Strašne smradľavý sused

Zdravím Vás... možno niekto pomôže aj týmto spôsobom. Bývam, už to bude aj 5 rokov a bytovke, kde sú na jednom poschodí štyri domácnosti, dve a dve na každej strane. Náš sused - invalidný dôchodca, hulvát, alkoholik a hlavne smradľavý fajčiar má s nami spoločné dvere. Tie už tu boli od predchádzajúcich majiteľov. Keďže sa tieto dvere zatvárajú, vzniká medzi chodbou a našimi dverami priestor asi 1x1 meter, v ktorom pravidelne odpadávam od smradu. Dvere nechávam otvorené, ale nemá to žiadny zmysel lebo susedko si ich veľkoryso zatvára. Najhoršie je, že ten smrad už mám aj v "posteli" a to doslova... S týmto prípadom majú problém aj iný susedia nad ním, pod ním, lebo nemôžu absolútne vetrať a pravidelne mu chodia dohovárať, ale s ním sa po dobrom nedá. Neviete niekto nejaké právne klauzulky, niečo, čím by sa tieto dvere dali odstrániť? Sú to Sherlocky, nedajú sa ani z pántov vybrať, takže jedine žeby som zápalku zlomila v zámku :) už strácam nervy aj zdravie :( Ďakujem!
Odpovedať
Treba to riesit oficialne cez spravcu a cez mestky urad, tam sa riesia medzisusedske vztahy. Nech oni nahanaju hygienikov, lebo byvat v takomto prostredi ze ohrozovanie zdravia a porusovanie bytoveho poriadku. A tiez odporucam vyliavat na chodbe SAVO, to dezinfikuje a ciastocne prekryje ten smrad.
Odpovedať
a to som myslela že len my máme debila suseda,,,
Odpovedať
no povolenie na dvere síce nemá, no v stanovách nie je zakázané fajčiť v priestoroch paneláku, takže si môže vyhulovať kludne aj pred našimi dverami :(
Odpovedať
Takže včera sme s pomocou poriadneho kamaráta dvere zvesili. Zatiaľ je vedľa ticho... Uvidíme čo bude B-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?