Zatazit strop Premaco?

Zdravim Vas, staviam podkrovny dom, o chvilu ideme murovat podkrovie. Porfix 15 paliet caka dole, mozem to dat vylozit rukou vsetko naraz na podstojkovany skladany strop Premac 25cm bez nadbetonavky? Zaliaty bol pred mesiacom. Alebo ako mam postupovat, aby som ten porfix nemusel rucne dvihat hore? Ako ste to robili vy? Dakujem za rady
Odpovedať
Max rozpon tam je 5m, stredom domu ide prievlak 4m, rozmery domu 10x8.6 m
Odpovedať
Ak je podstojkovany a 28 dni stary mozes bez obav.
Odpovedať
Niekto kto to uz realizoval sa najde? Ako ste to vykladali, rukou ci zeriavom?
Odpovedať
Profilova fotka
@sucky1 aj auto s rukou vylozi len potom poterbujete paletak na roznosenie po ploche...
Odpovedať
Niekto s osobnou skusenostou?
Odpovedať
Profilova fotka
@sucky1 mame ony typ stropu a stavali sme z tehly ale normálne si tehlu dali vyložiť hore na platnu všetku okrem pár paliet ktoré sa tam nezmestili
Odpovedať
Profilova fotka
*iny typ
Odpovedať
@jan45 @antonmesaros co vy na to?
Odpovedať
Samotne stropne nosniky Premac maju v podkladoch navrhnute na zatazenie 200kg/m2 staleho zatazenia + 200kg uzitkove zatazenia. Ak ti niekto ten strop navrhoval, predpokladam, ze minimalne tak to mas aj ty. To je spolu 400 kg/m2. Porfix tvarnice maju 500 kg/m3. Paleta je 1.2m x 0.8m, co mas 0.96m2. Myslim ze na vysku su na palete 4 tvarnice PORFIX, cize je vyska palety 1m. Tak cela paleta ma 0.96m3. Cize jedna paleta cca 500 kg. Ak mas navyse podstojkovane, a stojka dosada na nejaky roznacasi prvok (nemoze sa zatlacit), tak sa nemas coho obavat.
Odpovedať
Profilova fotka
bez obáv
Odpovedať
@minonkysk porfix paleta materialu ma 1.5 m3 Napr. 40ks - 30cm x 25cm x 50 cm. Tvarnice mam P2-440, co znamena 440 kg/m3 (v suchom stave) 🙂 stojky stoja na betone. Dakujem za odpoved
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@sucky1 prosim ta, co ta stal tento strop? budeme mat o cosi vacsi rozmer ale aspon priblizna cena pomoze. dakujem :-)
Odpovedať
Článok sa načítava...
@leatea mas v sprave
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?