Šmuhy po maľovaní na SDK

Ahojte, prosím o radu.Maloval som sadrokarton, no stale ostavaju smuhy, ciary akoby po valceku. Neviem sa toho zbavit. V obchode som pytal farbu a penetrak vhodne na sadrokarton. Farbu som použil profi bielu Hornbach. Tuto farbu uz nechcem ani vidiet! Myslel som, ze budu stacit 2-3 vrstvy farby. Napenetroval som penetrakom nariedenym presne podla navodu, nechal odstat 1den, nariedil som farbu a dal som sa do malovania valcekom. Dal som uz 4 vrstvy a stale vidno smuhy po valceku. Natieral som krizom a snazil som sa roztierat farbu vsade rovnomerne. Ked sa pozeram zospodu, tak to vyzera ok, no ked sa pozriem z chodby nad okno, kde dosada svetlo, tak tie smuhy strasne vidno. Vyzera to, akoby som to maloval lajdacky, doslova vidno stopy ako som tahal valcek. Maloval som uz kopu izieb, SDK aj doma no takýto problém som nikdy nemal. Ale maľoval som Prolux polar. Co poradite? Uz som fakt zúfalý 😥
Odpovedať
@roman119 bud ser na to alebo to natri normalnou farbou, popripade nastriekaj.
Odpovedať
Profilova fotka
@rkorba blby valcek..... Nerovnomerne nanesene mnozstvo farby Mne sa to stalo tiez ked som zacinal natierat dom nasledne som pouzil valcek s kratsim vlaso a castejsie som namacal a bolo po probleme vychadzalo mi to jeden tah na jedno namocenie potom uz to nebolo vidno ani pri dvoch vrstvach na surovy sadros
Odpovedať
Hm, nevyzerá to dobre , prikladám foto . Pretrel som to Prolux polarom a stále rovnako. Škoda ze na viacerých forach niekto takúto tému začne no nikdy už nenapíše ako daný problém vyriešil.
Odpovedať
Menil som aj valček , krátky aj dlhý vlas a bez zmeny.🥴
Odpovedať
Na tej fotke to nie je až tak vidieť. Určite je to od farby? Nie sú to spoje SDK?
Odpovedať
@roman119 ja som to odignoroval, za par rokov budem znovu malovat, tak to prebrusim a prestreknem normalnou farbou. Esmal ma sklamal.
Odpovedať
naozaj to skôr vyzerá na spoje SDK slabo vybrúsené do roviny so SDK a proste to tam nabehuje.
Odpovedať
Profilova fotka
mas to pekne, co riesis? : )
Odpovedať
Keď budeš mať podlahu nábytok na oknách nejakú tieniacu techniku tak to nebudeš riešiť. Kašli na to aj tak za pár rokov budeš opäť maľovať
Odpovedať
Ahojte dik za podporu, ale pri zväčšení fotky to naozaj nevyzerá dobre. V tomto prípade pri tej prvej fotke to nie sú spoje ale naozaj šmuhy po valčeku. ale môj problém som už vyriešil prestriekal som to s pištoľou ,prikladám aj foto. Teraz som s výsledkom spokojný. Stačila mi na to obyčajná pištoľ za 40 eur ...neznačková ,a striekaním minimálna spotreba farby.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?