SDK strop v kúpelni

13. apr 201950

Zdravím,

chcem sa opýtať na montáž SDK dosiek v kúpelni. Miestnosť má len 1,96 m a chcem sa opýtať či môžem na celú šírku dať dosku t.j. 2 m dosku skrátiť na 1,96 a tak ju tam dať a vedľa druhú a je celá kúpelňa. Či to mám robiť z viacerých kusov ?

Viem že veľké miestnosti treba dávať striedavo dosky atď ..... mám aj takúto malú robiť tak ?

 • Striedajú sa kvôli tomu aby nevznikol krížový spoj. Daj ich normálne vedľa seba, v takom priestore nič iné nevyšpekuluješ, nemá to žiaden význam.

 • @karol6777  presne ako pise @opak  je to koli krizovym spojom... takze kludne to skrat na 1,96.. este stastie ze kupelka nema 210cm 🙂

 • @opak
  @richard71

  díky za radu 🙂

  ešte sa chcem opýtať (nie len Vás ) že ako riešiť jeden detail ... mam sdk konštrukciu na nej mám parozabranu ... parozabranu alu som napojil na steny tak že som ich ohol a 2-3 cm dal na stenu a na to použil tmel a prilepil o stenu plus som to ešte prelepil alu paskou o stenu (viem poviete zbytočne) no a teraz k otázke .... parozabranu mám na stene 3 cm, 1 cm z toho zakryje doska sdk ale čo z ďalšími 2 cm nechcem to orezat chcem mať spravenú takú vaničku ale bojím sa že keď tam nechám tú parozabranu a zatmelí sa to či nebude praskať tmel lebo bude tmel napojení na parozabranu nie na stenu.

 • Sponzor fóra
 • @karol6777  vieš, čo znamená, že niekto chce byť pápežskejší ako pápež?

 • Nvm čo to spraví, ťažko povedať. Ale rigips napríklad odporúča použiť klznú pásku po obvode, čo práve zabezpečuje že sa tmel o stenu neprilepí a sdk bude dilatovať. To isté ti
  v podstate spraví aj tvoja parozábrana. A s tou fóliou na stene budeš ďalej robiť čo?

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém