Ako rozdeliť spoločný dvor, keď druhý spoluvlastník nesúhlasí?

Pišem v mene mojich rodičov lebo už ma to začalo mrzieť žeby človek na dochodku stale nemal pokoja pre hluposť druhych .Dobry deň vie mi dakto poradiť ako sa da rozdeliť spoločny dvor ked s tym nesuhlasi druhy spoluvlastnik . A dalsie čo s tym ked vedľa spoločneho dvora moji rodičia maju svoj pozemok tak druha strana neuživa spoločny dvor ale autami lietaju hore dole po ich pozemku /byvame na kopci/ a všetko im stale rozryju ked sa naši ozvu tak deti spoluvlastnika /22,21.28 ročne/na nich len kričia a nadavaju im naši su v dochodkovom veku a nemaju narok na pokoj Dakujem skuste mi poradiť
Odpovedať
Profilova fotka
http://www.porada.sk/t65917-vyporiada...
Odpovedať
@ejaeja no jeden sposob by bol dohodnut sa,dat to vymerat, zapisat do katastra, pripadne vyplatit si to nejak podla toho kto by ziskal od toho druheho cast pozemku. Ale. moznost jedna mozme rovno zavrhnut nakolko susedia potrebuju vyvolavat hadky, tak ich budu vyvolavat. Potom je jedina moznost vysporiadat spoluvlastnictvo sudnou cestou. Najlepsie ked by navrh podali rodicia. Lenze susedom musia aj umoznit pristup k svojej nehnutelnosti (majetku). Ale ak by sud rozhodol v prospech rodicov a oni by si to oplotili stane sa to, ze im budu strpcovat zrejme zivot inym sposobom. BOhuzial, aj ked sud rozhodne v prospech rodicov, pokoj na dusi im to neprida. Mozu podavat staznosti na obecny urad, ale to bude len formalita, ktora sa riesit nebude, oni si tym nepomozu a este sa to zhorsi zo strany susedov. Razna moznost je predat nehnutelnost, kupit rodicom nieco mensie co aj do buducna utiahnu s primeranym pozemkom ale hlavne ze to bude LEN a len ich kde im nik nebude do toho kafrat a im to nicit. Oznamit susedom ze to idu predat. Ze maju moznost si to oni odkupit. Ak nemaju zajem tak to daju hoc komu coto kupi, Kludne mozu povedat ze aj romskej rodine :))) Len otazne je ci sa im to podari predat a hlavne za aku cenu. Lebo "spolocne dvory" sa dost tazko predavaju a zjavne opodstatnene, alebo za dost nizku cenu. BOHUZIAL ine zlepsenie tam asi nevidim. Ale drzim im palce, nech sa situacia zlepsi nech sa rozhodnu ako kolvek. Viem ake to je mat blbych susedov.
Odpovedať
ono tam by sa dalo aj sudnou cestou lebo tam je 4m široky pozemok tak rozdeliť na 2a2 ale oni stym by nesuhlasili lebo pristup do dvora by nemali iba tych 2m lebo naši maju ešte okrem toho svoje 3m takže u nas by to nebol problem najlepšie je na tom to že to je otcov brat a netere čo im nadavaju do všeliakych sviň..atd. vieš naši sa nechcu sťahovať lebo maju hospodarstvo tak to ťažko zdediny dostaneš do mesta
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?