Ohrozovanie susedným domom

Profilova fotka
Starší susedný dom sa pomaly rozpadáva. Verbálne som suseda upozorňovala asi pred 4-5 rokmi, aby si dal odkvapové rúry, pretože všetka dažďová voda steká na môj pozemok, keďže je to svahovitý terén. Pred vyše dvomi rokmi som podala žiadosť na Obecný úrad a za asistencie Stavebného úradu Mestského úradu bolo dohodnuté, že do konca marca 2013 je povinný nainštalovať odkvapové rúry. Nič sa neudialo. Pred rokom sme podali žiadosť o sanáciu susedného domu, pretože sa rozpadávajú múry. Verdikt znel: do konca mája 2014 je povinný opraviť dom. Opäť nič. Pred 2 mesiacmi som podala ďalšiu žiadosť, keďže uvolnené škridly majú namierené rovno na plynové potrubie a pri páde môžu ho preraziť. Z SPP som dostala odpoveď, že toto odberné miesto nie je u nich registrované a mám sa obrátiť na stavebný úrad alebo políciu. V lete sme zaplatili 60 eur za odborný zásah proti sršňom, ktoré si robia v dierach domu hniezda. V novembrových voľbách vyhral starý starosta, ktorí evidentne nadŕža starousadlíkom proti novým obyvateľom. Vedeli by ste mi poradiť, čo mám robiť? ;-( :-|
Odpovedať
Profilova fotka
aj tam byva? no zjavne suseda k nicomu nedonutite ani sud by vam nepomohol skus oslovit aj poslancov zucastnit sa na zasadani a aj tu policiu by som skusila ....drzim ti palce nech sa nic zle nestane
Odpovedať
Profilova fotka
Vďaka, ten sused tam aj býva. @siberiax
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
je to divné, že niekto nechá schátrať dom, v ktorom býva. Však mu ten dom spadne na hlavu. Určite nemá ani dom poistený, tak keď mu spadne stena a s tým aj celá strecha na váš majetok, tak nedostanete nič zo žiadnej poisťovne. Jedine súdnou cestou sa dá vymáhať zaplatenie škody. ja by som išla na stavebný úrad, že nespravil nič, aj keď mu bolo nakázané.
Odpovedať
Zrejme nema peniaze na odkvapy a opravu domu. Tu pomoze uz len snivajte s nami a srdcervuci pribeh a vysnivat mu opravu domu.
Odpovedať
@alicka888 @hoblinka13 To je 2 roky stará téma, treba si všímať aj dátumy príspevkov. 8-(
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 rokoch
Dobry den vedeli by ste mi poslat vasu vyzvu alwbo ziadost ktoru ste posielali susedovi? Tiez mam taky prosblem ako vy a potrebovala by som nejaky vzor ako vyzvu napisat. Vopred dakujem.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?