SDK na keramicky strop

Zdravim. Znizujem strop v dome a davam priame zavesy na keramicky strop. Problem je, ze neverim tej 1 cm skrupinke ktora ma drzat hmozdinku. Existuje nejaka vypln, ktora by sa dala nejak streknut do dutiny a spevnila hmozdinku? Izba ma sirku 3,65 m a kotvim kazde CD na 5 priamych zavesov. Dakujem.
Odpovedať
@skywo zdravím buď chemická kotva alebo každú hmozdinku môžeš namáčať do cementoveho lepidla
Odpovedať
@tomcok verím, že tie "hmoždinky" sú iba chyba v preklade. @skywo
Odpovedať
@skywo hmozdiny neprichádzaju do úvahy, system rigips ma na to specialný zaves.. a tak isto neodporucam na keramický strop jednourovnovu konstrukciu a vrtat tam tolko dier, v ktorých to aj tak nedrzi... treba to urobit s poriadnými závesmi a s dvojurovnovu konstrukciou, to vám hovorim ako certifikovaný montážnik.
Odpovedať
@michal472 viete mi prosim o tom systeme napisat yrochu vic? Inak po predchadzajucom majitelovi mam v strope mnozstvo dier. Bol tam kazetovy strop. Je to problem? Myslim z hladiska bezpecnosti a stability stropu
Odpovedať
@skywo fu no neviem čo to tam máte podľa tej fotky za divočinu, bolo by to treba vidieť asi, ale podľa foto tam nemáte keramicý strop, podľa foto usudzujem že to máte v byte a vtedy sa ešte keramické stropy nerobili keĎ sa stavala vaša bytovka (teda predpokladám podľa zárubne, a tej omietky na strope že to nie je nová bytovka), predpokladám, že tam máte duté panely, tzv. spiroly, a na to sa používa hmoždina, ale original od rigipsu, ktorá je určená práve na tieto veci, a nie hocijaká....
Odpovedať
@michal472 zdravím. My mame tehlovy keramický strop úplne všade a tiež nevieme čo s tým ako tie sadrokartony tam dať. Bojím sa aby to nespadlo .
Odpovedať
@michal472 nie, je to rodinny dom a je tam keramicky strop- hurdisky, z vrchu zaliate betonon a zo spodu uz len omietnute. Skusil som tam dnes dat kovove hmozdinky do sadrokartonu. Rozvinuli sa pri zatiahnuti a vydrzali ked som sa skusi zavesit na piamy zaves
Odpovedať
@skywo no ak tam teda máte naozaj keramický a omietnuté, tak tie závesy čo som myslel, ktoré sú originál na to tam už ťažko dať, v tom prípade by som odporučil hmoždiny do dutých materiálov, ale stále a jednoznačne výhradne od rigipsu a možno by som to poistil nejakou chemickou kotvou... Ľudia si to totiž neuvedomujú a robia to s kadejakými prvkami a materiálmi z prvých stavebnín, čo majú na blízku, ale neuvedomujú si že všetky SDK konštrukcie (zdôrazňjem všetky (priečky, podhľady, predsteny, inštalačné systémy,.. )) sú systémové riešenia, to znamená, že každý prvok má nejaký význam, nie je tam len na parádu, je overený a spĺňa nejaký účel a nedá sa vždy nahradiť s hocijakým iným prvkom a veľa krát nie lacným, na ktorom šetriť určite netreba, a hlavne čo sa týka ukotvenia... ukotvenie podhľadu je základ a má svoje normy a predpísané vzdialenosti... potom sa ľudia čudujú že im SDK práska, "rinči" pri otvárani dvier, nedaj boh, že im spadne celý strop na hlavu (pretože aj to som zažil) a potom prosia maliarov aby im vyspravil praskliny, za ktoré môžu v skutočnosti ""sa-dro-kar-to-ni-sti"" ( :D )... Ospravedlňujem sa, že som sa práve vám rozpísal, ale čo zažívam v poslednej dobe v praxi so všetkými týmito problémami je hrozné, opravovať robotu po fušéroch a podobne. A rovno dodám, že ak niekto, kto si hovorí sadrokartonista a so mnou nesúhlasi, tak je fušér, pretože na Slovensku je to dnes tak, že každy kto si myslí že vie držať nejakú uťahovačku v ruke, môže montovať sadrokartón, ale inde ako u nás by taký montážnik šiel kade ľahšie.
Odpovedať
@michaela_g848 dobrý večer, u vás sa dá použiť prvok, ktorý som spomínal vyššie.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Zdravim, mam rovnaky problem. Mam duty tehlovy strop a neviem si rady, ako tam ukotvit do tehal droty s okom, pri 30 pokuusoch navrtanych dier mi chytilo mozno 6, ake konkretne spojovacie materialy pouzit? Dakujem
Odpovedať
Nikto nic?
Odpovedať
@goodevil vsak vrtaj bez priklepu ostrym vrtakom a daj fischer hmozdiny a vruty skrutkuj, nenatlkaj. to co si tam zbijackou isiel ked tam mas take diery?
Odpovedať
Článok sa načítava...
@igor256 tie diery, to som skusal ako to tam vyzera, 20cm tehal a nad tym betonik ktory sa droli ako prasok, ked do toho vrtnem. Skusal som to na uzlove hmozdiny fischer pruskrutkovat ale drzi to 50/50, da sa to vykyvat
Odpovedať
@goodevil tak este davat osmicky hmozdiny do 6tky diery ak ti ju nevyvrta pekne... (resp. hrubsie do tensej) tak sme to raz davali do skvarobetononeviemcoho :D potom to drzalo dobre
Odpovedať
Profilova fotka
@goodevil niečo takéto ? https://www.bbtechnik.sk/hmozdiny-fis...
Odpovedať
Sprav samonosnu konštrukciu z UW A CW profilov ;-)
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?