Byvanie v dvojdome a z kazdej strany susedov plot a dvor - malo sukromia?

Zobraz úvodný príspevok
Rozhodujeme sa nad byvanim, kde domy su postavene na pozemkoch o rozlohe cca 300m2 pre kazdy dom. zastavba je spravena tak, ze je bungalov s obdlznikovym tvarom a na jeho konci je postavena poschodova kocka ako druhy dom. takto je to vsade dookola. Teda da sa to zastavanie predstavit ako sachovnica 4x5, pricom cesta je iba po obvode. dom je umiestneny v strede sachovnice, teda pristup je zozadu domu cez chodnik a vsade naokolo je sused. Vsetko vyzera byt super, ale vsimli sme si, ze sa tam dost ozyva, ked sa niekto vonku rozprava. Plot dookola je klasicky drotovy. dost sa obavame, ze ked budeme na terase, tak budeme pocut, o com sa bavi sused vonku a naopak a tiez ze to bude pocut dovnutra cez pootvorene okno. Mate niekto skusenost s byvanim v dome na takto situovanom pozemku? Myslite, ze by to nejake tuje pri plote spravili? Dom s pozemkom chceme hlavne za ucelom, ze clovek si vyjde von na dvor a porelaxuje si v klude, sukromi.
Odpovedať
1
2
Podla mna je dôležite preklepnuť susedov, čo sa ale v tejto fáze asi nedá. Pozri my bývame v starej zastavanej časti dediny. 9á pozemok od ulice 5 m, od susedy 3m, chodník 3m,cesta cca7-8m, další chodnik 3m. Suseda má od nášho plota 7m dom. Páni, kolko hluku my sme už museli vstrebať!! Suseda /aj s mužom-ale ten je už po smrti/ je, sú, boli odjakživa hluční a spoločenskí /mala v lete 80/ a aj v tomto veku trochu občas "preberie" ked má návštevu. Niekedy ma až jedy chytali a vždy som trepala oknom, ked nasávali a prešlo to o 23 hodine do spevu a lúčenia sa spôsobom uplne najhlučnejším. Oproti sused nevie vôbec potichu rozprávať. Ked je u neho niekto na návšteve /často tam ktosi vyzvána/ nepozve ho dnu, bud su na schodoch do domu, čo maju od ulice, alebo na ulici alebo v otvorenej garáži. Kriste a to je 20m od našej steny, cez plast. okno vnútri v miestnosti. Takže aj hlučný sused, čo nevie potichu rozprávať ti znepríjemni chvílky ticha na záhrade. Nemusi ani žurovať. Stačí napr. ked každú nedelu, ked chce človek dlhšie spať, tam u susedy pred domom vyčkáva dalšia suseda a idú do kostola s hlučnou vravou. Je po spánku. A to si hovorím, že vždy lepšie jak vlčiak nonstop štekajuci na okoloidúcich. /Môjmu mužovi nič nevadí, ten spí aj po stojačky./ Vždy sa niečo nájde. Držím palce aby si natrafil na rozumných ludí. Prečítala som si po sebe-chcela som zdôrazniť, že vzdialenosti domov od seba,nie sú všetko
Odpovedať
@staronova uplny suhlas.
Odpovedať
@niio Ak sa ti to páči, tak to kúp. V prípade že to nebude vyhovovať, tak to predáte a nasťahujete sa naspäť do BA. Neboj sa, nebudeš ani prvý ani posledný, čo sa odsťahovali zo satelitu naspäť do BA, či už kvôli dochádzaniu do práce, vozenie detí do školy a na krúžky, kvôli tichu, kvôli hlučnosti alebo akéhokoľvek iného dôvodu.
Odpovedať
@stastnyjim Asi tak :) Ja len dodám, že čo do typu rodinných domov, je takáto skladba naozaj najhoršia, čo sa súkromia a ticha týka :) Ak ste to ochotný akceptovať, nie je o čom :)
Odpovedať
@niio hm, zalezi ako ste nastaveni, co ste zazili od susedov a co by ste uz neprekusli. Ale tak stale lepsie solo dom na mini pozemku, bars aj v radovke, ako noc co noc pocuvat sexualne hratky novych najomnikov odvedla. :-D Poviem Ti rovno, nejak sa nam ich vasne objedlo, klepot cela postele a nedoliehajucich noziciek o stenu a podlahu a do toho hlasne prejavy...ehm....k tomu ich nocne pranie a otacky zrovna ked clovek upada do spanku...niet nad vlastne steny. :-) ;-)
Odpovedať
@jabadaba tak to musi byt fest kvalitny spanok aby to clovek prepocul :/
Odpovedať
@darthez ved to! Co si budeme hovorit... :-p
Odpovedať
rozmyslam, ci sa da vobec nieco lepsie zohnat v rozumnej cene....na uzemi bratislavy ani nema vyznam nad niecim uvazovat, tam je to o 80% drahsie (cena zacina niekde na 220 000 v zahorskych sadoch). a najblizsia dedina k ruzinovu a staremu mestu je prave rovinka. tu su budgalovy 3 izbove za 150000, 4 izbove za 190000, teda o 40-50tis drahsie, ako moj vybrany dvojdom... Rozmyslam, ci ma vyznam cakat a kupit az potom, ked nam byt bude maly. lenze potom sa moze stat, ze ponuka bude uz len daleko od Ba teda Luzna a dalej a tiez uz nebudu take vyhodne hypo. A tiez, ze ci by som tento dom predal aspon za to, co som ho kupil, keby sme sa chceli vratit...podla mna, ked bude dialnica a R7, tak aj ano, co si myslite?
