Ako osetrit produkciu hluku pri rekonstrukcii

zdravím, pri rekonštrukcii bytu v staršej bytovke je zrejme prirodzená produkcia hluku z niektorých nástrojov a úkonov. samozrejme, ako zrejme aj mnoho ďalších v podobnej situácii čelím sťažnostiam od susedov na hluk. Zákonom povolená miera hlučnosti cez deň je 40dB, pričom na stavebné práce sa uplatňuje korekcia, avšak všetky predmetné prístroje (ako píly, brúsky, vrtačky a pod.) produkujú okolo 90dB, čím maximálnu povolenú mieru hluku výrazne prevyšujem. Dokonca aj obyčajný domáci vysávač (nie priemyselný) udáva hlučnosť 78dB, čo robí de facto akékoľvek práce nemožnými bez porušenia noriem. Napriek tomu, že ako majiteľ som povinný neohrozovať a nerušiť susedov viac ako v primeranej miere, potrebné práce však potrebujem dokončiť bez zbytočných sťažnosti a brzdenia od susedov (čím skôr, tým lepšie aj pre nich). Ako bý som mal postupovať pri prípadnej konfrontácii? Hluk robím len približne 2 týždne (áno, je to dosť, ale niektoré veci jednoducho idú pomaly), počas pracovných dni cca 3-4 hodiny denne. Dokonca aj oznam, ktorý nie je ani mojou povinnosťou som vyvesil, aby som sa prípadným nepríjemnostiam vyhol.
Odpovedať
Tento hluk ale produkujú pri meraní v laboratóriu v blízkosti merača. Takže z bytu na vzdialenosť xy metrov pokiaľ sú zatvorené okná,dvere to bude určite oveľa menej. Žiaľ je to nepríjemné,ale neviem ako prakticky odstrániť hlučnosť, to by sa nemohlo robiť takmer nič. Takže len výveska na vchode,alebo do schránok s prosbou o pochopenie a čím rýchlejšie skončiť. A hlavne sobota poobede a nedeľa a sviatky voľno! Keď som býval v bytovke nado mnou nová majiteľka prerábala elektrinu a keď sa chlapi rozhodli zbíjať v nedeľu od ôsmej ráno už som sa nezdržal a hučal cez balkón či sa zbláznili. Aj prestali... 😄 Zato teraz na dedine pílenie dreva v každý voľný deň bežná vec. V takom rakúsku si to ľudia nedovolia a ak áno nikto neberie volanie polície za udávanie. Ak nerešpektuješ ostatných nebudem rešpektovať tvoje porušovanie pravidiel.
Odpovedať
potichu sa prerabat neda -a dnes vadi ludom aj kikirikanie kohuta na dedine a hlavne ze dolniaci hulakaju na dedine ako keby boli sami na svete takze nesermujte aus
Odpovedať
@elth ked nebuchas nevrtas skoro rano, neskoro vecer, v nedelu tak viac sravir nemozes. Ak mate v dome male deti, tak im dopraj okolo obeda cas na poobedny spanok. Inac sa s netolerantnymi susedmi netrap. Ked sa niekto bude stazovat, povedz, ze cim skor spravis, tym skor bude klud. U nas chodieva vyklopkavat suseda, ktora svoj byt prerabala viac ako pol roka. Poslal som ju velmi zdvorilo ale velmi razne do teplych krajin. Kym mate vsetky papiere na prerabku v poriadku, nemozu nic, naozaj nic.
Odpovedať
@elth no dobre, variant 1. Pusti ten cirkulár chod na chodbu zavri za sebou dvere a potom meraj hladinu hluku. Variant 2. Okamžite prestaň vysavat
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?