej náklady. Ze pri tom museli poškodiť časť vašej strechy je už len samozrejme ze museli dať do poriadku. Suseda len skúša. ;-)
Odpovedať
@juliette173 nič ste neobjednávali, nič nemusíte platiť.
Odpovedať
@juliette173 Tiež súhlasím s @jankazb a @slavoslav . Nie si povinná platiť, nič si neobjednavala.
Odpovedať
@juliette173 ako píšu ostatní. Jej strecha, jej smola. Stačí aj ústna informácia, že je to na jej náklady. Teraz si môže akurát tak pískať.
Odpovedať
Dakujem vam 👍
Odpovedať
Profilova fotka
@juliette173 neplaťte nič, vy ste ju neprosili, aby zasahovala aj do vašej strechy a mala náklady navyše, chcela novú strechu má ju a je iba jej problém, že mala náklady aj s tou vašou :)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?