Odpovedať
@lubk0 v com najhorsia? blizkost domov a orientacia dvorov?
Odpovedať
@lubk0 noooo, uz som videla, prave aj v spomenutej Rovinke, ovela horsie riesenu radovku, kde neboli ziadne medzery medzi domami. Tu este aky taky priestor aspon ponechali. By som povedala, ze asi z tych lepsich radoviek.
Odpovedať
ja mam tiez pocit, ze z toho vsetkeho, co som videl, tak je to to najlepsie riesenie. vsade inde v radovke byva dom spraveny ako jeden dlhy sliz, okna na sever alebo juh, lebo z kazdej strany je nalepeny sused. pozemok tiez iba ako sliz na sirku domu.
Odpovedať
Mne to tiez pripada ako "chatova oblast". Tiez chatka na chatke,malicky travnicek vedla chaty a kolom dokola sami dalsi susedia. A samozrejme hlucna vrava,smiech,plac,pustene radio,deti s krikom skakajuce do bazena atd. Take klasicke leto na chate,kde pocujes vsetko naokolo. Ale toto ma byt trvale byvanie.Myslim, ze sukromie a klud nebude mat nikto,lebo je natlaceny dom na dome a ten sachovnicovy vymysel ten hluk bude este nasobit. . Do domu idu byvat ludia preto, lebo maju chut byt od jary do jesene,ked je pekne pocasie, vonku... Kde je viacero ludi na takej malej ploche,vzdy dochadza ku konfliktom,lebo sa budu navzajom rusit.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@niio Ak sa Ti to byvanie páci , určite do toho chod. Každému vyhovuje iný typ bývania, niekto býva v radovke, niekto v samostatne stojacom dome, inému vyhovuje byt v novostavbe a niekomu v staršom byte, niekto chce bývať len v meste iný zase len na vidieku. Každý býva podľa možnosti aké má a preto tvrdiť ze konkrétne bývanie je zle alebo nevyhovujúce je hlúposť . To čo vyhovuje jednému nemusí vyhovovať druhému , preto bývame všelijako ;-) . Preto verím ze Tvoja voľba bude správna a nove bývanie si užijete. A nezabudni ze rodinu a suseda si nevyberieš. :-)
Odpovedať
paci sa mi ale obavam sa trochu toho sukromia, skoda, keby niekto napisal skusenosti z byvania v radovke, asi by som sa lepsie vedel rozhodnut...
Odpovedať
Profilova fotka
@niio my byvame v kvazi radovke. Je to rodinny dom s tromi vchodmi. My sme prave v strede a z oboch stran mame susedov. Kazdy mame malu zahradu. Nastastie mame dobrych susedov. Ak mam za seba hovorit, samozrejme, ze mame menej sukromia, ako keby sme mali dom s velkym pozemkom. Ale aj tak by som to uz nevymenila za byt. Mame malu zahradu, ktoru si v lete uzivame. So susedmi si zvykneme robit party. Ked je muz na sluzobke a som sama doma, tak sa nemusim bat. Keby nieco, viem, ze susedia mi pomozu. My vsak nemame pred domom dalsi dom. Tam mame les.
Odpovedať
Profilova fotka
@niio este k tomu hluku od susedov. Vo vasom pripade je tam dost domov na kope. Ked susedia flamuju, tak je to samozrejme pocut a niekedy je to dost bujara party. Nam to nejako neprekaza. Ale keby som mala male dieta, ktore chcem uspat, tak by to bol asi problem. No a vo vasom pripade je tam tych susedov dost vela. A vsetci mate smerom k sebe otocene zahrady. Tam ked sa vam cez leto prestriedaju zahradne party, tak to moze byt aj celkom casto. Cize treba sa asi pripravit, ze tam nebude uplne bozske ticho. Tuje a zelen vas oddelia od susedov skor vizualne. Ked sa susedia bavia na zahrade a mame otvorene okno, pocujem o com sa bavia. A tiez to plati aj naopak.
