Vence

Dobrý deň, chcel som poprosiť o radu. ide o stavbu bungalovu z porfixu. strop bude tiež porfix a dookola bude armatúra čo podla môjho názoru spĺňa aj funkciu venca. na strop pôjdu ešte 2 rady tehál, potom veniec. Otázka znie či treba ten veniec robiť znovu okolo celého obvodu alebo stačí na tých dlhších stenách kde budú pomúrnice. Strecha bude klasické Ačko.
Odpovedať
Musis spravit dookola veniec. Preto sa to vola veniec.
Odpovedať
@mirko1981 aj ked dva rady pod tým je daľší veniec ktorý je súčasť stropu ?
Odpovedať
Ten krov ti to moze zoztiahnut do vonkajsich stran. Projekt mas alebo je to prerabka? Co na to stavebny dozor?
Odpovedať
Strecha bude klasicky krov alebo väzník?
Odpovedať
strecha bude klasicky krov, a projekt mám ale na rezoch som to pozeral a neni tam poznať či je okolo alebo len na tých 2 stenách
Odpovedať
Treba dat to je max 2 kubiky betonu.
Odpovedať
@bull261 Skúste hovoriť s projektantom o možnosti použitia U-tvárnic. Máme garáž s dielňou veľkosti 7x19m, stavanú z 25cm porfixu, veniec je robený z 25cm U-tvarnic, teda reálne je tam asi len 13cm betónu a 12 rokov to stojí bez problémov. Uhol strechy je 23stupňov, krytina betónová, konštrukcia krovu je s klieštinami položenými na venci.
Odpovedať
@stowasser vďaka a rohy ste domurovali ? Lebo nikde som nevidel od porfixu rohové
Odpovedať
Príspevok bol zmazaný adminom, lebo nespĺňal Pravidlá prispievania do fóra.
@bull261 Ak myslíte rohové Ú-čka, tak tie si vyrobíte sám, že ju narežete pod 45st. uhlom
Odpovedať
Profilova fotka
@bull261 a máte tam aj stužujúce stĺpiky prepojené so stropom ? Veniec treba minimálne aspoň zapustiť do štítového muriva. Ale ak máte celý veniec v jednej úrovni a vrch nieje obytný, tak by som nešpekuloval a urobil ho komplet. Finančne to su centy. Záleži aj ako mate navrhnutu strechu. Či su klieštiny na pomúrnici.
Odpovedať
Profilova fotka
@bull261 ak je dobre urobený krov, nič neroztlačí, dve tvárnice neriešia vzper
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mcsmekac áno v strope to je jasné že naraz sa zalieva. Ale na ten strop prídu 2 rady kvádrov a na to ďalší veniec a na ten druhý som sa pýtal či stačí na tie steny kde prídu pomurnice alebo musí byť dookola.
Odpovedať
@jan45 takže si myslíte že by stačil veniec na tie steny kde prídu pomurnice ?
Odpovedať
@matusakrobert áno sú tam plánované stĺpiky 4 na tých dlhších stranách kde prídu pomurnice. Preto sa pýtam či stačí robiť veniec len tam
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?