Neustály nátlak "suseda"

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, idem sa možno trošku vyžaľovať - zdá sa, že som trochu prechválila tých svojich budúcich susedov. Máme jedného, nie úplne priameho suseda, ale pozemky sú blízko. Problém je v tom, že on už býva a teraz by si rád už len užíval tip top prostredie a ulicu. My žiaľ, ešte dokončujeme stavbu. No v poslednej dobe je sused nepríjemne otravný s tým, kedy už dokončíme, on chce mať už upravené okolie, práši sa, burina je okolo. No vtip je v tom, že nad ním sú ešte rozostavané domy, s neupravenými pozemkami, detto pod nami - tam je doslova suť. My máme ako tak pozemok skultivovaný - ak sa to dá tak povedať o stavenisku. Už minulý rok do nás hustil, že máme vysiať trávu, lebo blato, lebo prach, lebo burina. Na stavenisku - siať trávnik! Osiali sme, sami pre seba - lebo ani nás neteší nepekné prostredie. Burino pokiaľ to šlo, sme odstránili a odstraňujeme. Ale následne sa celá práca osievania, hrabania, zalievania doslova zjazdila stavebnými mechanizmami. Takže to aj tak vyšlo navnivoč. Predsa všetko má svoju postupnosť, stavba nám nemešká lebo sa nám to tak páči, ale preto, že kopec vecí sa nám skomplikovalo a do toho prišla ešte aj pandémia! Akoby sme nemali toho dosť sami - tak nám život začal otravovať susedko. :-S Saďte, upravujte a teraz a hneď! Je toto normálne? Nikto na neho nevyvíjal taký tlak, keď staval on. On si v kľude staval, piplal sa doslova ako puntičkár s detailami, kým odpratal z ulice svoje kôpky štrku a zeminy - priamo zo spoločnej cesty, ubehlo hodne času a nikto ho za to neterorizoval. My sme obaja s mužom zamestnaní na plné úväzky, momentálne máme doma dve deti lebo korona, máme čo robiť a celkom určite sa nenudíme. Sused je rozvedený, žije s bezdetnou partnerkou, nemajú evidentne do čoho pichnúť okrem opatery dvoch túlavých mačiek! Tak sa vybíjajú na ulici krášlením záhradky a terorizujú nás, aby sme si švihli! Priznám sa, začínam mať toho akurát tak dosť a to som si myslela, že budeme mať fajn vzťahy. Ja mám k zeleni veľmi pozitívny vzťah, detto manžel, záhradu máme veľkú, sadiť plánujeme, tiež chceme mať krásne prostredie a okolie. No chce to čas. Nemôžeme prednostne dokončiť záhradu lebo sused si to tak praje a na dokončovacie práce v dome zabudnúť! Aj my chceme predsa bývať a to čo najskôr. Tak hádam sakra dokončíme najprv dom, aby bol obývateľný. Sused si podľa jeho správania zrejme myslí, že nám peniaze kadí doma oslík a vo veľkom a keď si zmyslí, že máme mať okamžite okolo domu anglický park, tak my lúskneme len prstami a čata posluhovačov nacupitá a spraví zázrak susedovi na počkanie! ]-(
Odpovedať
@daralbajda no ci pána! Tak na zdravie!
Odpovedať
@jabadaba ja som slovacisko ako repa ,ja len Slovanské stromy (dub,buk,hloh,jaseň,osika,javor,lipa,hruška ,jabloň,slivka , čerešňa)... nikdy tuje a iné cintorinske kríky..
Odpovedať
@daralbajda mdsiac home office spravi svoje...
Odpovedať
@zita19 samotka bol vždy najväčší trest..
Odpovedať
@virnik27 jémine, tak to teda máš suseda! To sú také smutné veci, keď si ľudia nevedia vychádzať vo vzájomnom rešpekte... :-S Mňa najviac na tom našom štve to, že my sme strpeli toľko vecí od neho a netlačili sme na neho spôsobom, akým to robí on teraz. Proste sme mali pochopenie, neriešili sme, povedali sme si, ok, nech si v kľude dokončí a hotovo. No teraz vidím, že to bol ťažký omyl, pretože drahý sused už tak chápavý nie je a vidí len sám seba! Ohradil náš krajný pozemok svojim stavebným plotom, de facto ohradil celú ulicu a my sme mu to tolerovali, na vlastný pozemok sme museli odomykať jeho bránu! Ok. Podhodil svoju starú vykopanú pneumatiku rovno pred našu budúcu bránku, na chodník - ok, v rámci upratovania sme odviezli. Zaondil náš pozemok svojim betónom, ktorý tam na okraji vypúšťal - no kto to vyvážal, keď sme pozemok kúpili? No predsa my! Pokazený dielec zo stavebného plota sme si našli na našom pozemku, museli sme vyviezť my - dodnes nám za to nepoďakoval. O starej hrdzavej kari rohoži, podhodenej na náš pozemok škoda aj niečo dodávať - tiež sme museli my vyviezť. Pred plotom mám kúsoček pozemku cca 1 meter dlhý a cca meter široký, patrí stále developerovi, reku - aby bola ulica pekná, vysadím tam niečo zelené. Odpoveď suseda? No to si nevysadíte!!! A situácia dnes? Sused zabral oveľa dlhší pás pozemku, pastriaceho developerovi a čo spravil? Vysadil si tam zeleň!!! Navyše, má momentálne prudký záujem vysadiť zvyšný pásik takéhoto pozemočku....hlavne, že na mňa vyštekol, ako si nič nevysadím! Stromy na našom pozemku - dva orechy v zlom stave - na ktoré sme sa síce veľmi tešili, že máme na pozemku väčšie stromy, no arborista nás vyviedol z omylu a odporučil vyťať. Neustále do nás sused hustil, ako si tie orechy máme nechať, majú chutné oriešky - jeho partnerka mi dokonca odporúčala, keď som argumentovala, že oriešky sú žiaľ choré ,a tým pádom nebezpečné - že ich mám ošetrovať! Na vlastnom pozemku, svoje dva vlastné stromy a susedia sa starajú ako také myšie varechy, čo s nimi mám a nemám robiť! Že po nich nebudú liezť naše deti - to bola len čerešnička navrch. Jeden orech sme vyťali s povolením od obce - odvtedy susedka odutá ako papuča, nezdraví, na ulici sa správa ako teľa! Sused sa proste vyfarbil ako sebestredný egoista s dvojakým metrom - jedným na seba a druhým na nás! Mám ho tak akurát plné zuby aj s tou jeho odutou frajlou, ktorá nevie pozdraviť! Príde vám normálne, že sa stretnete so susedkou prvý raz v živote a ona si vás preveruje pred vami cez google?! Takto sa pani susedka správala - čo som jej odpovedala na otázku, že kde robím - tak šup nahodila do mobilu, vyhľadala a ukázala mi výsledok - že tu, s týmito ľuďmi?! Nikdy v živote som takú neomalenosť nezažila. A ešte to bude oduté - skôr ja by som ju za toto mala poslať do riti. No, takže po novom, čo mi nie je síce vlastné, ale učím sa - nezdravím už ani ja. Mám ťažko v paži a u zadnice.
