Parkovanie suseda pri mojom múre

Zobraz úvodný príspevok
Dobry den, byvam v rohovom rodinnom dome ktory je zahradou (chrbtom) spojeny s dalsim rodinnym domom, tiez rohovym, oba domy maju rovnako velke pozemky aj obvodove mury do pismena L. Sused podnika s autami, ma ich plny dvor a uz mi parkuje pomaly na celej strane aj mojho muru napriek tomu, ze on pri svojom dome ma priestor, moze si tam zaparkovat auta, ale on nie, parkuje pri mojom, hlavne dodavku. Bezne ju mam vzdusnou ciarou 3m od spalne a ked ju startuje, rusi ma to. Taktiez ked mi pride navsteva, nema kde zaparkovat, pretoze zabera celu ulicu. V zime absolutne nepomoze odhrabat sneh pri mne, ale ja, akonahle odhrabem sneh, uz sa tam hrabe so svojimi autami. Ako priznam sa, ze zacinam stracat trpezlivost, nepaci sa mi to ale neviem ako postupovat, kedze chodnik a cesta pri dome su verejnym priestranstvom, dohovaranie nepomaha, je arogantny. Ma niekto daky napad ? Dakujem, Karol
Odpovedať
@kristina861 na cudzom pozemku zasadit stromy a tvarit sa, ze to je moj pozemok je fakt drzost! Tiez by som ti ich dal vytrhat. A susedovi by som kazdy den vypustil kolesa, neverim, ze by tam potom parkoval.
Odpovedať
@kristina861 ktory dom je tvoj, ked mas dom na hranici pozemku zial asi moze parkovat blizko tvojej steny.. Ak ti tam spravi jedno miesto na tej zeleni nevidim to az tak tragicky, v podstate ti to moze by tjedno ci je tam trava alebo dlazba.. samozrejme sused je primitiv ale asi sa s tym robit neda nic, nahovar na tresny cin tiez nechem..
Odpovedať
@gashtaan ano neriesila som to a nekukala do dvoru vobec nikdy nie som sused co špehujem za branou, dlhe roky su problematicky ale koli tomuto parkovaciemu miestu som to zbadala.
Odpovedať
@originalx tieto pozemky patria mestkej casti a kazdy ma pred svojim domom posadene stromceky na tychto pozemkoch hej hej kazdy ma na to iny nazor ibaze ja tam mam spalnu a budi ma tym startovanim ale hlavne ze on ma tujky na cudzom pozemku ,)
Odpovedať
@sysell ja to tak riesim lebo chceli sme si obkladat dom kamenom no on sa 2dni naschval neodparkoval cize mi nepovolil pristup k mojej nehnutelnosti no je tam toho viac ale treba bojovat
Odpovedať
@originalx a mimochodom ja som bola na urade ze ci ich mozem zasadit a oni ze ano no za par dni dosli na to ze on to ma v prenajme ....zaujimave ale je to na dlho
Odpovedať
@kristina861 ta cesta je uzka a vedla by mal byt chodnik a nie tam sadit stromy, alebo davat kamene, aby tam neparkovali auta.
Odpovedať
@originalx presne tak ja som im to navrhla radsej chodnik ale ze nie ze sused to dostal do prenajmu
Odpovedať
@kristina861 a prečo si ty nepožiadaš o prenájom kúsku pred ním a uvidis či sa bude vyjadrovať aj sused. Ak áno pýtal by som sa prečo si sa teda nevyjadrovali ty. Položiť dlažbu len tak bez príslušného povolenie a ešte na mestskom pozemku asi nebude riskovať ani on. Úprimne zas na druhej strane klopnut susedovi a skúsiť ho požiadať a vysvetlit by bolo omnoho lepšie a myslím, že snáď by si dal nakoniec povedať :)
Odpovedať
Nechcu to mne prenajat ja som bola dnes zo starostom a povedali ze uz to ma on v prenajme a musim cakat 2roky po tom ako sa skonci ta zmluva no nic idem s tym na verejnost nic ine mi neostava...a s nim sa neda oni su chory ludia ako ked sme mu povedali nech sa odparkuje mi povedal ze hra sa skoncila tak sme volali na policiu tak prisli isli za nim a on neotvaral ani im dvere ale volal na policiu ze ako my sa mu dobijame do domu no to mu policia vysvetlila ze to boli oni.
Odpovedať
@kristina861 Nuz ale situacia je taka, ze pravo je na strane vaseho suseda, na vasej strane je zial akurat tak pocit krivdy a nasratosti na cely svet..
Odpovedať
@kristina861 Starosta pred daním príslušneho pozemku aj keď je obecný mal najprv osloviť Vás či to nechcete do prenájmu alebo aspoň Vás vyzvať na vaše súhlasné stanovisko k prenájmu pozemku susedovi nakoľko sa jedna pozemok ktorý je pred Vaším domom ,čiže bezprostrednom susedstve. Nakoľko tak neurobil tak porušil tým Tvoje vlastnícke práva garantované Ústavou Slovenskej republiky v čl. 20. keďže si vlastníkom susednej stavby. Treba ísť za právnikom,ale to stoji peniaze a trpezlivosť, lebo by o tom rozhodoval súd,ktorý isto vieš ako rýchlo koná na SK.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@1gugu tak taketo vtipne rano som uz davno nemal :) Tak pani si 7r. nevsimne, ze jej sused namaloval spolocnu stenu domu, zato operativne sadi na cudzom pozemku stromceky a vy ju este nabadate k navsteve pravnika? Aj lutost ma urcite hranice.
Odpovedať
rokov nevsimla@stowasser To nie je hlúposť! To je už na zamyslenie že si to 7 rokov nevšimla alebo nechcela, ale sú obmedzene jeho práva nakoľko sa jedna o susedný pozemok ,ktorému sa nemala možnosť vyjadriť k prenájmu inej osobe.
Odpovedať
@1gugu jedna spravna odpoved klobuk hore moje reci a idem do toho a na verejnost pekne nebude takto zaobchadzat urad z ludmi ktory tu ziju cely život!!!
Odpovedať
@1gugu Prosím ťa, kde v ústave je uvedené, že pri prenájme nehnuteľnosti sa musia vyjadriť majitelia susedných nehnuteľností? Prečo by obecný úrad mal žiadať o vyjadrenie niekoho, ak prenajíma svoj vlastný majetok? Jej vlastnícke práva zo strany mestského úradu neboli porušené. Možno z pohľadu dobrých mravov - že prenajali pozemok pred jej domom tretej osobe by sa dalo niečo namietať. Ale po právnej stránke nevidím tam žiadne pochybenie. @kristina861 Nemyslím, že je to jediná správna odpoveď. Je to iba jediná, ktorá ťa poľutovala a to ťa potešilo. V tvojom zadaní je veľa nejasností. Tá fotka je reálny stav? Ktorý je tvoj dom? Ten oranžový, na ktorom je satelit? Alebo ten, ktorý má dole garáž? A kde je okno do tvojej spálne? To hore na poschodí? A kde je ten susedov satelit pripevnený na tvojom dome. To by ma viac trápilo, než nejaké parkovanie pred domom. K tujám - doporučujem ti ich presadiť, lebo ich máš na cudzom pozemku. Aj keď ti "per huba" dovolili ich posadiť, ak došlo k zmene využívania, majiteľ má právo urobiť na svojom pozemku zmeny. To je obecný pozemok a ty nemáš v ruke žiadny právny titul na jeho užívanie. Možno morálny, že tam bývaš, ale mesto má právo rozhodovať o svojom majetku. V BA na Dlhých Dieloch začala byť neúnosná situácia s parkovaním. Tak mestská časť prišla s nápadom, že vyčlenila niektoré plochy, ktoré sú majetkom mesta a ponúkla obyvateľom, že keď si na nich vybudujú parkovacie miesta, tak ich môžu využívať po dobu 5 rokov - teda budú ich mať rezervované. A bolo jedno, pred ktorým bytovým domom to miesto bolo vybudované a či tam investor býval v tom dome. Príde mi to obdobné, ako v tvojom prípade. Len neviem, či aj u vás je situácia s parkovaním taká zlá. Zaujímavé by bolo poznať stanovisko tvojho suseda. A osobne si myslím, že verejnosť sa o tvoje žabo-myšie vojny so susedom zaujímať nebude. To parkovanie trápi len teba, nikoho iného to páliť nebude.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
úf tak. ja tiež idem riešiť. bývam pri hlavnej ulici a štátnej ceste III. triedy. keďže som riešili vjazd spolu s projektom k domu musel som riešiť aj stanovisko dopravnej polície, správy ciest kraja a sapospravny kraj s ktorým mam zmluvu na pozemok ktorým prechádzam. keď idem na svoj pozemok . Samozrejme prišiel nový sused ktorý postavil čudo samozrejme začal bez povolená stavať a robil problémy tak sme na nože lebo nedodržal odstupovu vzdialenosť od môjho pozemku. rok sme sa natahovali a musel posunúť stavbu od plota. trvalo to rok a dostal dodatočne povolenie. vzdy som vedel ze to nebude dom ale predajňa spojená s halou. mam montovany domček a on dĺžka stavby 30 m šírka 5.5 metra a výška 6.5 metra. šírka. jeho pozemku je 9 metrov. tam sa mu štát nechce s dodávkami tak stroji mne pred bránickou. je mi povolil vstup jeho kamrat starosta a ja mam pozemok pred. mojim pozemkom v prenájme a on o tom vie lebo. ma. zmluvu so samosprávnym krajom o prenajme. a parkuje hlava nehlava bez pardon. poraďte ako na. p. Podnikateľa s kamarátom starostom ktorý.ma blízko do vrecka ?
Odpovedať
@jancik321 v rámci dodatočného povolenia stavby mal sused riešiť so SC KSK, ORPZ ODI a VUC z hľadiska prístupu k stavbe od cesty III. tr. obdobne ako vy. Odporúčam dať písomný podnet na Okrený úrad v sídle kraja - v KE na preskúmanie rozhodnutia o dodatočnom povolení susednej stavby v mimoodvolacom konaní. Stavebný úrad nepostupoval v obdobných prípadoch rovnako a stavbu susedovi v konaní o dodatočnom povolení povolil aj keď zrejme nemal veci z hľadiska kom. prístupu v poriadku tak ako vy. Preskúmanie rozh. je možné do 3 r. odo dňa nadobudnuti právoplatnosti. Pokiaľ sused užíva Váš predmet nájmu a bráni vám tým vjazdu do dvora k RD, tak treba fotiť keď je odstavené auto a zavolať políciu, že porušuje dopravné predpisy.. Vpravo od vjazdu pred vašou bránou môžete namontovať tabuľu s vyhradeným parkovaním pre ktoré mot. vozidlo platí - uviesť treba ŠPZ. Vyhradené parkovanie povoľuje prísl. cestný správny orgán - obec na základe žiadosti. Doložte aj kópiu nájomnej zmluvy.
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?