Odpovedať
vdaka za odpoved
Odpovedať
@niio pri Samorine stoji 4 izbovy bungalov 130 tis, v Bernolakove stoji 5 izbovy 160 tis. Ceny u jedneho developera neporovnavaj. Projekt v Rovinke je predrazeny. Dvojdomy aj vacsie su pri Ba do 130000. Na byvanie v urcitej lokalite a type domu musi byt dovod : lacna hypoteka nie je dovod kupit nevyhovujuci a drahy dom. Dvojdom najdes lacnejsi a vacsi, bungalov najdes v tejto cene len trocha dalej od Ba. Ak je Rovinka srdcova zalezitost, skola, praca, rodina, pribuzni, su dovody na kupu. Inak hladaj lacnejsi alebo samostatny za podobnu cenu.
Odpovedať
Profilova fotka
@peto99 Neviem, kolko stoji byt v dvojdome v Rovinke, ale ked sme pred 3 rokmi my hladali, tak tie ceny sa az tak nelisili. Samorin a Bernolakovo je uz relativne daleko. V Marianke stal samostatny bungalov 139 tis. Ale ako holodom a bez pripojek, kotla a kolaudacie napr. V Stupave su aj lacnejsie domy v radovkach. Ale rozdiel je v pouzitych materialoch, rozlohe, lokalite.
Odpovedať
Odporucam hladat samostatny dom, ale tu je priklad lacnejsieho. Bernolakovo juh je 15 km od centra a 10 do Avionu. Mam bungalov vedla. Lokalita je ok. http://www.novostavby.sk/2103774/sun-...
Odpovedať
Profilova fotka
Tie domy v Bernolakove vyzeraju fajn. Potom je to uz len o preferenciach. Nas to napr. tahalo opacnym smerom. :-) Mame radi les, kopce. Nasli sme byvanie pri lese, okolo nam pobehuju srnky, daniele, diviaky. Je to parada.
Odpovedať
tie v bernolakove sa mi naopak nepacia, mam pocit, ze by som byval v nejakom obchode s vykladom...taky zvlastny dizajn. Mozno nakoniec sa rozhodneme, ze posetrime a kupime bungalov...
Odpovedať
@niio ...este na jedno ta upozornim - hluk zo slovnaftu a v poslednom case vypadky el.energie - to su veci ktore sa riesia v skupinkach na FB...byvam v tejto oblasti 9 rokov...v klasickom radovom dome so zahradkou, a ubezpecujem ta ze pocut budes vsetko ale po nejakom case si zvyknes a uz to nevnimas. Ale susedov v noci pocujes aj na 800m pozemku akurat ze stoji viac. Vyhoda radovky oproti bytovke - zahradka aj ked mala ale vlastna a to ze ti nikto nedupe nad hlavou.
Odpovedať
Profilova fotka
o vyhodach aj nevyhodach napisali uz vela, tak ja napisem, co robime na zahrade - deti sa chvilu hraju a potom sa zacnu bit a vrestia, pes pobehuje s nimi a vystekuje. a uz sa tesim,a ko buduci rok budeme opekat a varit gulase - uz konecne na to bude cas. vecerne skakanie na trampoline - deti chvilu pistia od radosti potom zase ked sa biju, do toho steka pes :-D ak k nam pride navsteva, tak pistia este viac. o vykrikoch z bazena ani nehovorim. kebyze su take deti vedla mna, akceptujem to, lebo viem, ze deti su take. ale niekomu to moze vadit. jasne, ze lepsie mala zahradka a ziadny buchot nad hlavou, ale na 300m2 toho vela nevymyslis a ak si zvyknes na hluk od susedov, tak nie je o com, urcite lepsie ako byt. a opekacky vecer sa priatelsky toleruju v takychto radovkach. podstatne je nerobit velky hluk, ale taky primerany - vrava a tichucka hudba alebo spievanie je OK ;-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahojte. Pozna niekto v Stupave tie nove radovky co sa tam stavaju, Pod Kopcami sa to vola... co vravite na to? ;)
Odpovedať
Profilova fotka
Podľa mňa je niečo takéto len o zvyku. Na začiatku by vám to aj mohlo vadiť, ako aj na mňa je to trocha no na tesno ale tak ako vravím, je to len o zvyku. Také mi to príde ako panelákové bývanie. Moc rozdielov tam nevidím, akurát len to, že domy ležia na zemi.
Odpovedať
@niio cauko, tak ako ste sa nakoniec rozhodli? Zvažujem radovku akurat, tak preto sa aj pytam :) diky
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 rokoch
@niio mna by zaujimalo, ako ste sa pred rokmi rozhodli a ako ste spokojni 🙂 ste v dvojdome alebo samostatnom bungalove?
Odpovedať
1
2
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?