Čo môže žiadať sused pri stavbe nášho domu?

Zdravime Vas, zacali sme stavat dom a nas sused je typ cloveka, ktory sa musi neustale stazovat. Hned ako sa na pozemok doviezol material, isiel za stavbyveducim a povedal mu, ze to bude pre neho prilis prasne, a ze aby medzi jeho a nas pozemok dali nejaku protiprasnu zabranu. Stavbyveduci povedal, ze na jeho plot daju nejaky protiprasny igelit. Moja otazka je, ci sused ma pravo ziadat taketo veci a hlavne my sme si isti, ze tymto jeho povahu neuspokojime a urcite bude ziadat aj ine veci pri procese stavby. Co moze a nemoze ziadat a ci my sa mozeme nejako ohradit alebo branit? On ked staval, tak prasil o dusu a nikto sa nestazoval.....nechapeme, co caka, ked sa stavia na susednom pozemku je to otrava, ale aj on ju posobil, ked staval.
Odpovedať
Profilova fotka
@zelenydom pozrite si stavebne povolenie, ak neudal namietky, voci stavebenmu konaniu tak nema pravo na nic, stavebny urad nas napriklad vyzval, n azaklade tiez takeho "debila" aby sme napr.zabezpecili stavbu, a niektore nalezitosti , ktore nam "vytkol"akoze sused , napr snehove zabrany vv 4radoch dali sme 8 aby bol klud, lebo on nema ale my sme museli dat, inak my sme podpisali taku zmluvu , ale to z dovodu ze my sme na uzkych pozemkoch a nasich 60cm na udrzbu je za jeho branou a branil nam v zatepleniu domu z tej strany lebo -pan debil, takze to skoncilo tak z eon si avrhol podmienky a my sme museli splnit, pod stresom, poviem vam uprimne ako nahlemu ukazete ze si na vas moze dovolit , tak si bude dovolovat , my sme ustupili, a robil nam celu stavbu peklo..... on robil susedom to same , okolo domu ale my sme to uz nemohli lebo sa to jeho tyka.....totot bude stael nekonciaci pribeh, ak na vas bude nieco mat tak moze tak akurat napisat nejaky protest na stavebny urad , ale stavebny urad povolil stavbu tak ten vas moze vyzvat k niecomu , inak su to len jeho hluposti , nakolko aj on ako sused musi strpiet to ze vy staviate , lebo je to povolene a zohaldnenen v stavebnom konani........takze drzim palce a nedajte sa ovplyvnit takymi to typkami , lebo vam urobvi pocas stavby peklo...... u nas ot bolo dennne tlak na 200 stavbari mi sceli odist ale podla mojho nazoru mala som ho poslat do riti hned a nie jednat v rukavickach
Odpovedať
mas podobne sprosteho suseda ako ja:) moj je taky primitiv,ze ja som tahala dom od hranice pozemku asi 17m kde sa dali zaklady a hentento "inteligent"sa stazaoval,ze preco nie ako on,tych 16 metrov:))) On co povie,to hovadina,staznosti razu,nechodte na moj pozemok s nicim,ako so strojom,ale on cez moj moze... uplne primitivne spravanie,este nehovorim o inych veciach,kolko toto a kolko tamto..... Nech uz taha mur a nevidim ho,pretoze kebyze sa da slovensky primitivizmus krajat,ten chalan je kremes:-))) Takze pohoda,ako adraska ti odporucila,nemoze ti nic ...a ked nepomoze pekne s nim,zajdi na urad obecny a povedz o svojej situacii.
Odpovedať
Dakujem Vam za rady, tu protiprasnu plachtu tam stavbybeduci chce dat, ale tym to pre suseda konci.........o co by bol svet krajsi, keby nebolo obmedzencov.....
Odpovedať
No moment, bez ohľadu na povahu vášho suseda by som si takými jednostrannými závermi nebol istý. Podľa mňa má aj napriek (možno) svojej konfliktnej a večne nespokojnej povahe právo na to, aby neboli porušované jeho práva. Preto odporúčam pred jednostranným zaujatým odsúdením suseda si prečítať Občiansky zákonník, konkrétne § 127 ods. 1, ktorý znie: § 127 (1) Vlastník veci sa musí zdržať všetkého, čím by nad mieru primeranú pomerom obťažoval iného alebo čím by vážne ohrozoval výkon jeho práv. Preto najmä nesmie ohroziť susedovu stavbu alebo pozemok úpravami pozemku alebo úpravami stavby na ňom zriadenej bez toho, že by urobil dostatočné opatrenie na upevnenie stavby alebo pozemku, nesmie nad mieru primeranú pomerom obťažovať susedov hlukom, PRACHOM, popolčekom, dymom, plynmi, parami, pachmi, pevnými a tekutými odpadmi, svetlom, tienením a vibráciami, nesmie nechať chované zvieratá vnikať na susediaci pozemok a nešetrne, prípadne v nevhodnej ročnej dobe odstraňovať zo svojej pôdy korene stromu alebo odstraňovať vetvy stromu presahujúce na jeho pozemok. Totiž nie všetko je len v stavebnom zákone...
Odpovedať
Nad mieru primeranu pomerom...pomery su, ze sa ide stavat, a tak sa zvysena prasnost musi ocakavat..nebude sa tam naschval a zbytocne vyrit, ale kazdy racionalne uvazujuci clovek musi uznat, ze pri stavbe to bez prachu nejde. Nikto nema zaujem robit napriek ludom okolo, ale aj ludia okolo by mali zaujat rovnake stanvisko...nakoniec ked stavali oni, nebolo tiez bez prachu.
Odpovedať
Právo jedného končí tam, kde začíta právo druhého.... ak on má právo na to, aby ho neobťažovali zvýšenou prašnosťou, nevyhnutnou pri tejto situácii, tak dotyční hádam tiež právo postaviť si vlastné bývanie. Otázka je, či ľuďom ostal ešte zdravý rozum... príde mi to ako v tom vtipe, kde sa Cigánča pýta otca: "Oci, a čo je to tá demokracia?" "Demokracia je, synku, to, že gadžovia robia na nás, Cigánov." "A to tým gadžom nevadí?" "Ale vadí, synku, vadí, ale to už je diskriminácia!"... ]-(
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?