Chov koní v zastavanej časti obce

Zobraz úvodný príspevok
Ahoj, sused si nasackoval na pozemok 3 kone. Pozemok je v zastavanej casti, intravilanu obce...od miesta kde kone maju svoj " okruh " su domy vzdialene 10m, od miesta kde ich ma ustajnene cca 30m... Dovoluje takyto chov vobec veterina v zastavanej casti obci?...
Odpovedať
Profilova fotka
ako pokial nema nejake velke stado, tak to nemoze byt az take zle. bohuzial je to dedina a tam s takymi to vecani treba pocitat a rozculovanie sa podla mna ani moc nepomoze
Odpovedať
@snehuliak123 u nas v jednej dedine mal chlap tiež cca asi tri kone, chceli sme pri ňom kúpiť pozemok na stavbu domu. Boli sme to pozerať ale na jeseň a pýtali sme sa ho či to tam nesmrdí tak bol protivný a vraj že kone nesmrdia. Teraz o 4 roky neskôr musí kone presťahovať mimo zastavanú časť obce.
Odpovedať
Profilova fotka
Je to aj o tom ako sa o to vsetko staras, kde a koľko skladujes hnoj a jedno s druhým. 4 kone to je celkom vela, keby bol len jeden max dva, tak by som v tom az taky problem nevidel. Rozhodne viac pachu spravi aj jedna svina nez jedne kon
Odpovedať
Profilova fotka
@kavar Ty aj čítaš po sebe?? Myslím obsah, gramatiku neriešim.. Najprv píšeš o "mestických" a potom sa tu pochváliš, že si v podstate z mesta.. Kámo, daj si to v hlave do poriadku. A môžeš mať aj 80 rokov, bývať aj na Marse, pre mňa budeš stále sedliak. Stačil mi tvoj jeden príspevok.
Odpovedať
@quintes :-D :-D :-D
Odpovedať
@quintes :-D asi tak nejak pekne si to zhrnul :-D
Odpovedať
@quintes pravdu mas,asi chcel byt pan vtipny.Len nejako nedomyslel ,ze uz nie je rok 1970 ked mal kazdy pozemok 100x100m a choval vsetko co sa dalo zjest.Ludia z dediny sa vsak casom ulakomili na peniaze tych z mesta a rozdelili svoj pozemok na 6 mensich lebo im bol nanic ked zostarli a deti zdrhli do zahranicia.A povedzme si rovno ,ze ak im das 120e za stvorak je to silny argument.Tak je logicke,ze na kocke 15x15m uz nebudem chovat prasata ktore mi aj tak zlikviduju ako sa to deje teraz na vychode pre nejaku chorobu a ostane po nich iba smrad.Tiez by som nezdrhal na vidiek ak by sa do bytu nad o pod nanastahovali prave ti dedincania ktorym sa uz neoplatilo dochadzat za pracou do mesta a priniesli si aj svoje vidiecke sposoby.Nemal som nad sebou kona ale zvuky a smrad to pripominali.Hlavne ked si vidiecan zapalil na wc a chcal tak,ze aj ten kon by sa nechytal na zvuky ktore sa v noci ozyvali po bloku,o vykrikovani na chodbe,parkovani a inych navykoch skoda pisat...
Odpovedať
@quintes zabudol si len dodržiavať pravidlá fora, tu môže prispievať každý, či s ním súhlasíš alebo nie
Odpovedať
Profilova fotka
ako naco sa to zas k tomuto zvrhlo. kazdy si tu moze napisat co chce. sloboda nazoru hadam este existuje, ci sa mylim. mna by to akoze tiez asi nepotesilo, ak by som mal takeho suseda, lebo ci byvas na dedine alebo v meste mas ako taku predstavu o tom samotnom ziti tam nie?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Profilova fotka
ahojte vospolok, takze po precitani tohto sa stale utvrdzujem v tom, ze slovaci este potrebuju par generacii vymenit, aby nam slusnost a spravodlivost co to hovorili. @stehuliak123 hadam ta toto tu este neodradilo a ja riesim podobny problem od roku 2017. A vobec sa nebojim priznat, ze mi kone 2 m od okna vadia. Mame vysoky dom a ked sme dom kupovali, vedlajsi pozemok bol prazdny, tak sme si povedali parada. No sused sa rozhodol pozemok predat, a my ze naco by nam to bolo a nejako sme o neho nebojovali a to bola zasadna chyba! Susedia z druhej strany volneho pozemku su podnikavejsi no a tak to kupili, vraj chcu parkovanie na 10 aut. to im obec nepovolila - nemali ani projekt nic, a tak si zalozila farmu na 2 ks kone. Nepoozes si, veterina, hygiena, stavebny urad, ak nechcu vykaslu sa na nu. Susedka sponzoruje i obec, takze v nasom pripade ani opravnene namietky, ze stajnu nema opravnene a podobne, nepresli. Ku dnesnemu dnu si len dopisujeme, doslo az k premlcaniu a uz ani prokuratura nemoze dat namietku. Takze my to ideme riesit sudom. Na ako dlho neviem, ale ide o princip. Ak budeme stat v kute nic sa nezmeni. Detaily nebudem rozpisovat lebo je to na par rokov, ale mudrlanti co tu pisu nestoja ani za odpoved. Ved z cudzieho nekrvaca, tak aspon sa obuju pre ten sladky pocit, ze niekto ma problem, tak mu este nalozme. To je take nase slovenske. Hlavu hore. Ja som zistila, ze cez obciansko spravny spor si nepomozeme, sud max poziada susedku aby sa zdrzala cinnosti, ktore obtazuju, no a to je tak cele. Je to nevymozitelne a este naschval mi da furik s hnojom pod okno. Uz to i urobila, ale navozila si tam piesok, lebo kone boli po kopyta v bahne a hlupana zistila, ze ten hnoj neviem vyvazat. Inak pozemok ma iba 6 arov, ziadny strom, ziadny tien v lete, iba beton a piesok a kone nemaju celych 6 arov, max polovicu z toho a pred tyzdnom si doniesla lamu... skoda debaty. Ak potrebujes dalsie detaily, uz mam co to nastudovane 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@skrutka11 nie je to sranda, to uplne rozumiem, ono nic nie je len cierne alebo biele, to je proste jasne. Kamaratka byva oproti rodine, co maju troch konov a sranda to nie je pre tych co byvaju pri to som si ista. Je to citit aj cez ulicu, nieto este priamo pri nich mat okna. Susedov si clovek nevyberie.
Odpovedať
@skrutka11 takze v principe vam nic ine neostava len to v uvodzovkach tolerovat? ked si napisala, ze je to uz premlcane. no ako sa vravi aj majster tesar sa utne, zrejme ma dotycna s hnojnom problem a mozno ze je len otazka casu, kedy da zvierata prec, ci?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@skrutka11 Nejde sa s nimi nejako pozhovarat? Nech proste sa nerobia naprieky? Ci to mam naivnu predstavu?
Odpovedať
kone sú voňavka, mne oveľa viac dnes prekážajú dnešné "vrčiaky" kosačka,píla, vysávač lebo nemá hrable
Odpovedať
Profilova fotka
@duzu len nie kazdy ma taky nazor. Ako clovek, ktory je na to zvyknuty a ma kone rad, tak mu ta ,,vona,, neprekaza, no pre cloveka, ktory s tym do staku len tak nepride, tak pre neho to moze byt teda poriadny problem
Odpovedať
@henotom nuž taký sa musí presťahovať niekde do satelitu tam som to ešte nikde nevidel, aj ked u nás nikde neplatí zákaz chovať domáce zvieratá
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?