Odpovedať
@virnik27 :-D ach jo, asi treba takto na nich, pretože so slušnosťou nezájdeš nikam.
Odpovedať
@jabadaba Naopak, zdraviť treba a s úsmevom na tvári! To naserie viac. Navyše, pozdraviť je elementárna slušnosť. Nezdraviť môže ľahko vyvolať pocit, že je vám cudzia. A to verím že nieje pravda 😉
Odpovedať
@kejsix ja som tiež toho názoru, že pozdrav je elementárna slušnosť, ešte aj s úsmevom - ja som presne taká. Ale vieš ako - neodzdraví niekto raz, neodzdraví druhý raz..
Odpovedať
@daralbajda žiaden strom nie je národný , je mu ukradnuté kto ako hovorí, rastie ale len tam kde má na to vhodné podmienky, Slováci majú ako symbol asi najviac lipu
Odpovedať
@duzu je taká múdra kniha:Symboly Slovanov,tam to píšu...pochybujem že sakura,palma,figovík,datlovnik ,ebenovnik, sú naše národné stromy a či by tu rástli....
Odpovedať
@daralbajda nie veru, sakura zrovna nie je našim pôvodným stromom, to máš pravdu. Ale darí sa im u nás dobre. Zo symboliky asi najviac lipa je náš strom. Potom buk, dub, hrab.
Odpovedať
@daralbajda to kde aké stromy rastú sa postarala príroda, človek skúša či bude i niekde inde, môj kamoš turista si doniesol do záhrady krásne vysokohorské kvetiny,kosodrevinu i s kameňmi , prišiel som ho pozrieť neskôr a na záhrade je z nich obrovská burina
Odpovedať
Článok sa načítava...
@daralbajda a vies ty, ze nasa "domaca" marhula je povodom z Ciny? Nase domace su akurat tak hruskovica a jablkovica. Este aj ta slivka sem bola zavlacena z Balkanu ked sem dosli Valasi z dnesneho Rumunska
Odpovedať
@zita19 vsak aj cigani dosli z Indie ,ale casom trochu vybledli....
Odpovedať
Profilova fotka
Nerozumiem prečo si to dvaja dospelí ľudia nechajú robiť.nech ho tvoj chlap chytí pod krky a jasne mu povedať nech ide do pi.. lebo ešte uvidí.nie vždy sa dá po dobrom a keď si dospelí ľudia nechajú a nič nepovedia bude si stále dovoľovať
Odpovedať
@zita19 vieš ze máš zajtra meniny?
Odpovedať
@jabadaba tak mozem dojst ja 🙂
Odpovedať
@samanta44 Niekto je vo svojej povahe dobrosrdečný pacifista a nemá potrebu ráznejšieho vystupovania, dokonca mu je takéto jednanie nepríjemné. Ja to chápem, no o takéto záležitosti sa má postarať jednoznačne otec - muž - hlava klanu. Žena by sa s tým nemala ani čo zapodievať. ! Netreba dávať druhej strane, ak toho nie je hodná , zbytočný priestor navia, nemusíme byť so všetkými kamaráti dokonca nám namusia vyhovovať, a nemáme žiadnu povinnosť vychádzať za každú cenu s ľudmi čo nám nesedia. Tu platí len striktne asertívny prístup, také správanie nie je dobré ako príklad pre výchovu detí, pretože ak od rodičov nevidia príklad vhodnej mierenej obrany ako základného princípu sociálenej interakcie dospelých , može sa stať že sami sa nebudú vedieť v kolektíve presadiť/ obhájiť/ presadiť a stanú sa zbytočne priemerný/ prehnane submisívny, lebo toto sa musia naučiť. Pre psychické zdravie a sebarealizáciu toto nie je dobré ani pre dospelých, bude zbytočne narastať flustrácia a vnútorná tenzia. Takéto veci traba hned rieši v začiatkoch. Pamatajte na to , netreba byť " zloduch" a ani zbytočná mäkota.
Odpovedať
@zita19 ta marhula moze mat koronu ked je z Cíny na tvojom mieste by som ju dal otestovat
Odpovedať
ja som sa so susedom nemaznal nakoniec si postavil betonovy plot aby malnodomna pokoj a uz rok sa nerozpravame a je mi to jedno 😄 😄 😄
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?