Komu adresovať výzvu na odstránenie ihličnanov?

Ahojte, chcem sa informovať ,ak by mi niekto vedel poradiť s vecou, , sused má na hranici nášho pozemku nasadené ihličnany, , takisto ovocné stromy, ktoré síce z nášho dvora oriezam, no keď dorastú zasahujú na pozemok a aj nad strechu a šramotia po nej. Kde napísať, list,,alebo nejaké dovolanie, keď ignoruje výzvy ,aby tie ihličnany odstránil, , jedná sa o smreky a smrekovec opadavý, a na jeseň mám doslova všade ihličie keď to vietor rozfúka. Môže vôbec ihličnany sadiť v zastavanom území k hranici pozemku medzi domami? Ďakujem za rady.
Odpovedať
Profilova fotka
Aj ti poskodzuje strecu dom alebo cokolvek treba zajst na obecny urad a tam ti povedia presne.
Odpovedať
@lojzo66 tak ako stromy milujem a aj ihličnany, ale tu je problém ten, že u nás ľudia sadia stromy bez rozmyslu a navyše zásadne k plotu suseda! Bez toho, aby zohľadnili vopred budúcu veľkosť stromu - to sa má totiž sadiť tak, že ak má strom v dospelosti napr. šírku 6 metrov, tak ho aj sadím primerane s odstupom od plota susedov! Lenže tu akosi platí hurá systém - páči sa mi strom, šup s ním na susedov plot! Následne by vedeli právnici ságy rozprávať o "milých susedských prieťahoch... lebo haluze". Poradiť ako na suseda neviem, stromy sú už asi dosť vzrastlé, verím, že susedovi je ľúto ich vyťať. To tak býva, že už je potom škoda tých stromov. 😞 U nás tiež sused skúšal štýlom rovno oznamu - tu vysadím brezy! A tu znamená - do 1,70 širokej škarpy medzi jeho mohutný betónový val a náš budúci pletivový plot. 🙂)) No tak sme sa pobavili, reku nevysadíš kámo, lebo my máme záujem sadiť na našom vlastnom pozemku popri plote vlastnú zeleň a brezy by akurát tak boli v budúcnosti celé u nás rastené a značne kolidovali s našou výsadbou podľa nášho vlastného výberu. Ako, jeden nepochopí .... sú ľudia čo si zmyslia, že zasadia čokoľvek, lebo sa im to páči a to bez ohľadu na to, kam a komu to zasiahne.
Odpovedať
https://www.youtube.com/watch?v=8HwVO...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?