Môže mať sused cez náš pozemok trúbky bez povolenia?

zaujímalo by ma či ho môžem vyzvať aby si to z našho pozemku odstranil alebo či môžem od neho pýtať nejaké najomné ...
Odpovedať
Profilova fotka
dolezite je v tomto pripade, ci ked ste kupovali pozemok , tie trubky tam uz boli,alebo nie... ak ste kupovali pozemok s vedomim, ze je tam nejake vedenie - tak je to tzv. tarcha, kt. ste si mali byt vedomi a treba ju respektovat.... robila som totiz vo firme- kde sme riesili nieco podobne, v susedstve bol rybnik a jeho potrubia vypusty a co ja viem co , viedlo cez pozemok majitela firmy a on to musel respektovat, ked tam chcel stavat.. mohol ich len prelozit, ale nesmel ich zrusit.... ak mu zavadzali.... nakoniec sa tusim dohodli, ze ich prelozia a naklady ponesu 50 na 50.... ak ich natiahol teraz - teda pred kupou vasho pozemku tam neboli, tak je to ina situacia.. samozrejme...to si myslim, ze je protipravne a je to zasah do majetku niekoho , nehovoriac o vstupe na cudzi pozemok.... to je isto protipravne....
Odpovedať
Profilova fotka
My sme mali ten isty problem, nasim pozemkom islo vodovodne potrubie 2 susedov, s jednym nebol problem, vodu si prelozil. V liste vlastnictva nebola uvedena ziadna tarcha pri kupe pozemku, tak sme sa informovali vo vodarnach ako postupovat dalej. Vyzvali sme suseda aby si to prelozil, neurobil tak, vdaka comu sa na natiahlo stavebne povolenie o rok, dotiahli sme to az na krajsky. Kedze to potrubie by pri stavbe islo popod nasu obyvacku, bol to problem, tak sme mu navrhli prekladku, nesuhlasil, ............................... plllllno natahovaciek, ale zavolali sme vodara stikol vodu a zacali sme staviat.
Odpovedať
My sme tiez kupili pozemok a az po kupe sme zistili, ze v sachte su dva vodomery. Jeden nas a jeden susedov a ze trubka do domu nad nami ide cez nas pozemok. V liste vlastnictva ziadna tarcha neni a nemame ani ziadnu zmluvu. Ten dom je neobyvany a voda do neho je odstavena zablombovane prerusene potrubie pred vodomerom. Potrebujem povolenie od majitela toho domu ze mu to vykopeme prec? Alebo od vodarov? Alebo od oboch?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?