Pultová strecha a pochôdzny priestor pod strechou

Chcem sa spýtať hľadal som tu ale nenašiel som. Mame pultovu strechu a medzi stropom a strechou by sme si chceli spraviť úložný priestor ako postupovať? Strecha bude zazeplena fukanou pur penou a parozabrana a strop bude nižšie. Urobiť konštrukciu s hranolov?? Ďakujem za rady.
Odpovedať
@panco951 áno
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@panco951 nefunguje náhodou striekaná pena ako parozábrana?
Odpovedať
@peter977 nie záleží aká pena ja som dal takú cez ktorú vlhkosť prejde je otvorená ale pod mam parozabranu takže mam to ošetrené
Odpovedať
@peter977 len tvrda pena s uzatvorenou strukturou buniek funguje ako parozabrana, to je ale mrte draha sranda, este som nevidel, ze by to niekto pouzil na zateplenie strechy.
Odpovedať
@gashtaan ja som to videl ale použili len tenkú vrstvu a dutinu vyplnili vlnou...
Odpovedať
@peter977 trocha draha nahrada za foliu, ale vselijako sa daju vyhodit peniaze 🙂
Odpovedať
@gashtaan no otázka je ako máš riešený krov. Pretože ak máš komplikované tvary tak je z dlhodobého hladiska lepšie PZ striekaná ako fólia prelepovaná na 150tich miestach...
Odpovedať
@peter977 ziadny krov nie je tak komplikovany, aby to ospravedlnilo taku investiciu do tenkej vrstvy tvrdej peny, za co by bolo pol metra vlny aj s foliou a to este s tym, ze aj tak treba zaplatit za vlnu, lebo samotna pena nestaci. Aj tak si neviem predstavit riesenie co popisujes... tvrda pena je nepruzna, nemozes ju striekat priamo na konstrukciu krovu pokial nie je drevo dokonale presusene a aj tak, ako by si takym sposobom dosiahol suvislu parozabrannu vrstvu?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?